• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

תוצאות חיפוש

1. ע

הסרת עין הרע

אני אישית עשיתי חיפוש גדול כמה פעמים באוצר החכמה. לא מופיע שם מקור מוסמך לעופרת. ויש אומרים אפילו שזה איסור אגב. יעווין בקובץ בית הלל בשם הרב בר שלום לי שיש אוצר החכמה. ואני עשיתי כמה פעמים עם עופרת. אולם שחיפשתי פנימה מקורות לא נמצא. וגם מרן החידא כתב לחש לעין הרע אבל לא מה שאומרים בשמו עופרת
  2. ע

פיתרון לגלידה בסעודה

למה מה זה יורה יורה??! מיזה שקובע מי יורה ומי לא... אני עם יורה יורה, ושומע אנשים עם תעודת רב עיר שמבלבלים תמוח ומכיר אנשים בלי יורה יורה שיודעים ללמוד...
  3. ע

דעת הראשל''צ שליט''א בעניין ביצה בחמין אם נהיית בשרית???

לא נראה לי מה שהוא אומר. שיביא ראיה הפוכה מדין הרשב"א. איני יודע מה כתב הרי יהודה. ולשיטתו למה הרשב"א היה צריך לומר שיש נקבים בביצה. הרי רק אם היא מתפוצצת יש בעיה?! אני חולק על דבריו
  4. ע

מחאה נמרצת על כבוד מרן זיע"א ומרן שליט"א!

גם אם אדם בקי בצורה של מחשב בתורה- אז מה , כל עוד הוא לא ירא שמיים וצדיק , אין נפק"מ בכל ידיעותיו. אז אם היה לשון הרע בסרטון , אברך כולל צדיק ירא שמיים טוב ממנו...
  5. ע

הנחת שערות בתוך הספר

יש פפה תגובות שלפיהם לא נותר לי אלא לשמור מרחק מאותם מגיבים. כנראה שהם בצד ההוא שדיברתי עליו. שיבוסם להם ושתמיד יהיו בחברת אנשים כמותם ואני אשאר בחברת אנשים שמעדיפים הגיינה יותר
  6. ע

הנחת שערות בתוך הספר

אנחנו חיים כבר בעולם אחר עם תרבות אחר לא בארץ מצרים, תחשבו איזה כיף להיכנס לשירותים נקיים מבושמים או בית וכדומה או אדם עם ריח טוב וכן כמה מגעיל ההפך מזה אבל יש מקובעים שאין מה לעשות איתם, רק להתרחק.
  7. ע

הנחת שערות בתוך הספר

זה חמור מאד ואני אסביר. תארו לכם שאדם שואל שאלה כזו, מה קורה בלי לדבר על השואל עצמו, מה קורה באנשים שמתחתנים ואין להם הגיינה גם בדברים של בינו לבינה וכן כל כיוצא בזה, צריך לעורר בזה. פעם שמתי דאורדורנט בישיבה, ואני שומע איזה תגובות של בחור שליליות, ואני חושב לעצמי, הוא לא מבין שהוא דוחה אנשים...
  8. ע

הנחת שערות בתוך הספר

רק אצל חרדים מוצאים את השיגעונות האלה של הגיינה זה האמת
  9. ע

הנחת שערות בתוך הספר

תפסיקו עם הברבריות הזו , מאיפה החוסר הגיינה הזה פשוט בושה להניח שערות שלך וציפורניים בספר מה חושב לעצמו אדם שבא לשאול שאלה כזו, די עם הטינוף הזה
  10. ע

דעת תורה צרופה בענייני טיפולים רגשיים בכל שיטות הטיפול הן בלימודי הטיפולים והן בהליכה למטפלים

אגב , מה שהטיפול הזה יכול לעזור , זה פי 100 מספרים שהוא ילמד ולא יעזרו לו
  11. ע

