• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

דורש ציון

אושרי רביב

Well-known member
שלום רב לאוהבי תורתך
שתי שאלות למראה מקום בספר דורש ציון - דרשות הגרב"צ מוצפי שליט"א, איני מוצא את המקור בספרים דורש ציון:
פעם אחת אמר שאביו ר' סלמאן היה בהלווית מרן החיד"א כשהביאוהו לארץ, ואמר פסוק "שמחתי באמרים לי בית ה' נלך".
סיפור שני שמובא שם, על רבי יהודה פתייה בחג הסוכות, שקיבל על עצמו שלא לכעוס, והתלכלכה הגלימה שלו, וגם נפל הסירים ונשמטה הרגל שלו שעלה לעליית הגג. וקיבל על עצמו לא לכעוס, ואמר שהקב"ה מנסה אותו.
היכן זה נמצא בספרים דורש ציון? אשמח למקור
תודה רבה!!!
תזכו לשנים רבות, נעימות וטובות!

שלום רב לאוהבי תורתך
שתי שאלות למראה מקום בספר דורש ציון - דרשות הגרב"צ מוצפי שליט"א, איני מוצא את המקור בספרים דורש ציון:
פעם אחת אמר שאביו ר' סלמאן היה בהלווית מרן החיד"א כשהביאוהו לארץ, ואמר פסוק "שמחתי באמרים לי בית ה' נלך".
סיפור שני שמובא שם, על רבי יהודה פתייה בחג הסוכות, שקיבל על עצמו שלא לכעוס, והתלכלכה הגלימה שלו, וגם נפל הסירים ונשמטה הרגל שלו שעלה לעליית הגג. וקיבל על עצמו לא לכעוס, ואמר שהקב"ה מנסה אותו.
תודה רבה!!!
תוכל אתה בעצמך לשאול את כבוד הרב מוצפי שליטא

Screenshot_20210909-161140.jpg

על ראש השנה בשופר בציון עמ' קח

על ראש השנה בשופר בציון עמ' קח
כוונת הרב @דרך אחת לומר שהסיפור על ראש השנה, והובא בספרו של הרב שופר בציון עמ' קח
רואי גם להפריד בין הספרים 'דורש ציון' שיצאו בידי פוזן והם דרשות של הרב, לבין ספרי הרב שיוצאים בידי המכון.

נערך לאחרונה:
יישר כח @מכון בני ציון
משמח לראות נוכחות רשמית של מכון בסדר גודל כזה כאן.
אכן כן, המכון ושאר מוסדות הרב בסימן התרחבות,
אחד מחברי המכון שמכיר את הפורום הזה ויודע את הפונטציאל שלו ביקש שיהיה כאן נציגות לצורך שירות לקוחות טוב יותר...
אז קראו לי, אני המזכיר של המכון.
לא מבטיח שיהיה לי זמן להיות כאן תמידם כסדרם אך כל פעם שאוכל אכנס,
תוכלו לתייג אותי במקרה הצורך,
עדיף לפנות למוקד בוואטספ או במייל.
פתוחים לשמוע דרך הודעה פרטית על הצעות לייעול תיקונים וכדו'

אחד מחברי המכון שמכיר את הפורום הזה ויודע את הפונטציאל שלו ביקש שיהיה כאן נציגות לצורך שירות לקוחות טוב יותר...
אשריכם ישראל.
אכן הפורום במגמת התפתחות גדולה. ואין ספק שהצד שעשיתם נקווה שגם אחרים יעשו כמותו, כי ישנם הרבה חבר ת"ח כאן.

רצינו לציין בפניכם, שהמון מבתי במדרש וכוללים ספרדים בארץ, מחזיקים בספריות הקודש של הבתי מדרש ספרים של הרב שליט"א.
גם הישנים וגם החדשים.
אלא שאני חושב שצריכים לעבוד על פירסום יותר חזק, בפרט בפריפרייה על הספרים החדשים. כי לפעמים רואים בבתי מדרש רק את שיבת ציון על שבת ואולי עוד ספר על אחד המועדים כמו שופר בציון וזהו.
הרבה לא יודעים על ההתרחבות הגדולה של ספרי המכון. כולל נחמת ציון...

רצינו לציין בפניכם, שהמון מבתי במדרש וכוללים ספרדים בארץ, מחזיקים בספריות הקודש של הבתי מדרש ספרים של הרב שליט"א.
גם הישנים וגם החדשים.
אלא שאני חושב שצריכים לעבוד על פירסום יותר חזק, בפרט בפריפרייה על הספרים החדשים. כי לפעמים רואים בבתי מדרש רק את שיבת ציון על שבת ואולי עוד ספר על אחד המועדים כמו שופר בציון וזהו.
הרבה לא יודעים על ההתרחבות הגדולה של ספרי המכון. כולל נחמת ציון...
אני דווקא חושב שאולי אצל הפירפריה חסר השיווק של הספרים אבל שם יש את הרב בדיגטל בצורה בסדר, (גם שם טעון שיפור, במראה, אבל תכל'ס יש נוכחות)
צריך לתפעל קו שיעורים רשמי של הרב וכן עלון של הרב בשביל השטח של הבני תורה.

