• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

רעיון לשיפור האתר

כבודו מזלזל בד"ת הכתובים בפורום???
וידועים דברי הילקוט יוסף אורח חיים סימן קנד - תשמישי קדושה ונרות בית כנסת כו. סרט של מכונת הקלטה, [טייפ] שהוקלטו עליו ברכות ותפלות וד"ת, מותר למוחקם לצורך הקלטת דברי קדושה אחרים במקומם. ומכל מקום נכון להזהר שלא להכניס סרט זה של רשם קול שהוקלטו עליו דברי קדושה, אל מקומות המטונפים, כי איסור בזיון כתבי הקודש חמור יותר ממחיקתם, וכמו שכתבו האחרונים.
שאלת חכם חצי תשובה. אתה בעצמך כתבת שמותר למחוק וכו'.
זה רק מראה לך שסמיילי בתוך הדברים בתוך הפורום זה לא ביזיון.
ואף אחד לא מזלזל בלימוד של הפורום. אדרבה, המקום הזה הוא בית מדרש. אבל לעניין הסמיילי אתה מגזים ואין שאלה כלל וכלל.

הדבר הזה דחוף שיש בזה בזיון שבאמצע דברי תורה שעוסקים ברומו של עולם מופיע :) -ולדעתי צריך לתקן דבר זה בבהילו
-בדקתי בפורום לתורה שעשו שם אותו מערכת של פורום ושם אין את הבעיה הזאת
אבקש מהרב @מורשת מרן להפעיל מאמצים לתקן את זה לכבוד התורה
הסתדר...

הפורום הזה, יותר מספר!
אוף. אתם מנסים לעשות כאילו אני מגמד את הפורום. אין לי זמן עכשיו למנות עשרות של תועליות של הפורום. כולל כל הפסקים המאירים שיוצאים מפה. דיברתי נטו להתייחסות של מחשב לעומת ספר בעניין קדושה. לא בעניין מה יוצא מזה, ובכל מילה שלומדים דרך הפורום מקיימים דאורייתא כמובן וכו'. דיברתי על עינייני קדושה.
ואסיים את דבריי ולא אוסיף כי זה נראה שיש מי שמנסה סתם להתנגח:
גם דפוס יש לו קדושה אחרת מכתב יד.

לעשות שקבצי פידיאף מצורפים יוכלו להיפתח באתר בלי להוריד אותם למחשב.
אם תהיה אפשרות כזו זה יהיה זיכוי הרבים גדול והרבה לימוד תורה יתווסף.
גם אני (ואני מאמין שיש עוד רבים כמוני) שמעדיפים לוותר על כל מיני קבצים חשובים שעולים רק משום הטירחה בהורדה וכו' וחוסר היכולת לפתוח את הקבצים באופן ישיר. [מסיבה זו, כשאני הייתי מעלה את העלונים שלי, הייתי מעלה גם קישור לצפייה ישירה בדרייב].
אני לא יודע אם זה אפשרי, אבל אם כן - זה חשוב מאוד ומשתלם מאוד!
(יש גם כאלה שלא יכולים באופן טכני להוריד דברים מהאתר, ואולי אם יהיה אפשרות לצפות בלי להוריד הם יוכלו לראות...)
בס"ד הדבר סודר וכעת ניתן לצפות בקובץ PDF שהועלה לפורום גם מבלי להורידו!

חזור
חלק עליון