• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

גיבורים לעמוד בפרץ: שוב עתירה לבג"ץ נגד מרן הראש"ל שליט"א ע"י הרפורמים

מאחר והתגובות של כבודכם מזכירה לי את הצעירים שעמם אני עוסק במשך השנה
סוג תגובה שאינה מתוך רוע, ולא מתוך חפצא של חוצפה
אלא מתוך בורות וחוסר ידע
אתנהג עמכם כפי שאני מתנהג עם ידידי הצעירים
אניח את זרועי על כתפיכם, ואצא עמכם למסע קצר שקשור לתחנות חיי לצידו של מורנו חכם עובדיה, וממנו תבינו מקצת ממה שאני כן יודע ואתם מסתמא לא יודעים
ואם לאחר מכן עדיין יהיו שאלות אני מקוה שאני עדיין יהיה כאן בשבילכם
במיוחד עבורכם כתבתי את המאמר הזה כאן, שיהיה בהצלחה
חבל על הנימה המזלזלת בדבריך.
קראתי כל דבריך שם. ואינני רואה היכן דיברנו מתוך בורות או חוסר ידע. כל הסיפור הנ"ל הוא סיפור ותו לא.
גם אם לא ידענו מסיפור זה אין זה אומר שדיברנו מתוך בורות.
דברינו לעיל שרירין וקיימין כל זה בגדר לשה"ר.
גם אם אני בעיני הייתי רואה הייתי מחויב לחשוב שמא עשה תשובה.
ועכ"פ משלא ראיתי כל זה סיפור בעלמא ולשה"ר.
האם עברת על כל כללי הלשון הרע לתועלת בחפץ חיים? א"כ בבקשה פרט נמק הסבר איך הכל מסתדר.
האם שאלת רב אם אפשר לכתוב הדברים והאם בדרך זו, א"כ אם מי?
כבודו לא רוצה "לספור" אותנו, זו זכותך. בחרת לעשות זו בדרך לא יפה וחבל.(לפגוע בנו זה כלול בהיתר- אם קיים- שקיבלת לפרסם הסיפור?)

קראתי כל דבריך שם. ואינני רואה היכן דיברנו מתוך בורות או חוסר ידע. כל הסיפור הנ"ל הוא סיפור ותו לא.
האם עברת על כל כללי הלשון הרע לתועלת בחפץ חיים? א"כ בבקשה פרט נמק הסבר איך הכל מסתדר.
כבודו לא רוצה "לספור" אותנו, זו זכותך. בחרת לעשות זו בדרך לא יפה וחבל.(לפגוע בנו זה כלול בהיתר- אם קיים- שקיבלת לפרסם הסיפור?)

מצטרף בכל לב להנ"ל, וחבל להרוס את האווירה השוררת כאן. ובכלל הרי אם הבנת שהרב עמאר לא קשור לארגון הנ"ל, אז מדוע לטחון קמח?. אמנם אין ברצוני לשמוע הסברים, כאמור.

מצטרף בכל לב להנ"ל, וחבל להרוס את האווירה השוררת כאן. ובכלל הרי אם הבנת שהרב עמאר לא קשור לארגון הנ"ל, אז מדוע לטחון קמח?. אמנם אין ברצוני לשמוע הסברים, כאמור.
חבל על השיח הזה. אכן לא הכל אתם יודעים - במחילה. וגם אולי יש דברים שלא טוב שנאמרו. אבל למה לטחון את זה.?
אם היה בעיה מחיתם. וזהו. למה לנסות להוסיף שמן למדורה שכמעט כבתה???
יש מספיק דברים שאפשר לדון עליהם הן הלכתיים והן תלמודיים, לאלפים ורבבות. אז בבקשה...