אני דווקא חושב שאולי אצל הפירפריה חסר השיווק של הספרים
גם בפריפריה יש נציגים מהרבה ערים מרכזיות וכמדומה שבפריפריה יש יותר מודעות לספרי רבינו שליט"א אמנם יותר בציבור הכללי ובעלי התשובה, "בעיקר"

וברוך הבא להרב @מכון בני ציון משמח ביותר לראת שתהיה נציגות רשמית של מו"ר שליט"א

שלום רב לאוהבי תורתך
תודה רבה!!!
שאלה - 203445
מחילה, בלא להטריח את הרב בבקשה
ראיתי בעבר בספרים "דורש ציון" שסיפר מו"ר על ר' סלמן שכשהביאו את עצמות החיד"א לארץ, פתח ספר ויצא לו פסוק מסוים בתהילים, היכן זה מופיע?
תשובה
הפסוק "שמחתי באומרים לי בית השם נלך"

@מכון בני ציון מי הם חברי המכון שלכם?
נשמח לדעת.
תודה רבה

@מכון בני ציון מי הם חברי המכון שלכם?
נשמח לדעת.
תודה רבה
מה העניין בזה?
זה מתאים לשאלה פרטית, ולא בתצוגה כללית לכל חברי הפורום.
מרגיש סוג של חקירה.
ב"ה המכון הזה נודע בספרים החשובים שהוא מוציא מתחת ידו...
אין עניין להעכיר את האווירה הטובה.

לכבוד @מכון בני ציון
רציתי לומר שיש לי את הסידור שלכם ליום חול, ומרוב שאני מתפעל מההשקעה שיש בו אני לא מצליח להתפלל...
אני מנסה להיכנס לנעליים של מי שערך את הסידור ולא מצליח
איך הצליחו להשתלט על מלאכה מושקעת כזו
גם להגיה את גוף התפילה בדקדוק
גם לכתוב פירושים נפלאים משולבים בתפילה
גם להוסיף נקודות כוונות מהקבלה, שביחס לחומר העצום שיש בסידורי הקבלה זה אחריות עצומה וידע גדול לדעת מה לסנן ולהניח במקום המדויק
וגם להוסיף עיונים וביאורים על התפילה
ועלית על כולנה ההלכות וההנהגות הנפלאות שיש בו
וכל דבר בגופן שלו המתאים לו, שמישהו בעצם ישב לסדר ולדאוג שהכל יהיה מסודר במקום הנכון שזה עבודת נמלים
וכל ההשקעה הזו שוה עשרות אלפי שקלים אם לא יותר
כל הכבוד לכם!

לכבוד @מכון בני ציון
רציתי לומר שיש לי את הסידור שלכם ליום חול, ומרוב שאני מתפעל מההשקעה שיש בו אני לא מצליח להתפלל...
אני מנסה להיכנס לנעליים של מי שערך את הסידור ולא מצליח
איך הצליחו להשתלט על מלאכה מושקעת כזו
גם להגיה את גוף התפילה בדקדוק
גם לכתוב פירושים נפלאים משולבים בתפילה
גם להוסיף נקודות כוונות מהקבלה, שביחס לחומר העצום שיש בסידורי הקבלה זה אחריות עצומה וידע גדול לדעת מה לסנן ולהניח במקום המדויק
וגם להוסיף עיונים וביאורים על התפילה
ועלית על כולנה ההלכות וההנהגות הנפלאות שיש בו
וכל דבר בגופן שלו המתאים לו, שמישהו בעצם ישב לסדר ולדאוג שהכל יהיה מסודר במקום הנכון שזה עבודת נמלים
וכל ההשקעה הזו שוה עשרות אלפי שקלים אם לא יותר
כל הכבוד לכם!
ביודעי ומכירי את כל ההשקעה האדירה שהושקעה שם, השכלת לקלוע השערה בכל מילה.
אגב כוונות, אלו כוונות פשטיות כלו' כאלה המותרות לכוונה בימי העומר ושנת השמיטה וגם מי שאין לו יד ושם בקבלה ואף לו בכי הוא זה יוכל לכוון אותם ויש בכך מעלה יתרה שכוונות אלו ( - בדווקא - הלקוחות מספרי רבותינו המקובלים הספרדים גם מאותם שאינם מפורסמים דיים) מסוגלות מאוד להעלאת וקבלת התפילות. עי' למשל בפירוש לימים נוראים בקטע של זכרנו לחיים כנגד ד' מיני חיים והמכוון בזה מובטח לו שתעלה שנתו יפה בעז"ה, וכן הרבה.
חזק ואמץ על המשוב המלבב!
ואם תרצה כשתהיה בעירנו יע"א תוכל לרכוש את המחזורים המפוארים.

חזור
חלק עליון