• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

דורש ציון

מאוד אשמח לשמוע גם את דעת החברים, וגם את דעת @מכון בני ציון
אולי לאחד את הסידור לכרך אחד? כך נוכל לתרום לבית כנסת.
כמה גבאים כבר אמרו לי זאת, במכון טענו לי שזה על הפרק אך לאחר הוצאת מחזור כיפור מחדש והוצאת מחזור שבועות היינו יש לנו יותר משנה לחכות... וחבל... לתשומת לב @מכון בני ציון
בנוסף, סתם שאלה כללית איך 'כוונת הלב' מצליח להגיע למחירים הנמוכים שלו?
הוא מדפיס בטורקיה מגיע באוניה לארץ יוצא יותר זול מהארץ כי בארץ גם משלמים את האוניה כי הדפים מגיעים משם ויש מכסים יותר גדולים בארץ עד להדפסה... וגם בעל הבית דפוס צריך להרוויח יותר מבעל דפוס בטורקיה.

כמה גבאים כבר אמרו לי זאת, במכון טענו לי שזה על הפרק אך לאחר הוצאת מחזור כיפור מחדש והוצאת מחזור שבועות היינו יש לנו יותר משנה לחכות... וחבל... לתשומת לב @מכון בני ציון

הוא מדפיס בטורקיה מגיע באוניה לארץ יוצא יותר זול מהארץ כי בארץ גם משלמים את האוניה כי הדפים מגיעים משם ויש מכסים יותר גדולים בארץ עד להדפסה... וגם בעל הבית דפוס צריך להרוויח יותר מבעל דפוס בטורקיה.
יש מחזור שבועות?

גם לי היה קשה מאוד, אין מה לומר 'קול ציון' נהיה אחד הסידורים החזקים בשוק, למרות המחיר הגבוה.
הסידור הזה באמת שווה כל מחיר. הוא מתאים לכל בן אדם מהאדם המתחיל עד לרב הכי גדול. מאז שהתחלתי להתפלל איתו באמת התפילות שלי השתנו לגמרי. אני ברוך השם כבר לא מתפלל כמו תוכי איתו. כל תפילה אני מגלה משהו חדש.

בנוסף, סתם שאלה כללית איך 'כוונת הלב' מצליח להגיע למחירים הנמוכים שלו?
ומו"ר שליט"א דיבר קשות כמה פעמים על דרך ההדפסות בימינו ושזה גם משפיע על הקורא ב"מ

ומו"ר שליט"א דיבר קשות כמה פעמים על דרך ההדפסות בימינו ושזה גם משפיע על הקורא ב"מ
לא הבנתי מה הבעיה? מאי נפק"מ אם מדפיסים בארץ בעטרות או בחברון וכדו' שכל הפועלים גוים, או שמדפיסים בטורקיה או סין שג"כ פועלים גוים והמחיר יותר זול בהרבה?
היום כבר יש סוכנויות מיוחדות להדפיס בסין ספרי קודש ורבים מההוצאות הגדולות של האשכנזים מדפיסים שם

גם לי היה קשה מאוד, אין מה לומר 'קול ציון' נהיה אחד הסידורים החזקים בשוק, למרות המחיר הגבוה.
שאלה - 172047
כבוד הרב, דיברתי עם מדפיס ספרים שאמר לי שהוא שולח לסין ומדפיס שם בזול יותר, האם להעדיף דפוס של ארץ הקודש וגם כדי להימנע ממדפיס גוי או שאין עניין בזה מחמת המחיר? תודה
תשובה
הכסף הכסף והכסף הוא נעשה היום המנהיג, קובע ההלכה, מורה הדרך. כל הסידורים שלנו מודפסים שם בשבת ובמועד וגם ביום הכיפורים, והחצופים מוכרים את הסידורים פי שש ממה שהוציאו.

הוא לא מדפיס שם כלל, רק בארץ.

לידיעתכם הסידור של חול עלה למו"ל 60 ש"ח ליחי' ומכרו ב-50 כלומר הפסידו עליו 10 שח.
כבר אמר לי על כך ידידנו היקר הרב נתן שרעבי הי"ו, תלמיד ותיק ועבד לעבדי ה', מסור בלב ונפש להגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א, שכמה פעמים יצא שרצו למכור ספרים במחיר מסוים, והרב בתוכנית ברדיו ביום שישי אמר מחיר אחר שהוא הרבה יותר נמוך ממה שרצו למכור, אך מכיון שאמר כך הרב, לא דיברו מילה, ומוכרים את הספרים במחיר שהרב נקב, על אף שמפסידים בכך ולא מכסים אף את הקרן! כי כך אמר הגאון רבי בן ציון, מתוך דאגה לבני התורה.
כך למשל תמצאו כמעט את כל ספריו במחיר של ארבעים שקלים בלבד. בעוד שבחנויות חוגגים עלינו במחירים מופרזים באותם הספרים. וכבר יצא לי לדווח על כך לר' נתן באחד הפעמים, ומיד התקשר לר' עובדיה חתנא דבי נשיאה, והודיעו על כך. ולא ידעו מכך מאומה...

כבר אמר לי על כך ידידנו היקר הרב נתן שרעבי הי"ו, תלמיד ותיק ועבד לעבדי ה', מסור בלב ונפש להגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א, שכמה פעמים יצא שרצו למכור ספרים במחיר מסוים, והרב בתוכנית ברדיו ביום שישי אמר מחיר אחר שהוא הרבה יותר נמוך ממה שרצו למכור, אך מכיון שאמר כך הרב, לא דיברו מילה, ומוכרים את הספרים במחיר שהרב נקב, על אף שמפסידים בכך ולא מכסים אף את הקרן! כי כך אמר הגאון רבי בן ציון, מתוך דאגה לבני התורה.
כך למשל תמצאו כמעט את כל ספריו במחיר של ארבעים שקלים בלבד. בעוד שבחנויות חוגגים עלינו במחירים מופרזים באותם הספרים. וכבר יצא לי לדווח על כך לר' נתן באחד הפעמים, ומיד התקשר לר' עובדיה חתנא דבי נשיאה, והודיעו על כך. ולא ידעו מכך מאומה...
אני מדבר מידיעה ברורה ולא באויר, ואכמ"ל.
אמנם כיום המחירים המינימלי של הספרים עומד על 50 שח לאור ההתיקרות הכללית.
ונכון בחנויות נמכר בהרבה יותר ולכן ההמלצה היא לרכוש מהנציגים דייקא.

חזור
חלק עליון