• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תפילות - הגאון הרב מחפוד שליט"א

abc123

Well-known member

הגאון רבי שלמה מחפוד רבה של יהדות תימן בארץ הקודש לא חש בטוב ופונה לבית החולים לצרכי מעקב והשגחה תחת אשפוז. הציבור מתבקש להעתיר בתפילה לרפואתו של הרב שלמה יוסף בן חממה יונה לרפואה שלימה​

עבר אירוע מוחי?
אין יותר מידיי מידע, אולי זה קצת יותר:

הגאון רבי שלמה מחפוד ראש בד"צ יורה דעה ורב השכונות נוה אחיעזר ושיכון ו' בבני ברק אושפז בבית החולים שיבא בתל השומר, לאחר שחש ברע, הבריתות שהרב היה צפוי לערוך מחר בוטלו.

מביתו של הרב בן ה-81 נמסר כי הרב לא חש בטוב במוצאי שבת.

עקב כך ובהתייעצות עם רופאו האישי, הוא פונה לבית החולים לצרכי מעקב והשגחה תחת אשפוז.

הציבור מתבקש להעתיר בתפילה לרפואתו של הגאון הרב שלמה יוסף שליט"א בן חממה יונה לרפואה שלימה.

עדכון יום רביעי ד' אלול תשפ"ב, 12.00 לפנה"צ:

מצבו של גאב"ד יורה דעה, הגאון הגדול רבי שלמה מחפוד מוסיף להיות קשה.
שמו לתפילה: שלמה יוסף בן חממה-יונה.

-------------

עצרת תפילה וזעקה לרפואתו השלימה של מרן הגר"ש מחפוד שליט"א, תיערך בעיר ראש העין ביום חמישי הקרוב ה' אלול תשפ"ב, בשעה 16.00, בביה"כ המרכז הרוחני ליהדות תימן רחוב שילה 60 רה"ע. התפילה עם שופרות ושבע הקפות כיסודו של המרא דאתרא מרן הגר"ע בסיס זצ"ל, ע"י בנו מ"מ הגאון רבי יחיאל בסיס שליט"א. הציבור נקרא להשתתף לכבודה של תורה.

-------------------
אלעד: עצרת תפילה וזעקה מרכזית לרפואתו השלימה של מרן הגר"ש מחפוד שליט"א, תיערך בעיר אלעד במוצאי שבת קודש פרשת שופטים ז' אלול תשפ"ב, בראשות מרנן ורבנן זקני העדה ורבני העיר שליט"א. בשעה – 21.30, בביהמ"ד 'מקום מקדש' רחוב הרב יוסף קארו 5 אלעד. סיום המעמד בשעה 23.00. הציבור נקרא להשתתף לכבודה של תורה.

נערך לאחרונה:
עדכון יום רביעי ד' אלול תשפ"ב, 12.00 לפנה"צ:

מצבו של גאב"ד יורה דעה, הגאון הגדול רבי שלמה מחפוד מוסיף להיות קשה.
שמו לתפילה: שלמה יוסף בן חממה-יונה.

-------------

עצרת תפילה וזעקה לרפואתו השלימה של מרן הגר"ש מחפוד שליט"א, תיערך בעיר ראש העין ביום חמישי הקרוב ה' אלול תשפ"ב, בשעה 16.00, בביה"כ המרכז הרוחני ליהדות תימן רחוב שילה 60 רה"ע. התפילה עם שופרות ושבע הקפות כיסודו של המרא דאתרא מרן הגר"ע בסיס זצ"ל, ע"י בנו מ"מ הגאון רבי יחיאל בסיס שליט"א. הציבור נקרא להשתתף לכבודה של תורה.

-------------------
אלעד: עצרת תפילה וזעקה מרכזית לרפואתו השלימה של מרן הגר"ש מחפוד שליט"א, תיערך בעיר אלעד במוצאי שבת קודש פרשת שופטים ז' אלול תשפ"ב, בראשות מרנן ורבנן זקני העדה ורבני העיר שליט"א. בשעה – 21.30, בביהמ"ד 'מקום מקדש' רחוב הרב יוסף קארו 5 אלעד. סיום המעמד בשעה 23.00. הציבור נקרא להשתתף לכבודה של תורה.
בבני ברק יש עצרת תפילה? למה אין ג"כ מהו מטעם תנועת ש"ס?? למה מחכים??? אני לא מבין??? אנחנו מבינים באיזה גברא רבה מדובר???

