• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ספר מעגל טוב של מרן החיד"א זלה"ה

ישנו כאן בקובץ PDF. 2 דפוסים שונים. לע"ע לא מצאתי היכן נדפס עוד מחדש {מלבד מה שישנו עם כל הסט של ספרי החיד"א. אגב כמה מכונים עובדים על ספר זה שנים רבות, ומהם מכון המאור, אהבת שלום, והרב אסף רביב - מכון האיר ממזרח}.
אפשר להדפיס בגודל של A4 ממדפסת רגילה. 4 עמודים לגליון, זה סה"כ 10 דפים... ובכתב ברור. ולאחמ"כ להדק...

קבצים מצורפים

• מעגל טוב 1.pdf
    1.3 MB · צפיות: 27
  • מעגל טוב 2.pdf
    1.5 MB · צפיות: 16
יש עוד חכם יקר מירושלם ששמו כשמי שגם הוא עובד על הספר הזה כפי שהבנתי
הוא הוציא לא מכבר את הספרים חיים עד העולם למהר"ח ביז'ה, ומי יתן ובקרוב נזכה לראות בהופעת הספר

יש עוד חכם יקר מירושלם ששמו כשמי שגם הוא עובד על הספר הזה כפי שהבנתי
הוא הוציא לא מכבר את הספרים חיים עד העולם למהר"ח ביז'ה, ומי יתן ובקרוב נזכה לראות בהופעת הספר
חזק וברוך!!!
לא ידעתי.
האמת שאותו חכם חשוב שיחי'. הוא גם עימד לנו כמה מהספרים שהוצאנו בס"ד. ואני בקשר עמו. אשאל אותו בע"ה.
בינתיים הדפסתי לעצמי את הדפוס הקדמון עד כי יבאו פנים חדשות...

ראוי לציין ששני הקבצים שצורפו לעיל לוקים בחסר עצום ורב, ויש בידי את המעגל טוב השלם מהדורת פריימן [פפד"מ תרצ"ד] ששם יש תוספת מרובה כמעט פי ארבע ממה שמובא בקבצים הנ"ל, ובתוכה פרטים רבים ומעניינים שהושמטו משום מה, זכרונות מרבותיו ומחכמי אותו דור שפגש בדרך מסעיו, וגודל ההערצה שזכה לה, והסיעתא דשמיא שליותה אותו, וגם כמה 'עקיצות' וירידות על האנשים שעמם נפגש, ולדוגמא אצטט את לשונו המשעשעת על צורת האכילה של תושבי תונס:
ושם התחלתי להתבסם מתבשילי הרוח מערבית צפונית יהיה סרוח סרח העודף בלי נקיון כף ומגרפה אם יראה בחלום, ואפילו המלך פשט לו את הרגל לאכול, וכל המרבה מלא קומצו בשר שמן לכלוכית שמה ותבלין מצפון תפתח יפיח בהם, וקערות וכוסות וקיתונות בשלחן וקערת קצף אחת ורחבה ונסכה מלאה כוסכוס"ו לכל אחד ששה ושבעה ליטרין וכמה בצלים חצי בישול שלמים על פי הקערה, באמת הייתי קץ לאכול...
אך בענין המאכלות היו כמשפטם כי כל שלחנות מלאות תבשילים וריחן נודף סרח העודף ואוכלים בידיהם ורגליהם, וכל שמנונית מלא חפניהם והיה מגביה הגביר חתיכת שומן ובעודה בכפו יבלענה ומנקה ידו במטפחת שעל ברכיו והמטפחת נעשה כבית המטבחיים, גם אנשים ונשים יחפי רגלים גדולות...
והוא יושב בראש ולוקח רגלו בידו לעיני כולם, ולוקח עשן טבאקו בפיו וטאסא שחורה כעורב לפניו ורוקק בה לפניהם, ואני הייתי יושב לפניו והייתי מצטער בזה, גם בשלחן כשמסדרים זה יעלה בראש כלי נמאס מלא רקיקה, וגם בקצת ענינים לא נחם אלקים דרך ארץ, וכבר הייתי אומר להם הדרך ארץ הוא מטבע פסול בארצכם, ואני מוכרח שלא להשתמש בדבר פסול אצלכם אבל מה אעשה כי אלך ליוורנו מעם לועז שכולו מסכת דרך ארץ ופוליטיקה דקה מן הדקה כי מעט אשר היה לפני היינו עזובה היינו שכוחה לשבת עמכם ואיברא כי כבוד התורה...

ויש בידי את המעגל טוב השלם מהדורת פריימן [פפד"מ תרצ"ד] ששם יש תוספת מרובה כמעט פי ארבע ממה שמובא בקבצים הנ"ל, ובתוכה פרטים רבים ומעניינים שהושמטו משום מה
אם יש לכבודו את הספר הנז' בקובץ PDF, נשמח שיעלה ויבי'א.

אין לי
ומענין לבדוק באוצר החכמה אם יש
ומה שיהיה איך שיהיה נקוה שמי שיזכה להוציא לאור ספר זה יפענח על נכון את כל רמיזות ומליצות הרב חיד"א שהן עמוק עמוק מי ימצאנו

יצא לאור מחדש, ראה כאן:

האם נדפס מחדש בשנים אלו?
והיכן ניתן להשיגו אם כן.
בברכה רבה.
הרב אסף רביב שליט"א רב מושב תלמים הוציא במהדורה חדשה עם תמונות של המקומות שטייל בהם, והאישים המוזכרים שמה, בינתיים הוציא את הטיול המסע הראשון, הינו חלק א' ועכשיו עובד על חלק ב'. תוכל למוצאם או אצלו בטלפון 0542454414, או ברשת יפה נוף. אגב מאוד נהניתי ג"כ ממה שהוציאו מכון המכון בכתביי החיד"א. בתוספות בסוף מיומנו האישי וסקירה על כל ספריו. ושניהם פותחים את המליצות כולם! ומסבירים אותם ומציינים להם מקומות!

הרב אסף רביב שליט"א רב מושב תלמים הוציא במהדורה חדשה עם תמונות של המקומות שטייל בהם, והאישים המוזכרים שמה, בינתיים הוציא את הטיול המסע הראשון, הינו חלק א' ועכשיו עובד על חלק ב'. תוכל למוצאם או אצלו בטלפון 0542454414, או ברשת יפה נוף. אגב מאוד נהניתי ג"כ ממה שהוציאו מכון המכון בכתביי החיד"א. בתוספות בסוף מיומנו האישי וסקירה על כל ספריו. ושניהם פותחים את המליצות כולם! ומסבירים אותם ומציינים להם מקומות!
הרב אסף רביב או הרב @אושרי רביב ?

חזור
חלק עליון