• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

בירור על מבחני הרבנות הראשית - בקשת מידע

שוקי

New member
אני לא לומד בכולל שלומדים בו משהו מסודר, אלא זה לבו חפץ
רציתי ללמוד משהו ולגשת אליו למבחן ברבנות, מה שיעמיד לי אתגר ו'"מחייב",
לצורך זה אני זקוק למידע הבא: 1. האם אפשרי להתכונן כראוי למבחן של הרבנות ללא מסגרת מסודרת, אלא באופן עצמאי לפי חומרי הלימוד המפורסמים באתר הרבנות
2. אני מעדיף להתחיל בחומר הכי קל או הכי קטן בהיקף שלו. אשמח למידע ממי שמכיר ויודע עם מה כדאי להתחיל
בתודה מראש!

לצורך זה אני זקוק למידע הבא: 1. האם אפשרי להתכונן כראוי למבחן של הרבנות ללא מסגרת מסודרת, אלא באופן עצמאי לפי חומרי הלימוד המפורסמים באתר הרבנות
אם אתה יודע לשבת וללמוד בהתמדה בלי 'מחייב', אפשר, אבל אם תלמד בלי חברותא אתה יכול לפספס נקודות והבנות חשובות.
2. אני מעדיף להתחיל בחומר הכי קל או הכי קטן בהיקף שלו. אשמח למידע ממי שמכיר ויודע עם מה כדאי להתחיל
בתודה מראש!
תסתכל ברשימה המצורפת כאן: https://forum.moreshet-maran.com/in...ונת-הבחינות-החדשות-מהרבנות-הראשית-לישראל.320/
ותראה מה הכי נראה לך, אם אתה רוצה לעשות סתם אחד מהמבחנים אז חו"ק או מצוות התלויות בארץ נראה לי הכי קצר. והייתי מעדיף את מצוות התלויות כי בזה יש נ"מ למעשה ותוכל להגיד בזה הלכות ושיעורים וכו'.

באופן כללי המומלץ זה ללמוד אחד מהשלושה שברשימת המוכרחים לתעודת יורה יורה, הוי אומר, שבת, איסור והיתר ונידה. מביניהם הכי קצר זה נידה, אבל צריך לקחת בחשבון שלא תוכל לומר הלכות ושיעורים וכו' בכל מקום.

בהצלחה!!!

חומר המבחנים שמופיע בקישור ששמת, הוא האחרון?
ברשותך עוד שאלה: כשכתוב שצריך ללמוד משנה ברורה, הווי אומר יחד עם ביאור הלכה ושער הציון?
ממש תודה רבה

מה שידוע לי זה העדכון האחרון.
כמו"כ ידוע לי שהורידו את הביאור הלכה ושעה"צ. אבל לא הייתי בונה על זה. מה שבטוח שהם הורידו את השאלות של דיוקים מהביאור הלכה.

חזור
חלק עליון