• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שמיטה לחומרה

נ ליסואר

Active member
אני לא פוסק אבל היות והיום אדרבה יש גידול בחקלאים הבוחרים להשבית שדותהם ולכן כדי שהמדינה תעזור בעניין צריך כן להחמיר ביבול חול
אני מסכים עם הטענה שלמעשה הרב עובדיה זצ"ל כן תמך בהיתר מכירה מי שיאמר הפוך שירה סרטונים שבהם הוא אומר לרב סיטרוק שההיתר הוא היתר ומי שרוצהלהחמיר שרק יחמיר לעצמו ולא לאחרים אז אני לא יאמר שההיתר הוא לא היתר חלילה אבל
אם רואים שיש אנשים שאפילו לאו דווקא חרדים שרוצחם לא לעבוד אז צריך לחזק את זה
כי אם לא נחמיר זה יתן לאותם אנשים רצון להשבית את שדותיהן
ועוד חובה להזכיר את הסייעתא דישמיא שראו אותן שומרי שמיטה במהלך שנת השמיטה

מה אנחנו, הציבור הקטן והפשוט, יכול לעזור בזה?
תמיד יהיו חקלאים שישתמשו בהיתר, וציבור קונים רחב מאוד תמיד יהיה, וכמה אנשים אפילו כמה מאות שהצלחנו לשכנע, זה לא יזיז משהו לשוק.
מה שצריך לעשות זה לפעול במרכזים החרדים ואם זה יצליח יכול להיות שזה יעודד חקלאים אחרים לשמור לטובת הציבור החרדי

אתה צודק אבל אנחנו עושים את שלנו אם זה קידוש השם בדיוק כמו שמוטל עלנו לחזק כמה שיותר אנשים שיצביעו ש"ס על מנת לחזק את התורה
בשמיטה הקודמת היה חקלאי שהיגיע אל רבי חיים קנייבסקי שליט"א שבחזותו נראה שהוא אננו דתי הוא היגיע עם גמבות גדולות שלא גדלו לו כך במשך הרבה זמן ולמעשה הוא קיבל עליו לשמור שמיטה
וכן עוד מסופר ספורים אז אם נעשה קמפיין חזק זה יכול מאוד להועיל
אתה יכול לצפות בקישורית שצירפתי אליך
מאתר jdn שנערכה מסיבת סיום שנת השמיטה
ולכן חובה גדולה לחזק את קרן השביעית

חובה לחזק את הקרן בתרומות וכד', אך שוב אם כמה אנשים לא יקנו יבול חול או נכרי אף חקלאי לא ירגיש בזה. אלא כמו שאמרת צריך לעשות קמפיין חזק מאוד, וזה דבר מבורך

אגב, לא ראיתי שום קישור

חזור
חלק עליון