• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שתיית רביעית יין

קורסיה

Well-known member
הביאור הלכה בס' קעד ס"ו ד"ה וכן, כתב שכיון שיש ראשונים שכתבו לברך ברכה אחרונה על רביעית יין שלפני הסעודה, לכן נכון לענין קידוש שלא לשתות רק כמלא לוגמיו. זכור לי שהרב עובדיה זצ"ל מדבר על הביאור הלכה הזה, מלבד מש"כ בחזו"ע ח"ב עמ קכה, אך אני לא בטוח בזה. אשמח לדעת אם יש עוד מישהו שמעיר על זה.

בהלכה ברורה חלק ח (עמ' קיא) כתב על זה, וכתב בסוף הדברים כי יבאר יותר בסימן ער"ב.
לעת עתה, זכינו ויצא לאור חלק ט"ז, ושם יש סימן ער"ב, ואפשר לבדוק שם שכתב באריכות.
אין לי את הספר תחת ידי, ולכן אין באפשרותי לעיין.
שוב הגיע לידי הספר, דרך אתר אוצר החכמה, ולא כתב בזה מאומה. אלא ציין להלכה ברורה הקודם על סימן קעד. חבל מאוד שלא כתב על כך באריכות...
יישר כוח שזיכית אותנו לראות עוד הלכה חדשה ומעניינת בתורת רבנו עובדיה!

נערך לאחרונה:
עכשיו מצאתי בס"ד בילקו"י שבועות עמ' תשלב שענה על הקושיות בעניין אמן בברכת הלל ע"ש. (דמש"כ בשם ירחון הבאר הכוונה לאותה תשובה שבשו"ת מקור נאמן).

חזור
חלק עליון