• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תוכן לאחרונה על ידי יוסף בן יוסף

1. י

אוצרות התורה מבצע אדיר - שווה?

למשל אוצר הפוסקים.
  2. י

יש בו ספרים שאין באוצר, חיפושים מקצועיים שאין באוצר, העתקה נקיה כמעט כמו בבר אילן, אפשרות להורדת ספרים שלימים, ועוד.
  3. י

היא לא תחליף לבר אילן - יש לה 40,000 ספרים בסריקה כמו אוצר החכמה.
  4. י

אכן, יש הנחה מיוחדת למתקשרים.... וברצינות, אם לא נוח לך בטלפון, פנה למייל שכתבתי, או שלח לי הודעה פרטית.
  5. י

תתקשר.
  6. י

ראיתי כעת את האשכול, אכן ב"ה הצלחתי לארגן קבוצת רכישה מוזלת לטובת כולנו, מי שרוצה להצטרף לקבוצה, וכן לקבוצה המתגבשת לקנייה מוזלת של הארכיון היהודי מוזמן בשמחה ליצור איתי קשר בפרטי או בטלפון 0548496207 או במייל ymy81196@gmail.com
  7. י

קלדנים

@מוישי ס"ט אתה זקוק גם לכתיבת מבוא/תולדות לספר? - אני מומחה למבואות, וכתבתי מאות מבואות מסוגים שונים למכונים רבים ומגוונים. ymy81196@gmail.com 0548496207.
  8. י

יום עיון בנושא שמיטה וגבולות הארץ

אודה למי שיוכל להפיץ במיילים, כמו גם להדפיס ולתלות בבית הכנסת שלו.
  9. י

לרבים השואלים, דרכי הגעה: למגיעים מרמות וממרכז העיר ומגאולה קוי אגד 71,72,32,34 עד תחנת המלך ג'ורג' - קק"ל. בית הכנסת ישורון שוכן ברחוב ברחוב ג'ורג' פינת שמואל הנגיד.
  10. י

והנה בפורמט פי.די.אף.
  11. י

תוכניה מצורפת.
  12. י

בקשה מהת"ח המקורבים למרן הראש"ל לעסוק בסוגית שיעור כזית לצורך הסכמה לקונטרס "זית רענן"

@ינון אין עיתותיי בידי לעבור על קונטרסך הנראה מושקע, כך שאינני יודע אם אני מחדש לך, אציין בכל אופן. הריטב"א בריש פ"ח דשבת כותב שבגרוגרת יש 'כמה ביצים', ובעירובין כתב כהרמב"ם שגרוגרת היא שליש ביצה. מרש"י ור"ג במנחות לגבי פתיתת המנחה מוכח שהכזית אינו יותר מרבע ביצה, וכן מוכח מהרשב"א בתורת הבית...
  13. י

בקשה מהת"ח המקורבים למרן הראש"ל לעסוק בסוגית שיעור כזית לצורך הסכמה לקונטרס "זית רענן"

אני מניח שמדובר בהעתקה מדבריי בפורום אוצה"ח (תחת הניק בן מיכאל), ועובדה זו ביררתי אצל רב חשוב שהינו משגיח כשרות ומשגיח על שחיטות.
  14. י

שאלה בנושא יציאת מצרים

@חיים מזוז כוונתך כמובן למה שבט לוי, ולא למה בני ישראל. לגבי שאלתך, כבר נשתברו קולמוסים רבים, שגם לשבט לוי היה שיעבוד מסויים, כך למשל השליכו ליאור גם את בני לוי (משה רבינו היה משבט לוי והושלך ליאור), וכן אמרו חז"ל שאהרן אמר למשה שלא יביא את אשתו ובניו למצרים בגלל השיעבוד.
חזור
חלק עליון