• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

מכון כושר

or123

New member
שלום הכבוד רב .

אני מנוי בחדר כושר מעורב כבר כמעט שנה לערך ולאט לאט אני גם מתחזק באמונה וכו'.

לצערי , אין חדר כושר באזור שלי במרחק סביר ( לפי מה שידוע לי ).

וגם אין מצב שאני יוותר על המכון כושר , כי זה סוג של תחביב שעושה לי טוב על הנשמה ומנתק אותי מהמחשבות לכמה שעות טובות.

עכשיו בגלל שזה חדר כשר מעורב , יש שם נשים שמתלבשות מאוד חשוף ולא צנוע , אבל אני עושה השתדלות גדולה מאוד לא להסתכל וכל פעם אני מוזיז את המבט הצידה שהם נכנסות לי לזווית של העין .

לכן , אני רוצה את דעתך על מה שאני עושה .

הריי, בתאכלס היום כמעט ואי אפשר שלא להתקל במראות לא צנועיים .

יש לך פרסומות של נשים חצי ערומות בכל חור בכביש , ברחוב כל אישה כמעט שעוברת לבושה חשוף ( תלוי כמובן איפה אתה גר )
, מרכזיים מסחריים אם אתה צריך לקנות משהו לבית תמיד תתקל במלא נשים שלא לבושות צנוע , אפילו הקופאית בסופר שאתה הולך לעשות קניות יכולה אפילו להתלבש בפריצות וכו' וכו' .

אתה מבין כבוד הרב , התורה אומרת לך לא להסתכל במראות לא צנועים .
אבל , מצד שני זה דברים שלא בשליטתי ומופיעים לי כהרף עין ופתאומיות מול הפנים .

שוב , יש את אלו שהיצר חזק מהם שהם ימשיכו להסתכל ולהתבונן ויש את אלו שמהר יזיזו את המבט הצידה ( וכזה אני משתדל להיות) .

אשמח לשמוע את דעתך ,

תודה.

ב"ה
אשריך ישראל!!!
אשריך ואשרי חלקך שאתה חושב מחשבות של קדושה כיצד להתעלות בקדושה כפי הטבע היהודי שבך!

