• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

חזון עובדיה פרוזבול מהדורת תשפ"ב בתוספת גליונות כ"י.

נוריאל

Well-known member
חזון עובדיה פרוזבול (בתוספת הלכות שמיטת קרקעות).

מהדורה מיוחדת.

בתוספת הלכות שמיטה, שמיטת קרקעות וקונטרס השמיטה !

ספר 'חזון עובדיה' הלכות שמיטת כספים ופרוזבול אשר כולל: הלכות שמיטת כספים בזמן הזה, ודיני פרוזבול למנוע השמטת החובות בשנה השביעית.

מהדורה חדשה ומתוקנת בתוספת פסקי הלכות שמיטת קרקעות, וגליונות מכתבי יד של מרן המחבר זצ"ל.

מהדורת תשפ"ב.

התיאור והתמונה מכאן:
https://www.sefer.org.il/Product/27...בול--בתוספת-הלכות-שמיטת-קרקעות----מהדורה-חדשה

קבצים מצורפים

• 1210502.jpg
    1210502.jpg
    658.5 KB · צפיות: 23
אבל כבר יצא פרוזבול עם גליונות כבר אז מה הענין
האמת שאין לי לא את הישן ולא את החדש כך שאינני יודע להשוות ואף חשבתי בהתחלה שמדובר בישן אך כתוב שם תשפ"ב ואשמח אם באמת יוכל אחד החברים כאן במידה ויודע לומר מה התוספת.

האם מה שכתוב בתיאור:
...בתוספת הלכות שמיטה, שמיטת קרקעות וקונטרס השמיטה !
......

....מהדורה חדשה ומתוקנת בתוספת פסקי הלכות שמיטת קרקעות ....
קיים במהדורא הקודמת?

הוספה: הסתכלתי באתרי מכירה שונים נראה בהטבעה על הכריכה הישנה "בתוספת הלכות שמיטת קרקעות"
ובחדש כתוב "בתוספת הלכות שמיטת קרקעות וקונטרס השמיטה"
כנראה קונטרס השמיטה הוא התוספת. ועכ"פ נשמח שמי שיודע יעדכן כאן.

נערך לאחרונה:
אני מדבר ממקור ראשון:
עומדים לצאת בעתיד בעזה"י כל ספרי מרן של חזו"ע עם הגיליונות.
כמו כן, הליכות עולם עם הגיליונות.
השנה בתאריך ג' חשון יצא לוית חן עם הוספות וגילונותיו של מרן על הספר.
כבר זכינו לראות את שו"ת יביע אומר עם הגיליונות
ושו"ת חזון עובדיה
ושו"ת יחוה דעת
וטהרת הבית
נשאר רק מאור ישראל עם הגיליונות (ממה שנדפס)
ועוד הרבה חומרים בכתבי היד
מי שרוצה לראות מה נותר בגנזים, יוכל לעיין בספר אביר הרועים חלק ב פרק עשירי.

מאד מסקרן אותי איזה ספר יחברו מכתבי היד, יש למר מושג?
יש חיבור מיוחד על מלאכות שבת - מזוקק שבעתיים
חיבור מיוחד על סדר תנאים ואמוראים - יופיע במאור ישראל על הש"ס - חנוך לנער
חידושים על כל התנ"ך - יביע אומר על התורה (כבר רמוז על כך גם בענף עץ אבות החדש עם הגיליונות וכתבי היד)
מאור ישראל דרשות - יכול להיות שיהיה אפילו שלושה חלקים רק דרשות, יש מלא - מלא דרשות שלא הוקלדו
כמו כן, כל ההספדים שמרן נשא וקרא למחברת הזאת "קול ברמה" - כנ"ל. (ברמה גימטריא עובדיה יוסף).
הולך לצאת סדרת ספרים כמו כף החיים - כל מיני גיליונות עם חידושי הלכה קצרים וחשובים שכתובים בכל הגיליונות של כל הספרים שיש למרן בספרייה!!! על כל סדר השלחן ערוך. חוץ ממה שנדפס עד כה (ראה ערך סופרים וספרים במפתחות שנת תשפ"א).
בקיצור, יובל עשיר של כתבי יד של מרן עטרת ראשנו מחכים לנו שנחזה באור יקרם ותפארתם...