נערך לאחרונה:
אני חושב שהפעם צריך לפעול מהר בתפילות המוניות ועצרות, וכן באישי של כל אחד ואחד. אצל חכם שלום להבדיל 'חטפו' לנו אותו בלי שנספיק למצמץ חוץ מכמה ימים.

אני חושב שהפעם צריך לפעול מהר בתפילות המוניות ועצרות, וכן באישי של כל אחד ואחד. אצל חכם שלום להבדיל 'חטפו' לנו אותו בלי שנספיק למצמץ חוץ מכמה ימים.
צריך ג"כ לחזור בתשובה שלימה, לפני שנתיים ה' לקח לנו 44 נציגים מכל העדות והחוגים באסון מירון, בשנה הזאת זה קורה לנו דוקא עם חכמי וגדולי ישראל, אנחנו לא תופסים את גודל האבידות, מכל המגזרים הלכו לעולמם רבנים בקנה מידה גדול... ועכשיו יש לנו גם את זקן חכמי התורה רבינו שמעון בעדני שליט"א שמצבו לא בכי טוב... צריכים לפשפש במעשינו, כמה צרות עברו עלינו מתש"פ במסות גדולות, מאלומה אחר מאלומה.... אולי כדאי שיהיה בכל מקום עצרת תפילה וזעקה נוכח המצב הנורא, אנחנו יותר מדיי מעניין אותנו מה יהיה בבחירות הבאות, ואם יהיה 61 או לא, בן גביר וסמטוריץ', ובורא עולם רוצה שנתעורר ונפנים את גודל השעה, הרי המצב בעולם ובאר"י הוא נורא, יש את חיזבאללה ימ"ש שרוצים להתחיל איתנו בכל רגע עם 100,000 טילים, וכן איראן ימ"ש, ובעולם המלחמה בין רוסיה לאוקריאנה הוא נראה לפני מלחמת עולם... למה לא נעשה עצרות תפילה תשובה וזעקה... אני באמת זועק מדם ליבי!!!

הרב יצחק טוביה וייס גאב"ד העדה החדית.
לשבחו ולזכרו של הגאב"ד זצ"ל אומר כי היה בא לנפוש בעירנו כמה וכמה פעמים בפשטות וענוות חן שאין כדוגמתה והיה מטייל עם הרבנית מידי יום/ערב לאורך הרחוב בנחת והיה מחייך לאנשים ועונה לכל אחד בנינוחות וחיוך נדירים...
וכשזכינו והתפללנו עמו בבית הנופש אמר לנו אתם האברכים צריכים מאוד לחזק את המתפללים מעמך ישראל שלא מניחים את התפילין שלהם במקום הנכון (א"ה - בפרט תש"ר) ותלמדו אותם בנחת איפה המקום הנכון כי חבל במשך עשרות שנים מניחים תפילין וכשיגיעו לב"ד של מעלה יאמרו להם לא הנחתם תפילין והשכר תלוי בכם. והוא בעצמו עשה כן והסתובב בבית הכנסת השכונתי מאחד לשני ועורר אותם על כך בחיוך ונינוחות מיוחדת במינה.

(בסוגריים אומר שמאז באמת הקפדנו בל"נ לעורר בזה ולצערנו לפעמים גם אברכים... אלא שמי שאין בו תורה כ"כ ולא מבין את חומרת הענין אומר לך לא תחזיר כמו שזה היה, אני אומר לו אבל זה נקרא שלא הנחת, זה על המצח כמו הקראים חלילה - לא לא תחזיר כמו שהיה.... ומה נעשה)

גם לפני הרבה שנים שהתעכבנו מעט מפרי בטן חיכיתי כ"כ להכנס אליו שיברך אותנו - אלא שהיה דחוק מאוד והרבנית שראתה את רצוני והעצבות שלא הצלחתי להכנס אמרה לי בשמחה וחיוך (שהיו מיוחדים רק להם כנראה [אולי בגלל מוצאם החול"י] מה אתה צריך מהרב? אמרתי לה ברכה לזש"ק, אמרה לי "אל תדאג יהיו לכם הרבה ילדים".... אני יעביר גם לרב שיברך אתכם, וכך הוה!

חזור
חלק עליון