• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

חוקי פורום דרשות

מורשת מרן

Administrator
חבר צוות
פורום זה מיועד להעלאת דרשות שנשאתם בהזדמנויות שונות, כגון: שבע ברכות, בר מצווה, ברית, סיום מסכת, או בכל עניין אחר.
תועלת רבה יכולה להיות מזה לאנשים שמחפשים דרשה בנושא מסוים, וכאן ימצאו בע"ה שלחן ערוך ומוכן לפניהם.

להלן כמה כללים שיש להקפיד עליהם:
א. בכל העלאת דרשה יש להקפיד לכתוב קודם כל לאיזה מעמד מיועדת הדרשה, ורק אח"כ לכתוב את כותרת הנושא.
למשל:
דרשה לשבע ברכות - מדוע בונים "חורבה" ולא "בניין חדש"?
דרשה לבר מצווה - התפילין, הקשר של האדם לבורא העולם!

וכן הלאה.
ב. יש להקפיד שניסוח הדרשות יהיה קולח ובהיר, לא כזה שיהיה צריך עיבוד ועריכה.
ג. ניתן להעלות לפורום דרשות שהכנתם בעצמכם, או כאלו שראיתם במקורות אחרים. במקרה שהדרשה נלקחה ממקום אחר, יש להקפיד לציין את מקור הדברים.
ד. דרשה שנלקחה ממקום כל שהוא, אין להעלות אותה לפורום כמות שהיא מילה במילה, אלא יש לערוך אותה בסגנון ובשפה שלכם.

בהצלחה רבה!

ב. יש להקפיד שניסוח הדרשות יהיה קולח ובהיר, לא כזה שיהיה צריך עיבוד ועריכה.
ומה אעשה אם יש לי דרשה שאמרתי בספונטניות ולא כתבתי אותה באופן מסודר? הרי אף אחד לא מחטט מילה במילה דרשות שהוא קורא, אלא מעבד אותם לפי ראות עיניו, וא?כ מה לי חומר מעובד מה לי לא מעובד??

ומה אעשה אם יש לי דרשה שאמרתי בספונטניות ולא כתבתי אותה באופן מסודר? הרי אף אחד לא מחטט מילה במילה דרשות שהוא קורא, אלא מעבד אותם לפי ראות עיניו, וא?כ מה לי חומר מעובד מה לי לא מעובד??
העניין הוא כך:
יש צורך שהדרשות יהיו מובנים לכולם.
יש כאלו שלפעמים רושמים דברים, אבל העניין מובן רק להם כי הם בתוך העניין, והם אלה שיצרו אותו, אבל אחרים שיקראו - לא יבינו כלום. לא מדובר על אנשים כמוך, ש"סתם" כתיבה שלהם היא כבר קולחת ומושכת.
לתועלת הכלל - יש לכתוב בצורה שתהיה מובנת לכולם!

חזור
חלק עליון