• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

מוזיקה בשלושת השבועות

קורסיה

Well-known member
בילקוט יוסף החדש על ארבע תעניות עמ' רי הלכה יח פסק שאין להקל לשמוע בימי בין המצרים מוזיקה וואקאלית אם היא מביאה לידי ריקוד. ובסוגריים כתב- והיינו שמותר לשמוע מוזיקה כזו בלי ריקוד. ע"כ. שאלתי היא למה להתיר מוזיקה וואקאלית שנשמעת כמו מוזיקה רגילה עם כלי נגינה בגלל שהוא לא רוקד, אם המוזיקה הזו ביכולתה להביא לידי ריקוד יש כבר לאסור כמו בכלי נגינה שאסור על אך שהוא לא רוקד?

כנראה שהגזרה שאסרו היינו דווקא בדבר המביא לידי שמחה, ושמחה היינו ריקודים. אך על עצם השירות והתשבחות לא גזרו, ושירים אלו בכללם, שאין בהם כלי נגינה (ובד"כ גם לא כ"כ באיכות...).
כל זה מסברא אך אשמח לשמוע גם את סברות שתי הצדדים.

בילקוט יוסף החדש על ארבע תעניות עמ' רי הלכה יח פסק שאין להקל לשמוע בימי בין המצרים מוזיקה וואקאלית אם היא מביאה לידי ריקוד. ובסוגריים כתב- והיינו שמותר לשמוע מוזיקה כזו בלי ריקוד. ע"כ. שאלתי היא למה להתיר מוזיקה וואקאלית שנשמעת כמו מוזיקה רגילה עם כלי נגינה בגלל שהוא לא רוקד, אם המוזיקה הזו ביכולתה להביא לידי ריקוד יש כבר לאסור כמו בכלי נגינה שאסור על אך שהוא לא רוקד?
הר' יובל, אני רואה שאתה מרבה לכתוב בתתי הפורומים משא ומתן בתורתו, יש לך עוד שאלות כאלה? אתה מסכם אותם בצורה מסודרת?

המכון מחפש לסדר שאלות וקושיות בתורת מרן זיע"א ומרן שליט"א שנשאלים בדרך מכובדת כדרכה של תורה, ואני רואה שאתה עושה את זה טוב!

וא"כ, אני מתחייב לך בזאת בעז"ה - שאם תכתוב כמאה שאלות וסתירות מעניינות כאלה וכמו אלה שהשארת פה בפורום, המכון ידאג להוציא את השאלות לאור (עם תשובות בצידן כמובן) כקונטרס, על חשבוננו!!!

מה אתה אומר?

ומי רוצה להיות המשיב?

אולי אתה @דוד עזר ?

הר' יובל, אני רואה שאתה מרבה לכתוב בתתי הפורומים משא ומתן בתורתו, יש לך עוד שאלות כאלה? אתה מסכם אותם בצורה מסודרת?

המכון מחפש לסדר שאלות וקושיות בתורת מרן זיע"א ומרן שליט"א שנשאלים בדרך מכובדת כדרכה של תורה, ואני רואה שאתה עושה את זה טוב!

וא"כ, אני מתחייב לך בזאת בעז"ה - שאם תכתוב כמאה שאלות וסתירות מעניינות כאלה וכמו אלה שהשארת פה בפורום, המכון ידאג להוציא את השאלות לאור (עם תשובות בצידן כמובן) כקונטרס, על חשבוננו!!!

מה אתה אומר?

ומי רוצה להיות המשיב?

אולי אתה @דוד עזר ?
פשש....
משהו טוב מתחיל :)

זה הולך להיות הפרוייקט הבא של המכון אחרי שנוציא את המגזין של איחוד הארגונים והקהילות, וזה יהיה בפניה לקהל הרחב, כמובן שתנתן העדפה לחברים מהפורום שלנו, אבל אנחנו נפנה גם למקומות אחרים.

השואלים יהיו כל מי שרק רוצה, המשיבים - רק בודדים, כך שמי מהפורום שרוצה לכתוב תשובות, שיענה לשאלות של הר' יובל כאן בצורה טובה, וגם למי שיש קושיא ותשובתה בצידה, שיביא אותה כאן בפורום.

חזור
חלק עליון