• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תוצאות חיפוש

1. ע

עזרה לרישום לקבלת מיילים מהאתר

איך אני מקבל את כל הנושאים החמים של השבוע שהיה במייל ??
  2. ע

ציבור דתי לאומי

רבותי שאלה לי אליכם בתמימות... האם בעולם הדתי לאומי קיים מחלוקות כמו בעולם חרדי? כלומר בחרדים יש ליטאים ספרדים חסידים חבד ברסלב ועוד ועוד וכידוע אי אפשר ליישר קו ואף יש משחקי כוחות, האם בציבור שלהם יש דברים כאלה, (שאלה שנכתבה בעקבות דו שיח עם אחד משלהם)
  3. ע

דיון לגבי כמה ת"ח ואברכים שמחזיקים מכשרי חכם מסונן

האם רבותיי ת"ח ואברכים שמחזיקים פלאפונים חכמים חסומים שמסתבר שאין מה להכשל שם שהיותו חסום ויש להם חזקת אדם כשר מה דעתכם בדבר זה?
  4. ע

חולצה מכופתרת קצרה לרב בית כנסת או אברך כולל

מה דעתכם על ימים חמים אלו כאשר הולך אברך כולל לא בעיר חרדית , או רב בית כנסת לא בעיר חרדית עם חולצה קצרה מכופתרת כנהוג בישיבת חברון וכדומה האם דבר זה מתאים או לא, או לא ראוי או לא, או מה יש בזה, ומה מנהג הספרדים ואיך רואים אדם כזה אשמח לתגובות
  5. ע

שימוש בבתי הוראה

שלום לכולם אני מעוניין לשמוע אנשים ששימשו בתי הוראה או עברו קורסים במכונים למיהים האם הם מרוצים והיה שווה או שאפשר להגיע גם מהספרים
  6. ע

בחירת אב בית דין לדין תורה שלי

רבותי , אני מתלבט אם ללכת לדין תורה אצל הרב אלחנן פרץ או הרב שלמה בארי, מישהו יכול לתת לי כיוונים דרכי פסיקה ועוד?
  7. ע

מי יודע איזה בית דין לממונות חזק בבני ברק? אני רוצה לתבוע

מי יודע איזה בית דין לממונות חזק בבני ברק? אני רוצה לתבוע
  8. ע

מה ההגדרה של גדול דור לעניין קריעה

כל מי שלא יודע יש חידא"א מפורש בברכי יוסף סימן תעב אות ו (ודלא כש"ך סק"ב סימן רמד יו"S) שכותב שאם הרב הוא מופלג בדור אפילו לא גדול דור הדין שצריך לקרוע עליו, אז גם אם גר"ח קניבסקי אינו כי גדול לטענת כמה אנשים לכאורה לפי החיד"T שספרדים קיבלו הוראותיו צריך לקרוע הקטן עידן
  9. ע

תגובה: מצנן האוויר בהלכה

תגובה לשאלה בשאל את הרב בעניין מצנן אוויר בהלכה. אין בעיה להוסיף מים כל עוד המצנן עובד כיוון שזה המשכת מצב קיים, כמו בשעון שבת שכבר דולק, ע יביע"א חלק ג סימן יז ,יח. אולם אם נגמר המים אז יש לחלק- אם יש פעולה חשמלית עקב כך יהיה אסור, אולם אם אין פעולה חשמלית אלא המשאבה מנסה להמשיך לשאוב אין בעיה...
חזור
חלק עליון