• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

עומד בפרץ

Boris.b

Active member
בשיחה עם מרן הגר"י יוסף
מרן הגר"ש כהן על הנפגשים עם הממשלה: "בר מינן"
מרן נשיא המועצת אמר למרן הראשון לציון כי "זכינו בדור הזה שהקב״ה חנן אותנו בראשון לציון שליט"א שהוא חזק מאוד, לא נפגש איתם ולא
שומע להם"
יצחק בן אליהו
במוצאי חג ראשון נועדו מרן ראש הישיבה
נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן שליט״א
ומרן הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי
יצחק יוסף שליט״א כמידי שנה לביקור חג ושוחחו
בדברי תורה מעניינא דיומא, הדיון ההלכתי נסוב
בין היתר, אודות העומד ואוכל בסוכה אם יכול לברך
ברכת לישב בסוכה, מרן הראש״ל ציין לסברת הרא״ש
בנושא ומרן ראש הישיבה השיבו בדברי הרמב״ם
באותו עניין.
במהלך השיחה שארכה שעה ארוכה הביעו
הרבנים את דאגתם העמוקה מהרס הדת וחורבן
היהדות הנגרמים על ידי הממשלה, בענייני גיור,
כשרות, קדושת הכותל המערבי ועוד. מרן הגר״ש
אף הביע את כאבו הרב מאותם הנפגשים ומשתפים
פעולה עם הממשלה, בדבריו אמר: "איך אפשר
לפגוש אותם, מה יש לדבר איתם, הם רוצים לעקור
את הדת, לא היה כדבר הזה עשרות בשנים".
בסיום הדברים, התבטא מרן ראש הישיבה
בחריפות ואמר: "הגענו למצב שעמי הארץ נלחמים
בהקב״ה, עושים כל דבר נגד התורה, נגד היהדות, ב״ה
שזכינו בדור הזה שהקב״ה חנן אותנו בראשון לציון
שליט״א שהוא חזק מאוד, לא נפגש איתם ולא שומע
להם".
"אסור להיפגש איתם ולא לדבר איתם שום
מילה, אפילו לא מילה אחת, וכל מי שפונה אליהם
בר מינן מפריע לקדוש ברוך הוא". בהמשך התייחס
הראשון לציון לסכנה המרחפת על קדושת הכותל
המערבי, וציין שהרבנות הראשית הביעה את עמדתה
כי אין לערוך כל שינוי ולפגוע בקדושת הכותל שהוא
קדוש לכל אורכו גם ברחבה הדרומית.
מרן ראש הישיבה ציין בהקשר הזה, כי יש
לעשות הכל בשביל לשמור על קדושת המקום והביע
את כאבו מהנעשה במקום בימים האחרונים. בסיום
המפגש המיוחד הרימו הרבנים ׳לחיים׳ לציון שמחת
החגוהראש״ל העניק לראש הישיבה את ספרי ׳ילקוט
יוסף׳ על הלכות סוכה וארבעת המינים.
כִּ י הִ נֵּ ּ ה הַ מְ לָ כִ ים נוֹעֲ דוּ. צילום: יעקב כהן.

Screenshot_20210923-071114~2.jpg

הראשון לציון והרב הראשי, הגאון רבי יצחק יוסף, תקף הערב (מוצאי שבת) בשיעורו השבועי בבית הכנסת 'היזדים' בירושלים את רפורמת הכשרות של השר לשירותי דת, מתן כהנא, אותה הוא הגדיר כ"הרס הכשרות" וחשף את התנאי כדי להסכים לנהל מו"מ: הוצאת המתווה מחוק ההסדרים.

במהלך שיעורו התבטא הרב הראשי: "חבל עכשיו רוצים לקחת את כל הכשרות ולהרוס הכל. יבואו אנשים מסכנים מנתיבות ומקומות כאלו יראו 'הכשר הרבנות' ויבואו לאכול, אוי ואבוי, מי יודע אם הביאו חסה חסלט או חסה רגיל. לפי מה שהם אומרים, המשגיח יבוא פעם בשבוע, בשעה שהמשגיח לא נמצא יבואו בלילה ויביאו 'בשר חמורים בשרם', יביאו כל מיני דברים כאלו".

הרב יוסף הדגיש: "החרדים לדבר ה' יש כל מיני בד"צים, אבל העם שבשדות, של באר שבע, עפולה וטבריה, הם רואים רבנים חותמים.. זה מה שהם רוצים לעשות, להפקיע לנו את הכשרות".

לדבריו: "אנחנו נאבקים בדבר הזה. ברוך ה' אין לי בן שאני רוצה אותו דיין, ולא גיס ולא חתן ואני גם לא רוצה להמשיך בבית הדין הגדול. אין לי שום נגיעות, אני נלחם לשם שמיים, על הכשרות. אוי ואבוי אם הדבר הזה יעבור".

הראשל"צ חשף את התנאי שלו כדי להסכים לנהל משא ומתן עם השר כהנא, אותו הוא מחרים, ואמר: "הם אומרים שיעשו פשרה. פשרה? שיוציא את זה בבקשה מחוק ההסדרים ואז נראה אם אתה מוכן לפשרה, זה הרס חומת הכשרות".

מכאן:
https://www.kikar.co.il/402158.html

הראשון לציון והרב הראשי, הגאון רבי יצחק יוסף, תקף הערב (מוצאי שבת) בשיעורו השבועי בבית הכנסת 'היזדים' בירושלים את רפורמת הכשרות של השר לשירותי דת, מתן כהנא, אותה הוא הגדיר כ"הרס הכשרות" וחשף את התנאי כדי להסכים לנהל מו"מ: הוצאת המתווה מחוק ההסדרים.

במהלך שיעורו התבטא הרב הראשי: "חבל עכשיו רוצים לקחת את כל הכשרות ולהרוס הכל. יבואו אנשים מסכנים מנתיבות ומקומות כאלו יראו 'הכשר הרבנות' ויבואו לאכול, אוי ואבוי, מי יודע אם הביאו חסה חסלט או חסה רגיל. לפי מה שהם אומרים, המשגיח יבוא פעם בשבוע, בשעה שהמשגיח לא נמצא יבואו בלילה ויביאו 'בשר חמורים בשרם', יביאו כל מיני דברים כאלו".

הרב יוסף הדגיש: "החרדים לדבר ה' יש כל מיני בד"צים, אבל העם שבשדות, של באר שבע, עפולה וטבריה, הם רואים רבנים חותמים.. זה מה שהם רוצים לעשות, להפקיע לנו את הכשרות".

לדבריו: "אנחנו נאבקים בדבר הזה. ברוך ה' אין לי בן שאני רוצה אותו דיין, ולא גיס ולא חתן ואני גם לא רוצה להמשיך בבית הדין הגדול. אין לי שום נגיעות, אני נלחם לשם שמיים, על הכשרות. אוי ואבוי אם הדבר הזה יעבור".

הראשל"צ חשף את התנאי שלו כדי להסכים לנהל משא ומתן עם השר כהנא, אותו הוא מחרים, ואמר: "הם אומרים שיעשו פשרה. פשרה? שיוציא את זה בבקשה מחוק ההסדרים ואז נראה אם אתה מוכן לפשרה, זה הרס חומת הכשרות".

מכאן:
https://www.kikar.co.il/402158.html
Screenshot_20211005-125051~2.jpg

חזור
חלק עליון