• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

האם חכם שלום שליט"א יודע מקאמים?

חזק וברוך
שמענו שגם חכם יצחק יוסף יודע את הפיוט הזה על בוריו, עם עוד כמה פיוטים כבדים, כמו אל אבי בך אתאזר בנגריז, ואלי בא זמן ועוד, אך אין זה מכריח שהוא יודע מקאמת...
באיזה פעם שנסעתי עם חכם יצחק יוסף מעיר לעיר לכמה כינוסים ואירועים, בדרך דיברנו בדברי תורה, ועל הא ועל דא, ושאלתי אותו אם הוא יודע מקאמים, והוא אמר לי שיודע קצת ואז הוא בחן אותי...

חזק וברוך
שמענו שגם חכם יצחק יוסף יודע את הפיוט הזה על בוריו, עם עוד כמה פיוטים כבדים, כמו אל אבי בך אתאזר בנגריז, ואלי בא זמן ועוד, אך אין זה מכריח שהוא יודע מקאמת...
אכן וכוונתי כאן לידיעת השירים ולא לעצם חכמת המקאמת שהיא עמוק"ה מארץ מדה...

פשוט
חכם שלום יודע את המקאמים היטב,
הייתי בכותל פעם אחת בשמחת תורה וקפצתי לפורת יוסף, והרב שר כמה שירים עם הרב מדינה בהקפות שניות שאחרי ערבית,
אפילו שירים שאף אחד מהספרדים שם לא הכיר.

פשוט
חכם שלום יודע את המקאמים היטב,
הייתי בכותל פעם אחת בשמחת תורה וקפצתי לפורת יוסף, והרב שר כמה שירים עם הרב מדינה בהקפות שניות שאחרי ערבית,
אפילו שירים שאף אחד מהספרדים שם לא הכיר.
חכם דודי היקר
כפי שכתבתי למעלה על מרן נכון גם לגבי מרן חכם שלום, לשורר שירים לא קשור לידיעת מקאמת
ואגב איני יודע איך הגעת למסקנה שהשירים שהם שוררו לא ידועים..

שמעתי מפי בני ר' יעקב שחכם שלום זצוק"ל היה בקי היטב בחכמת המקאמים, עד שאמר שזה מפריע לו ללמוד, ולכן הפסיק עם זה. ופ"א בשנים האחרונות שנסע לב"ב שם לו הנהג פיוטים מורכבים וחכם שלום שמע שר, ולפתע הפסיק עד שהגיעו למחוז חפצם. ששאלו הנהג למה הפסקת אמר לו חכם שלום, עכשיו אני רגוע שאני רואה שאע"פ שאני שומע מוזיקה שערבה לי כ"כ, ואעפ"כ אני יכול להסיט מחשבתי ללימוד, כעת אני רגוע...

חזור
חלק עליון