• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ספר שלחן המערכת

אושרי רביב

Well-known member
מישהו יודע מתי יצאו לאור החלקים הנוספים של שלחן המערכת?
יש מקום מסוים שהוא מציין לעיין במה שכתב בערך "יין נסך" וכן "עד אחד נאמן באיסורין".
לפי הכמות המרובה בפ"י, יש עוד זמן עד שנגיע לכרך הזה...
מישהו יודע מה קורה עם ההמשך של הספרים? בינתיים יש עד ערך ה'. והפסיק.
אגב, אם יורשה לי לשאול. בעצרת אשר היתה על ידי הארגון הנפלא, אמר שם הרב עבדיאל ישראלי שהולכים להוציא ספר של אגרות הדרכה ועצה ממרן שליט"א.
מדוע לא מוציאים עוד כרכים של שו"ת הראשון לציון? הרי אפשר לעשות סדרת ספרים מופלאה ולהגיע למספר כרכים כסגנון מעיין אומר. רק שפה אפשר לסמוך על כל הדברים, מאחר והכל כותב מרן שליט"א ועובר על הספר ומאריך יותר?
יישר כוח!

נערך לאחרונה:
שלחן המערכת יש לרב בכת"י עד אות ת ועד בכלל, אבל כמובן שזה רק בסיס, ולא מוכן להדפסה כלל. הרב לא מתכנן להמשיך במפעל יצירה זו, מפני שבזמן שהוא יעסוק בזה הוא יכול להמשיך במפעל הילקוט יוסף, שנלמד הרבה יותר. (חישוב פשוט ברווח הרוחני של זיכוי הרבים).

עין יצחק ח"ד מעותד לצאת מתי שהוא, זה יהיה כללים כלליים.
לעת עתה אין מספיק חומר לספר נוסף, יתכן שיכנס בסוף ח"ג.

שו"ת הראשון לציון מן הסתם יצאו בהמשך עוד חלקים, אבל כעת הרב לא עוסק בזה, אין מספיק תשובות מרוכזות בכדי להוציא עוד כרך. (התחלתי לעבוד על זה לפני זמן מה והגשתי לרב, אבל צריך לרכז עוד הרבה תשובות).

שו"ת הראשון לציון מן הסתם יצאו בהמשך עוד חלקים, אבל כעת הרב לא עוסק בזה, אין מספיק תשובות מרוכזות בכדי להוציא עוד כרך. (התחלתי לעבוד על זה לפני זמן מה והגשתי לרב, אבל צריך לרכז עוד הרבה תשובות).
יש כמה שפנו אליי ומוכנים לעזור, ויש גם כמה מהפורום כאן שכבר קיבצו תשובות וכו'.
אם זה יהיה רלוונטי נוכל לתווך ולהתקדם...

צריך לרכז תשובות בוורד, למי שיש תשובות בוורד שלא נדפסו (צריך אנשים שבקיאים בתורת הרב), יכול לשלוח אלי למייל: A0583210400@GMAIL.COM
גם תשובות ב-PDF אפשר להעתיק לוורד.
מה גם, שאמור להיות את הכל ללשכה (או למישהו אחר שם), ומשם שולחים לאור יצחק ולטהרת יוסף וגם לקובץ בית יוסף, אז אפשר לקחת מהם.
אחרי שיצא קובץ בית יוסף, תוכל להיות בקשר עם @אושרי רביב ועם @בנימין לוריא ואולי גם עם @יוסף דהן ואני די בטוח שיהיו עוד כמה שיוכלו וירצו לעזור.

גם תשובות ב-PDF אפשר להעתיק לוורד.
מה גם, שאמור להיות את הכל ללשכה (או למישהו אחר שם), ומשם שולחים לאור יצחק ולטהרת יוסף וגם לקובץ בית יוסף, אז אפשר לקחת מהם.
אחרי שיצא קובץ בית יוסף, תוכל להיות בקשר עם @אושרי רביב ועם @בנימין לוריא ואולי גם עם @יוסף דהן ואני די בטוח שיהיו עוד כמה שיוכלו וירצו לעזור.
ודאי שיש רבים שרוצים לעזור, הבעיה היא שאני לא יכול להעביר לאנשים תקיות של תשובות של הרב, כי הרב לא מוכן שתשובותיו יגיעו לאנשים שאינו מכירם וסומך עליהם.

ודאי שיש רבים שרוצים לעזור, הבעיה היא שאני לא ליכול להעביר לאנשים תקיות של תשובות של הרב, כי הרב לא מוכן שתשובותיו יגיעו לאנשים שאינו מכירם וסומך עליהם.
בזה כבר כדאי לך להתייעץ עם @מורשת מרן. (עליו מן הסתם אתה יכול לסמוך יותר ממני שהוא כבר יאמר לך על מי אפשר לסמוך וכו' ואכמ"ל).

נו, אולי ביום מן הימים תכירו בין הרב לבין אלו שרוצים לעזור....
צודק הרב אושרי. שלא יהיה סביב החכם מועדון סגור שלא מתקבלים חברים מבחוץ. אם מכירים את הצדיק ויודעים שלבו טהור ורוצה לעזור למה לא להכניסו לקודש פנימה. הספרדים צריכים ללמוד לפרגן.

שמעתי היום שלא מדפיסים עוד את שו"ת הראשון לציון כי מחכים להדפיס עם חלק נוסף. (ומסתמא גם עם תיקונים).
מישהו יודע אם יש אמת בשמועה זו?
אגב, הבנתי שהמחיר של "עין יצחק עלה לאחרונה.

חזור
חלק עליון