• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בקשת עזרה להוצאת דיבוק. דחוףף!!!!!

מוישי ס"ט

Well-known member
שלום וברכה לכל חברי הפורום היקרים והחשובים.
עכשיו דיברתי עם רב חשוב ותלמיד חכם מחו"ל ואמר לי שיש לו תלמיד שכנראה נכנס בו איזה רוח "דיבוק".
וביקש ממני אם אני יודע על איזה דרך להוצאת דיבוקים. רב מקובל בארץ שיודע לעשות זאת וכד'.

כעת יש ב' שאלות:
א: האם ידוע לכם על מישהו מוסמך שיודע להוציא דיבוקים [שהוציא בעבר או בר הכי]. ודרך שאפשר להשיגו.
ב: האם מי שיודע יכול לטוס לשם [דרום אמריקה] בתשלום כמובן. או שהוא ללמד את הרב מחו"ל לעשות את זה והוא יוציא את הדיבוק.

בתודה רבה.
כמובן שזה מאוד דחוף.

ממש לא הייתי ממהר לקבוע שמדובר בדיבוק...
גם הסיפור של הדיבוק אצל הרב בצרי - עלו בו פקפוקים רבים ואכמ"ל.

הגר"ח ולוז'ין אמר שיגיע דור שלא יהיו דיבוקים, ומאז הח"ח - לא ידוע על דיבוקים מפורסמים.
לא כל בעיה נפשית או פיצול אישיות זה דיבוק.
הייתי מעדיף לשלוח קודם לאיבחון פסיכולוגי / פסיכיאטרי [עדיף אצל מישהו משלנו] ואחר כך לנסות לחשוב על כיוונים אחרים.

גם אצל הצדיקים בדורות הקודמים לא מיהרו לקבוע שמדובר בדיבוק, כמפורסם בדיבוק עליו סיפר הגר"א לאפיאן שבתחילה שאלוהו על שמות מלאכי עליון שאדם מן השורה אינו מכירם, ולאחר שמנה שמותם קבע הרב בנחרצות שמדובר אכן בנשמה מהעולם העליון ולא בהפרעה נפשית...

הרב מוצפי מתקיף זאת

שלום וברכה לכל חברי הפורום היקרים והחשובים.
עכשיו דיברתי עם רב חשוב ותלמיד חכם מחו"ל ואמר לי שיש לו תלמיד שכנראה נכנס בו איזה רוח "דיבוק".
וביקש ממני אם אני יודע על איזה דרך להוצאת דיבוקים. רב מקובל בארץ שיודע לעשות זאת וכד'.

כעת יש ב' שאלות:
א: האם ידוע לכם על מישהו מוסמך שיודע להוציא דיבוקים [שהוציא בעבר או בר הכי]. ודרך שאפשר להשיגו.
ב: האם מי שיודע יכול לטוס לשם [דרום אמריקה] בתשלום כמובן. או שהוא ללמד את הרב מחו"ל לעשות את זה והוא יוציא את הדיבוק.

בתודה רבה.
כמובן שזה מאוד דחוף.
ב"ה
שלום וברכה,
נושא כזה הוא בעל אחריות, ואינו ביד כל אחד לבחון ולשפוט ולהכריע מי מוסמך לזה ומי פחות, זה לא עובד ככה.
הדרך האחראית והמקובלת בכאלו נושאים ומקרים, היא לגשת לאחד מגדולי ישראל, שהוא יצביע על ההתייחסות הנכונה לנושא, וכן למי נכון לפנות עם כזה מקרה. (וכמו שסיפר מרן זצ"ל שכמה פעמים שלח מקרים כאלו להגאון החסיד רבי יהודה פתיא זצוק"ל שהיה עוסק בעניינים אלו).
או לחילופין אפשר לגשת ישירות למקובל שגדולי ישראל מכירים בו, כמו הגאון החסיד רבי דוד בצרי שליט"א וכדומה, שמקורבים אצל גדולי ישראל מהעבר ומההווה, והם יבחינו ויכוונו את הדרך הראויה לעשות במצבים כאלו בעזרת הי"ת.

בברכה רבה

מי זה הרב מנשה אמון הזה??????
הוא תלמיד חכם?????????
מאיפו הוא צץ פתאום בסיפור של דיבוקים, באו נשמע אותו בתורה בד' חלקי שולחן ערוך,
מי הם רבותיו???????????.
איפה הוא גדל??????????
בקיצור נפסיק להיות תמימים.
שאלה של דיבוקים רק ת"ח עצום ומגדולי ישראל יכול להכריע.

חזור
חלק עליון