הולך לצאת סדרת ספרים כמו כף החיים - כל מיני גיליונות עם חידושי הלכה קצרים וחשובים שכתובים בכל הגיליונות של כל הספרים שיש למרן בספרייה!!! על כל סדר השלחן ערוך. חוץ ממה שנדפס עד כה (ראה ערך סופרים וספרים במפתחות שנת תשפ"א).
חבל שמתמקדים קודם כל בלההדיר ואח״כ בספרים החדשים, ברגע שיש לך את הספרים החדשים ואז אתה מההדיר, אז אתה יכול לכלול את הספרים הללו בציונים.

חבל שמתמקדים קודם כל בלההדיר ואח״כ בספרים החדשים, ברגע שיש לך את הספרים החדשים ואז אתה מההדיר, אז אתה יכול לכלול את הספרים הללו בציונים.
זכור לי באחד הציונים שמציינים לחידושי שו"ע שלו.
אלא שיש להניח שאם היו עושים כדבריך הציונים היו הרבה יותר מצויים ולא נדירים.

נערך לאחרונה:
יש חיבור מיוחד על מלאכות שבת - מזוקק שבעתיים
חיבור מיוחד על סדר תנאים ואמוראים - יופיע במאור ישראל על הש"ס - חנוך לנער
חידושים על כל התנ"ך - יביע אומר על התורה (כבר רמוז על כך גם בענף עץ אבות החדש עם הגיליונות וכתבי היד)
מאור ישראל דרשות - יכול להיות שיהיה אפילו שלושה חלקים רק דרשות, יש מלא - מלא דרשות שלא הוקלדו
כמו כן, כל ההספדים שמרן נשא וקרא למחברת הזאת "קול ברמה" - כנ"ל. (ברמה גימטריא עובדיה יוסף).
בקיצור, יובל עשיר של כתבי יד של מרן עטרת ראשנו מחכים לנו שנחזה באור יקרם ותפארתם...
בספר רבנו בעמ' טו כותב שמרן זצ"ל הראה לו ספר מערכות שנקרא "שלחן המערכת" שכתב בשנת תש"א ושחלק מהדברים כבר נדפסו ביביע אומר.

אכן ידוע לי על הציונים הללו, ואכן לכך התכוונתי.
מלבד כמובן שכל ספרי החזו״ע הליכו״ע וכו׳ כבר ידועים דיו, הציבור חפץ בכתבים חדשים.
(הספרים היחידים שחיכיתי להם למעשה זה היחו״ד, לפני שיצאה מהדו״ח שנים חפשתי בכל חנות אפשרית בירושלים, וטוב עשו. וזכיתי לקנות את המהדורות ״הקטנות״ לפני שעשו לזה הגדלה, באמת שלא זכיתי להבין מדוע עשו זאת, יחו״ד אמור להיות שו״ת קליל לעומת יבי״א והספרים הקטנים עוזרים לזה)

לפני קרוב ל20 שנה ראיתי על שלחן מרן חכם עובדיה דפי הגהה של ספר על השו"ע שכמדומה היה שמו שלחן יוסף, ועיצובו דמה להלכה ברורה, משום מה לא ידעתי מה היה לספר זה ולאן נעלם

לפני קרוב ל20 שנה ראיתי על שלחן מרן חכם עובדיה דפי הגהה של ספר על השו"ע שכמדומה היה שמו שלחן יוסף, ועיצובו דמה להלכה ברורה, משום מה לא ידעתי מה היה לספר זה ולאן נעלם
הייתי מתרגש יותר לראות את הספרים הללו, לולא משמע שהם מתכוונים לעסוק בשנים הבאות בספרים ישנים....

חידושי שלחן ערוך של שלחן המערכת, כבר נדפס חלק מהן. לדוגמא, מה שכתב שם בכתב יד לגבי ספר תורה פסול, האם מותר לשים אותו במוזיאון, נדפס ביביע אומר חלק י אורח חיים סימן נה בהערות הרב פעלים. ועוד.
כל ציון שמרן כתב אותו, סימן עליו בצידו שהודפס.
כנראה, שיעתיקו אותו במלואו, כמו שכתבו ביביע אומר חלק יא לגבי מזכרת הגיטין, ויציינו על כל הגהה והגהה בחידושי שלחן ערוך (חוץ מהמחברות שהן בעצמן יש חלק מהן שהן רק הערות על השלחן ערוך, למשל מגיל 17 המחברת בכיתת רבי יעקב עדס זצ"ל, ועוד) שאם נדפסה, היכן היא הובאה בספריו.

חזור
חלק עליון