• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אורחים ורשומים - איזה תוכן הייתם מצפים או רוצים שיהיה בפורום?

שילה אפרהימי

Well-known member
אורחים ומשתמשים יקרים!
פעמים רבות אני רואה שיש מספר לא מבוטל של אורחים שאינם רשומים שמשוטטים בפורום ובכל זאת לא נרשמים להגיב וכדו', ולענ"ד זה מכיון שאין להם על מה להגיב, אני קורא לכם אורחים ומשתמשים רשומים, לכתוב כאן איזה תוכן ציפיתם שיהיה או איזה הייתם רוצים שיהיה כאן בפורום.

אולי מדור של חדשות מהיכלי תורה והישיבות וככה זה יתן דרבון לצעירי הצאן בחורי הישיבות להיכנס לפורום זה ולהתפלפל ולהחכים
ידוע ידעתי על השיתוף פעולה בין מורשת מרן ל&דרך המלך אולי זה יוכל לתרום למהלך
ובהזדמנות זאת נודה להרב @מורשת מרן שליט"א על כל פועלו למען המשכת מרן גדול הדורות זיע"א

אולי מדור של חדשות מהיכלי תורה והישיבות וככה זה יתן דרבון לצעירי הצאן בחורי הישיבות להיכנס לפורום זה ולהתפלפל ולהחכים
לכאורה מכיון שכבר יש על זה כבר בפורום אחר, אין עניין לכפול את הדברים....

כואב הלב לראות שאברכים דנים איך למשך בחורי ישיבות לגלוש באינטרט!!!

בחורי ישיבות צריך לדרבנן רק לשבת וללמוד ולגדול בתורה, זה שאני נכנס לכאן זה לא מעלה, אלא חסרון, לימוד תורה בבית מדרש הוא הרבה יותר איכותי, וודאי שבלימוד כאן יש ביטול תורה באיכות.

בחורי ישיבות צריך לדרבנן רק לשבת וללמוד ולגדול בתורה, זה שאני נכנס לכאן זה לא מעלה, אלא חסרון, לימוד תורה בבית מדרש הוא הרבה יותר איכותי, וודאי שבלימוד כאן יש ביטול תורה באיכות.
מסכים איתך.
עבורי פורום תורני זה בין סדרי לימוד, כשאני מצד אחד לא רוצה לבטל תורה, אך גם רוצה לעשות זאת בניחותא.

אין כוונתינו ח"ו לדרבן בחורים לעזוב את הסטנדר עם הגמרא האהובה ולשוטט בפורומים באיטרנט,
אלא הכוונה לאברכים ובחורי ישיבות שנמצאים כבר ככה בפורומים וכו' לגלות להם את האינפורמציה פה,
ומניסיון של כמה ת"ח חשובים שגילינו להם והצטרפו לפורום זה ומחכמים ומחכמים.
מועדים לשמחה!

אנא יצחק זעירא יורשה לי לכתוב מהמציאות שלי
בהיות שאני מוסר כחמישה סוגי שיעורים, לא ראי זה כראי זה, הצד השוה שבהם שבכולם חייב שיהיה דברים מעניינים שיקשיבו ולא ירדמו
השיעור האחד בהלכה למעשה עם המקורות
השיעור השני במוסר ואקטואליה
השיעור השלישי בפרשת השבוע
השיעור הרביעי בתלמוד בבלי
והחמישי באירועים מזדמנים
והנה אם בהלכה נניח אני ילמד דינים "כמו שכתוב" זה ישעמם את הציבור ולא ימצאו טעם, כגון ללמד על חיטה שנמצאה בתרנגולת וכיו"ב שכמעט אינו בנמצא היום, וצריך השיעור להיות מעודכן בהמצאות שקיימות עם פסקי ההלכה שמתאימים לשיטת רבינו עובדיה [שזה מאוד קשה למצוא בהכל]
וכן במוסר ואקטואל' לא שייך להקריא מתוך שערי תשובה בעלמא, אלא צריך להביא עובדות מהשטח עם סיפורים שקרו מקרוב [לאפוקי סיפורי חסידים מהעננים] וגם בזה צריך להיות מעודכן
[ולדוגמא לפני כמה חודשים שהיה אחד ששלח יד בנפשו וגרם חילול ה' ורעש גדול, סיפרתי לבחורים שלנו שהיה לי חבר עם אופנוע ענק [בספרדית קורים לו una moto grande בעברית אני לא יודע] שהיה עף איתו במהירות הבזק בקול רעש גדול, והנה אחד החברים שלו חילוני רצה להתאבד כיון שנפרד ממנו שידוכו, וידידי הנ"ל אמר לו בוא נתאבד יחד, והעלהו על האופנוע והחל טס במהירות עצומה של 250 קמ"ש עם הרמות גלגל וזיגזוגים וכו' והלה היה מצרח בפחד תעצור מיד אני מת, והוא הגביר יותר המהירות עד לקצה היכולת, וכשעצר אמר לו מה נבהלת ככה מתאבדים...]
והנה בקטע של ההלכה אני שבע רצון מההלכות של @הרב שמעון ללוש שיחי' ואם יהיה אפשר להביא עוד כהנה זה יועיל מאוד
ולכן אם יהיה אפשר להביא יותר חומר עכשוי של סיפורים וחידושים זה גם יועיל מאוד

חזור
חלק עליון