דעת תורה צרופה בענייני טיפולים רגשיים בכל שיטות הטיפול הן בלימודי הטיפולים והן בהליכה למטפלים

אני חולק עליך לגמרי. כל מה שאתה כותב זה "מידע" . והוא קשור להבנה השכלית מוחית. אבל מי שיש לו בעיה רגשית, המידע הזה לא יעזור להרגשות שצפות לו, הוא כל הזמן ילחם עם זה. ואם הרב הרוש אמר בדיוק את המילים שאתה כותב שבעיות נפשיות זה בעיה באמונה , גם על זה אני חולק
  12. ע

עניית הקהל בחזרת הש"ץ: 'עליהם השלום' 'לברכה' 'בקרוב' 'תצמיח' 'ברוך חי העולמים' וכדו' - מקורה

בכלל לא צריך מקורות לדברים אלו. כל סיבת חזרת השץ להוציא ידי חובה את היחיד. אז נראה לך שהוא ידבר באמצע!??!
  13. ע

עלוני הלכה

כן יש לו כתוב שמה מייל
  14. ע

האם מותר הלל בכלי נגינה????

בכבוד איזה טענה בוא נשמע
  15. ע

מי קובע מתי עושים גדר?!?! מי קובע אם פלאפון מסונן מותר או לא, יש וועד רבנים שמכשיר ויש כאלה אומרים אין דבר כזה... חביבי תבדוק טוב טוב שרב כמה גדול שיהיה אומר דבר, על מה הוא נשען וכמה זה מחייב
  16. ע

אתה הקדמת שכתבת לי - "גם הגר"ח פלאג'י" , באותו רגע דיברת לא טענות של תורה, דיברת שם של פוסק, ואז הכל כבר נעול....
  17. ע

נוסף על כך שאל עצמך שאלה. מי קובע מי יכול לחלוק ומי ולא? מי קובע מי קיבלנו הוראותיו ומי לא? גם על זה יש אין ספור מחלוקות, אז איך אתה תבוא ותגיד שם של פוסק שבכלל עדר שלם לא חושש כי לדעתם יש להם תשובות על דבריו? ואתה יודע כמה דוגמאות כאלה לאלפים ורבוות, שקהילה אדוקה באיזה פוסק משסויים ואחרים פשוט...
  18. ע

לדעתי יש פער גדול בינינו ואני אסביר. אני לא משוחד בהלכה כאשר עומד מולי רב צדיק וקדוש. אני יודע ובטוח ששהרב פלאג'י קדוש וגדול ולמפורסמות לא צריך ראיה, אבל כאשר באים לדבר בלימוד נטו, אין משוא פנים בתורה. ולכן אם אתה רוצה להיות פסקן אמיתי , תתייחס לטענות בלי לדעת מי המדברים . אצלך זה מתחיל הפוך ...
  19. ע

בכלל לא אמרתי שזה הרב פלאג'י מה אתה קופץ?!?! אמרתי לך אחד מהטעמים של האוסרים כמו החתס מה פרצת עליך פרץ... אף לא חייב לקבל פסיקתם , כנראה אתה חושב שאם אני יתחיל לצטט ספרים זה הופך להיות אמת, וכל הציטוטים האלה אני חייב לקבל אותם ? מי קבע את זה כל עוד אין לך מקור בתלמוד ואפילו יהיה לך אם לדעתי זה...
  20. ע

יענו יענו אל תדאג, תזכור כלל כל חייך, התורה לא שייכת ונקבעת בשמיים לפי כל אחד שמצטטים אותו. כמו שהרב עובדיה ידע להביא ראיה מגדולים מסויימים ידע גם לחלוק עליהם כשצריך אין בתורה מונפול ובעל הבית ואפילו בכללי פסיקה יש וויכוחים . תחפש באוצר החכמה יישובים לכלי נגינה ובטוח שתמצא. אגב אתן לך טעימה, אחד...
חזור
חלק עליון