• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מקאם השבת: נהוונד. לחנים נבחרים רבים לתפילות השבת עם קישורים.

מוישי ס"ט

Well-known member
קדיש:
חיים ומדוןכאן במילים אני לך וממך בביצוע של יהודה זיתון בליוויו של הקלידן דוד ביטאן נ"י.
ירושלים ירושה לנו.
עם הגולן שלום בחילך - בביצוע מיוחד של חכם א' שליט"א.
חי ונעלם מתוך שירת הבקשות.
לך אנא עורך.
צורי תומך גורלי (סהירתו) [ישנו גם עוד לחן מדוייק כזה של החזן דוד שירו הנקרא שא אל טוב ולע"ע לא מצאתיהו להעלאה, יען ישנו עמדי אך בקובץ שמיעה].
בחליל ותוף [בביצועו של יחיאל נהרי]
יפרח וירבה
חביבי אלי {וכאן קדיש בביצוע נעים של החזן דניאל בן עמי נ"י} וכאן בביצועו של החזן עמנואל שלום נ"י - בקהילת אהבה ואחוה ניו יורק.
החיש קיבוץ
יה שבתי לך - קדיש בביצוע של החזן ידידיה חייט נ"י.
יה ריבון עלם ועלמיא בלחן של רבי דוד ריאחי ז"ל מרגש ונעים.
שמחתי באומרים לי
עיר חמדתי שוב
שמחתי באומרים לי
לילי על הרי
יה לבית ועדי
יה חביבי אליך נשא קולינו [אלפילילא] וכאן בביצוע החזן נעים זמירות ישראל הלוי הי"ו.
חשבוני
ראו בנים:
ראו בנים
תנו כבוד לתורה
מלכי צורי אל כביר [וכאן המקור של השיר בטורקית].
כי אשמרה שבת
מנגינה של סוואח {כאן, רק שיש לנגן מעט יותר לאט וכאן בא במרוצה}
אתה אל כביר
למה הקץ נסתם נא [רק שבביצוע המצורף זה קצת מהר מן הרגיל, לשים לב]. וכאן ביצוע נעים של פרחי קהילת שערי ציון בניו יורק לפיוט הנז'.
רחום אתה
יה זוהר תן בית היכלי

ושמרו בני ישראל:
רעיוני יחיד בך שמתי, ואח"כ ביני ובין ביני ישראל מתוך ה"ושמרו" הירושלמי בלחנו של החזן דוד ריאחי ז"ל

נשמת כל חי:
לעיר חנה
פאר נעטר בראשנו
רעיוני יחיד
לנרי ואורי
מלכי צורי
תנו כבוד לתורה
יחי לנצח עם ישראל

שוועת עניים:
יחיד רם לעולם
מי ימלל
והאר עינינו
אפתח פי ברינה
יעלזו ביה

אל ההודאות:
יעידו ויגידו (מתוך חי ונעלם בשירת הבקשות)
יעלזו ביה
פאר נעטר
תן לנו
לנר ולבשמים
אל אדון/שמחים בצאתם:
חיים ומדון
לדוד שיר ומזמור
תשבי צורי לבבי
אחזה בנועם
תן לנו תן לנו
ירושלים של זהב

ממצרים גאלתנו:
בזכרי ימים ימימה
עם הגולן
ירושלים של זהב
רחום אתה
לעיר חנה דורשה דודי
נקדישך:
למה הקץ נסתם נא
עם הגולן
אפתח פי ברינה
יה מלך רם ומתנשא [מתוך שירת הבקשות].
לנר ולבשמים
בזכרי ימים ימימה
אל חי דגול חביבי [מתוך שמח - סוואח].
יה זוהן תן בית היכלי

נערך לאחרונה:
חזק וברוך!
אגב, שבוע הבא זה השבת היחידה בכל השנה שמנהג אר"ץ ודמשק לעשות מקאם חג'אז, ויש שבכלל לא מנגנים בשבוע הבא (וכמ"ש נמי בסידור שער בנימין), אך אנן חיישינן לאבלות בפרהסיא וכן מנגנים, ובכל זאת לבי מהסס, אחר שכל השנה מקאם חג'אז בל יראה ובל ימצא אצלינו, אם כן גם כאשר מנגנים אותו נחשב כאבלות בפרהסיא?

חזק וברוך!
אגב, שבוע הבא זה השבת היחידה בכל השנה שמנהג אר"ץ ודמשק לעשות מקאם חג'אז, ויש שבכלל לא מנגנים בשבוע הבא (וכמ"ש נמי בסידור שער בנימין), אך אנן חיישינן לאבלות בפרהסיא וכן מנגנים, ובכל זאת לבי מהסס, אחר שכל השנה מקאם חג'אז בל יראה ובל ימצא אצלינו, אם כן גם כאשר מנגנים אותו נחשב כאבלות בפרהסיא?
עיין חזון עובדיה ד' תעניות עמוד קנד הערה ו'.

יישר כחך הרב מוישי
אוסיף כמה רעיונות למקאם נהוונד
קדיש
אגדלך
יגדל אלקים חי
אם אשכחך (הלחן הזה
)
כמו ציפור (יונתן שינפלד)
ראו בנים
יה רבון [האשכנזי הקצבי]
ושמרו
ימלא פי-אל תשלכני
ידיד נפש [במנגינה הספרדית(?) הקצבית יותר]
והיא שעמדה [שוואקי-רזאל]
והוא קלי [שוואקי-לוין]
אל אדון
לנר ולבשמים\כי אשמרה שבת
קדושת כתר
תשבי צורי לבבי\ירושלים של זהב

נערך לאחרונה:
יישר כח לרב מוישי, תענוג לשמוע את הפיוטים וקטעי החזנות שאתה מעלה. במיוחד נהנתי מהשיר 'למה הקץ נסתם נא' של פרחי שערי ציון הם שרים יפה וגם מאד חמודים.
דרך אגב השיר הזה מתלבש גם מאד יפה על הקדיש.

גם אפשר לשלב מקאם נאוה
ומצורף כאן הלבשה יפה של קדיש בלחן של הפיוט הקבלי "רם אור גדול נעלם". שיש בו כל העשר ספירות [כמו עוד פיוטים אחרים בבקשות, וראה דבר נפלא שראיתי לפני זמן מה בתחילת ספר תומר דבורה הנד"מ ע"י הגאון רבי אברהם ישעיהו רחמים שליט"א. ואכמ"ל]. מאת החזן הדמשקאי ר' שלמה סעייד נחמיאס נר"ו.

בשיר ושבחה מופיע מקאם השבת נאוה, גם בעדס שבוע שעבר עשו בפיוטים נאוה את'ר...
אבל מי יעשה תפילה שלימה על נאוה...
מסקרן אותי לדעת מה שרו בנאוה אתר חוץ מבבית נאוה, רצוני לעובדך, שימוני משוש, מה עצמו ונעלמו וג'מיל ג'מל. כי את שאר השירים אני לא מכיר.

מסקרן אותי לדעת מה שרו בנאוה אתר חוץ מבבית נאוה, רצוני לעובדך, שימוני משוש, מה עצמו ונעלמו וג'מיל ג'מל. כי את שאר השירים אני לא מכיר.
לפי הזכור לי עשו פיוט אחד על נאוה - לא זוכר איזה פיוט (אני לא מכיר אף פיוט בנאוה לצערי גם את מש"כ בשירה חדשה (לא שיר ושבחה ט"ס נפלה לעיל)...)

חזור
חלק עליון