זה לקט מתוך הספר ילקוט יוסף על טהרת המשפחה שעדיין לא נדפס, ויש שם הרבה נידונים חדשים ומעניינים. עכשיו זה יצא בחוברת 250 עמודים.
היכן אתה גר? [אם תרצה תכתוב לי בפרטי, נראה איך להעביר לך].
האם יש למישהו בפי די אף ליושב חו"ל? נצרך לי מאד, בתודה מראש

חבל על השיח הזה. אכן לא הכל אתם יודעים - במחילה. וגם אולי יש דברים שלא טוב שנאמרו. אבל למה לטחון את זה.?
אם היה בעיה מחיתם. וזהו. למה לנסות להוסיף שמן למדורה שכמעט כבתה???
יש מספיק דברים שאפשר לדון עליהם הן הלכתיים והן תלמודיים, לאלפים ורבבות. אז בבקשה...
אכן חבל, אשמח אם ימחקו ע"י המנהלים כל התגובות הנ"ל החל מזו של הרב יצחק משעןהי"ו וכלה בזו שלי(כולל המאמר שנפתח בנפרד ע"י הרב משען). תודה.

נערך לאחרונה:
צריכים להקים ארגון שיילחם נגד הרפורמים באופן ענייני כללי, פרטני ומשפטי. כמו״כ להקדים את הנולד בחוקים וכו׳.
לדעתי הרבה מהסבל שלנו הוא מחוסר עוגן חוקתי.
למשל בכותל כל פעם שהם רוצים להגיע למלאות את הרחבה שלהם לפני זה, ולדעתי אפשר לחוקק חוק שיעבור בג״ץ שהכותל כמקום קדוש לעם ישראל ינהגו שם כמו המסורת שנהגו עד היום. צריך ללחום דרך התקשורת בחכמה וכן הלאה.
אם יש כאן מלחמה בדת, עלינו להחזיר בכפליים ובחכמה. נכון שעיקר דרך המלחמה הוא בלימוד והפצת התורה, אבל אסור לתת למיעוט הזעום הזה להרעיל את מליוני היהודים הנאמנים דרך התקשורת והבג״ץ. חובה להחזיר מלחמה, הם עם היד על ההדק לחסל את עם ישראל לבולל ולהתבולל, מספיק הם הרסו באמריקה ועכשיו נראה שהם מתקדמים בארץ. אם בדרכי המלחמה כמה שיותר מוקדם יש יותר סיכויים, אז עכשיו הזמן לפתוח במלחמה נגד עוקרי הדת (ובפרט שזה מיעוט קטן שמשתלט על הרוב.)
נ.ב. א״א לסמוך רק על החכי״ם, אם כי נכון להתייעץ איתם, אבל אין לציבור של מליון איש לסמוך על שני מנייני אנשים, כוחם רב, פועלם רב והשתדלותם רב, אך יש הרבה מאוד מקום לפעול.

תנועת הרפורמים אף שהם מעט מאוד, אבל הם משתמשים עם כל הכלים שיש ברשותם ואף מעבר לכך, להפוך את החוק ואת המדינה לטובתם, זה כל החיים שלהם ובזה הם משקיעים את מרצם וזמנם, אז כמובן שהם קוצרים פירות באושים.
האם לנו יש ארגוניים נגדיים? האם אנו מתמקדים במטרה באופן נכון?
האם חילוני, מסורתי, דתי ששומע את דעתם על חופש, דמקוטריה, זה לא מדינת הלכה וכו׳ שומע תשובות מספקות?

זמן רב שכבר חשבתי לעלות שאלה בנוגע לפגיעה בתלמיד חכם ולא ידעתי איך. עכשיו שהודעה על קבוצה (חכמי המערב) זו עולה בין השורות רציתי אולי לשאול איך נכון לעורר עליהם - בכל הבזיונות שהם מעלים ומרננים על מורנו. והנה מקצתם

https://www.srugim.co.il/452718-לא-ירדו-לעומק-הסברה-תגובה-לבניו-של-הרב

אין בעיה עם מחלוקת אך למה להוסיף ולקטנר?

חזור
חלק עליון