• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

רישיון לאישה ולאברך

דור

New member
שלום וברכה,

ארצה לדעת מה דעת הרב יצחק יוסף/הרב עובדיה יוסף לגבי:
א. רישיון לאישה (לצורך כמו לקחת בנים לתלמודי תורה וכד' או אפילו שלא לצורך), בין לפני הנישואים ואחרי הנישואים.
ב. רישיון לאברך - משום חשש של פריצות או ביטול תורה

ב"ה
שלום וברכה,
דעת מרן הרב עובדיה זיע"א בענין רישיון לאשה או לאברך, אינה ידועה לי, וכפי הנראה אין גילוי דעת ממנו ידוע.
דעת מרן הראש"ל שליט"א (להבדיל בין החיים לחיים), כפי ששמעתי כמה פעמים שנשאל בזה, מרבנים שהוא מכיר וסומך עליהם, ולא רצה להשיב תשובה, אלא ביקש להגיש את השאלה כתובה לפרטיה בצורה מסודרת, ואני משער שהסיבה לכך היא מפני שלדעתו הרמת'ה התשובה בנושא זה אינה אחידה ושווה לכל, אלא צריכה להיות לגופו של ענין, ועם ההנחיות לאותו שואל לפי הצורך.

בברכה רבה

בספר של הרב בנימין חותה על פסח בהקדמה לספר הוא שאל את מרן זצ"ל בזה וכמדומני שענה שאם יש צורך יכולה ללמוד ורק ע"י מורת נהיגה

לגבי אשה, ראה בזה בעין אומר של ר' נקי
באיזה חלק ועמוד?

ב"ה
שלום וברכה,
דעת מרן הרב עובדיה זיע"א בענין רישיון לאשה או לאברך, אינה ידועה לי, וכפי הנראה אין גילוי דעת ממנו ידוע.
דעת מרן הראש"ל שליט"א (להבדיל בין החיים לחיים), כפי ששמעתי כמה פעמים שנשאל בזה, מרבנים שהוא מכיר וסומך עליהם, ולא רצה להשיב תשובה, אלא ביקש להגיש את השאלה כתובה לפרטיה בצורה מסודרת, ואני משער שהסיבה לכך היא מפני שלדעתו הרמת'ה התשובה בנושא זה אינה אחידה ושווה לכל, אלא צריכה להיות לגופו של ענין, ועם ההנחיות לאותו שואל לפי הצורך.

בברכה רבה
שאלה נוספת: האם מותר לאישה ללמוד נהיגה עם מורה גבר?

אין לך הרשאות מספיקות להגיב כאן.
חזור
חלק עליון