וקודם כל תדע לך שבכל מחשבה שלך והשתדלות מצדך להתקדש ולהימנע מראיית איסור ומחשבת איסור, אתה מעלה את כבודו של השם יתברך בתוך היכלות הסטרא אחרא וכן בעולם העליון הרבה הרבה, באופן שאין אנו יכולים להעלות על הדעת, ואתה ממשיך על עצמך קדושה גדולה, כפי שמבאר זאת הגאון רבי שניאור זלמן מלאדי בספר התניא (ליקוטי אמרים פרק כז), ע"ש.
ועם זאת חשוב מאד מאד שתבין, יש לנו כלל גדול בעבודת ה' יתברך, לא עליך המלאכה לגמור, ואין אתה בן חורין להיבטל ממנה. כלומר, מצד אחד אין דרישה מהאדם להצליח לסיים את כל התורה כולה ולתקן את כל מידותיו, וכן שלא להיכשל לעולם בשום דבר שהוא עברה ולהיות קדוש ופרוש בתכלית השלימות, שהרי לא הכל בידים שלו, ואם הוא למשל נולד חילוני ורק אחר כך כשהכיר את בוראו כראוי החל לשמור תורה ומצוות, כמו שאין מקום לתבוע ממנו על מה שעשה עברות בעברו, כך לא נדרש ממנו להיזהר ממה שעדין לא הספיק ללמוד שזה בכלל אסור.
וכמו כן במדה מסוימת ויחסית, כפי שה' יתברך בוחן לבות וכליות יודע לשער ולחשב את אמות המדה בזה באופן מדוייק ומכוון לפי כל אדם ואדם, טבעו, ומידותיו, ויכולותיו, באופן שבהתאם לשיעור והאומד הנ"ל, לא נדרש ממנו לעמוד תמיד תמיד בכל פרט מפרטי המצבים המורכבים שהוא מוקף בהם מחמת המנטליות של החיים שעדין יש מסביבו, וכן מחמת ההרגלים שנעשו אצלו טבע, וכדומה. והרי אלו המביאים לנסיונות עוצמתיים ורבים שלא כל אדם מסוגל תמיד לדעת כיצד עליו לנהוג, ומה עליו לעשות, והרי אין לו דרך סלולה ומדוייקת שהיא בטוחה עבורו מכל מיני השלכות משפחתיות או חברתיות או רגשיות שאינם רצויות לפי דרך תורתנו הקדושה, שהיא תורת "חיים", ודרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום.
ולכן כל ההתמודדיות והאתגרים המורכבים שלפניו לפרטיהם הרבים והמזעריים, הרי הם בכלל "לא עליך המלאכה לגמור", שלא יתבע האדם על כל פרט ופרט מאלו המורכבויות שהביאו לבינתיים למכשולות כאלו ואחרות לבינתיים עד שיזכה להגיע לחוף מבטחים ולדרך סלולה עבורו באופן יחסי בדור של עיקבתא דמשיחא.
אלא שהוסיפו ללמד אותנו רבותינו שבכל אופן "אין אתה בן חורין להיבטל ממנה", ולכן מה שבידיים שלנו אנו כן צריכים ומוכרחים להשתדל בכל עוז ולעשות, וכל שכן לשמור עצמנו מלהגיע למקומות אפלים ומחשיכים את עיני הנשמה ומעיבים על טוהר הלב ומטשטשים את זוך ונקיות הנפש היפה של היהודי, שחושקת להתרפק על בוראה בגעגועים גדולים, ולטעום ממתיקות ונעימות ועריבות אור ה' הנמצא בלימוד התורה הקדושה, ועוטף ומלפף בעת קיום המצוות, לקיים בנו אשר "קדשנו" במצוותיו, להיות קדושים בקדושת הנשמה הפנימית שלנו, שהיא חלק מה' יתברך שנפח לתוכנו, וכאשר נשתדל בכל עוז שלא לאפשר לחומרנות ועכירות זוהמת היצר לכסותה ולהחשיכה ולהסתיר אורה, נזכה שהיא תאיר בנו במלא עוזה ותפארתה, ובכל מילה שנלמוד בדברי תורתנו הקדושה מתוך השתדלות להבין חכמתו ורצונו יתברך שנמצא בתורה, נתמלא עונג רב שאי אפשר לתאר, וכן בכל מצוה שנקיים בישוב הדעת עם הכוונה הפשוטה של אותה מצוה, יאיר עלינו אור ה' להלביש נפשנו באור הרצון העליון של הי"ת, וכצינה רצון תעטרנו חכמתו יתברך ברשפי אהבתו אלינו.

בברכה רבה

נערך לאחרונה:
חשוב להוסיף!
לא ניתן לשער את הזכות העצומה מהנחת רוח הגדולה שתזכה להביא לבורא עולם ברגע שתזכה להגיע להחלטה של ניתוק מוחלט! מהמקום שמונע ממך את קרבת ה' היותר גדולה שיכולה להיות. לחתוך סופית מהמקום שכל כך מטשטש את אור הנשמה מלהאיר ולהרעיף עליך את העונג הגדול של קרבת ה'.
סביר מאד להניח שכל התחושה שמגיעה אליך במכון כושר, של "תחביב שעושה לך טוב על הנשמה" כפי שזה מצטייר בעיניך והגדרת זאת בשאלה, הוא אחד מכלי המלחמה החזקים בעקיפין של חייליו של יצר הרע, לכבוש אותך שם חזק שלא תרשה לעצמך להעלות על דעתך לצאת מהעכירות והכיסוי והחושך הגדול שהנשמה שלך נמצאת בו כאשר אתה שוהה שם.
ומעתה ברגע שתגיע להחלטה האמיצה של חיתוך החבלים של יצר הרע באופן ברור ללא היסוס יותר, סביר להניח כמה רוגע אמיתי ושלות נפש ושמחת חיים תוכל להרגיש ע"י קרבת ה' האמיתית שתהיה נחלתך ע"י לימוד התורה וקיום המצוות ללא המחיצות הנזכרות.
ובודאי שזכותך הגדולה תעמוד לך להצלחה גדולה וברכה עצומה בכל העניינים בעזרת ה'.

בברכה רבה ובהצלחה מרובה
וכל טוב

אין לך הרשאות מספיקות להגיב כאן.

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון