• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

רעיון לשיפור האתר

חשבתי שאם יש אפשרות, להביא רבנים שיכתבו שיעורים בעניינים שונים, כל אחד לפי מומחיותו. כמו שחיטה, כשרות המטבח וכשרות הנפוצה כיום. סת"ם, חושן משפט ודיינות, קריאת התורה ודקדוק. תולעים ומצות התלויות בארץ. וכן על זה הדרך.
אני מאמין שזה יעניין את הציבור ויוכלו לשאול שאלות ולדון בדברים
ברכה והצלחה

@מורשת מרן כדאי לפתוח שרשור של 'דברים מעניינים שיש באתר' (תמצא שם יותר קליט) וכן להיפך לפתוח באתר דברים מעניינים שיש בפורום ולדווח ממקום אחד לשני.
בפורום יוכלו המשתמשים בעצמם לעשות את זה.

חוץ מהכתיבה של הרבנים שהרבנים שכבר כותבים באתר שיוכלו להעלות לפה ישירות (למי שיש אפשרות. למי שאין אפשרות להגיב כאן לא חושב שיש עניין, נעלה קישור בלבד) וכך יוכלו לקבל תגובות ולענות וכו', ואתה תעלה את זה לאתר ותקשר מהאתר לפורום 'לתגובות'.

לאיזה מהדברים? לומר למי שכבר כותב באתר שבמקום לשלוח לך את החומר, שיעלה אותו לפורום צריך מתנדב?
ואם לדברים אחרים, קודם תפתח שרשור, ואז אני והחברים פה ישתדלו כמסת הפנאי לעדכן כאן, ואם לא יועיל - לא יזיק.

כשיש כמה ההתראות ולוחצים על אחד מהם, אז זה לא מראה את הסימון של כמה התראות עוד נותרו. איך אפשר לעשות שזה כן יראה אע"פ שפותחים את הלשונית של ההתראות (כל זמן שלא לחצו על ההתראה עצמה ופתחו את הנושא)?

כשיש כמה ההתראות ולוחצים על אחד מהם, אז זה לא מראה את הסימון של כמה התראות עוד נותרו. איך אפשר לעשות שזה כן יראה אע"פ שפותחים את הלשונית של ההתראות (כל זמן שלא לחצו על ההתראה עצמה ופתחו את הנושא)?
זה לא פתרון באתר עצמו, אבל אפשר ללחוץ על הקישור יחד עם shift וזה יפתח את זה בחלון חדש, כך תוכל לעשות לכל ההתראות. שוב, זה לא פתרון באתר עצמו.

לעשות שקבצי פי.די.אף (PDF) מצורפים יוכלו להיפתח באתר בלי להוריד אותם למחשב.
אם תהיה אפשרות כזו זה יהיה זיכוי הרבים גדול והרבה לימוד תורה יתווסף.
גם אני (ואני מאמין שיש עוד רבים כמוני) שמעדיפים לוותר על כל מיני קבצים חשובים שעולים רק משום הטירחה בהורדה וכו' וחוסר היכולת לפתוח את הקבצים באופן ישיר. [מסיבה זו, כשאני הייתי מעלה את העלונים שלי, הייתי מעלה גם קישור לצפייה ישירה בדרייב].
אני לא יודע אם זה אפשרי, אבל אם כן - זה חשוב מאוד ומשתלם מאוד!
(יש גם כאלה שלא יכולים באופן טכני להוריד דברים מהאתר, ואולי אם יהיה אפשרות לצפות בלי להוריד הם יוכלו לראות...)

לשים 'הודעות אחרונות' בדף הבית כמו שעשו בפורום לתורה. בעבר דובר על זה שזה דורש משאבים וזמן, אבל כיון שפורום לתורה עשו את זה אפשר לבקש מהם את הסקריפט ולעשות אותו דבר.

אין אפשרות לסדר שכשכותבים נקודותיים וסוגריים (כגון כשכותבים עמוד ב' כנקודותיים בסוף סוגריים) לא יופיע סימן כזה :)?
הדבר הזה דחוף שיש בזה בזיון שבאמצע דברי תורה שעוסקים ברומו של עולם מופיע :) -ולדעתי צריך לתקן דבר זה בבהילו
-בדקתי בפורום לתורה שעשו שם אותו מערכת של פורום ושם אין את הבעיה הזאת
אבקש מהרב @מורשת מרן להפעיל מאמצים לתקן את זה לכבוד התורה

הדבר הזה דחוף שיש בזה בזיון שבאמצע דברי תורה שעוסקים ברומו של עולם מופיע :) -ולדעתי צריך לתקן דבר זה בבהילו
-בדקתי בפורום לתורה שעשו שם אותו מערכת של פורום ושם אין את הבעיה הזאת
אבקש מהרב @מורשת מרן להפעיל מאמצים לתקן את זה לכבוד התורה
לנסות לסדר את זה זה דבר אחד. אבל בזיון שזה קיים?

לנסות לסדר את זה זה דבר אחד. אבל בזיון שזה קיים?
זה פשוט מסברא.
ואיתא בספר חסידים סימן קמא וכן אל יכסה את ספרו בקלפים הכתובים בהם רומנץ (לשון לעז או יוני) ומעשה באחד שכיסה חומש שלו בעור והיה כתוב בו לועזים של דברי הבאי תגרי מלכי האומות ובא צדיק וקרעו והסירו. ובסי' תתקז ולא יכתוב אדם חשבונות בספר ולא יאמר אנסה הדיו או אנסה הקולמוס כי אסור להוסיף על הספר. -וכ"ש לנידוננו שבאמצע ד"ת קופץ :) וזה חוכא ואיטלולא

זה פשוט מסברא.
ואיתא בספר חסידים סימן קמא וכן אל יכסה את ספרו בקלפים הכתובים בהם רומנץ (לשון לעז או יוני) ומעשה באחד שכיסה חומש שלו בעור והיה כתוב בו לועזים של דברי הבאי תגרי מלכי האומות ובא צדיק וקרעו והסירו. ובסי' תתקז ולא יכתוב אדם חשבונות בספר ולא יאמר אנסה הדיו או אנסה הקולמוס כי אסור להוסיף על הספר. -וכ"ש לנידוננו שבאמצע ד"ת קופץ :) וזה חוכא ואיטלולא
פורום זה ספר?

פורום זה ספר?
כבודו מזלזל בד"ת הכתובים בפורום???
וידועים דברי הילקוט יוסף אורח חיים סימן קנד - תשמישי קדושה ונרות בית כנסת כו. סרט של מכונת הקלטה, [טייפ] שהוקלטו עליו ברכות ותפלות וד"ת, מותר למוחקם לצורך הקלטת דברי קדושה אחרים במקומם. ומכל מקום נכון להזהר שלא להכניס סרט זה של רשם קול שהוקלטו עליו דברי קדושה, אל מקומות המטונפים, כי איסור בזיון כתבי הקודש חמור יותר ממחיקתם, וכמו שכתבו האחרונים.

חזור
חלק עליון