• ל"מרכז למורשת מרן" דרוש מפעיל לתכנית על מרן בתלמודי תורה, וכן מפעילה בבתי ספר לבנות. דרישות התפקיד: א. גישה לילדים חובה. ב. כושר רטורי. ג. פנוי/ה בשעות הבוקר לפחות בחלק מימות השבוע. יצירת קשר במייל: office@moreshet-maran.com

בד''ץ

חננאל סייג

New member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

10%

לפני שאתה כותב זאת כדאי שתקרא את מש"כ @הרב שמעון ללוש כאן בתגובה 19, משם הרב מלכא רב העיר אלעד.
וכן אני שמעתי מהרב אלחנן פרץ שליט"א שבעופות בד"צ בית יוסף הכי טוב.
בנוסף יש לי קרוב משפחה שעבד במשחטה של בית יוסף, ואמר לי שכשהרב גרוס התחיל לשחוט איתם, הוסיף רק כ2 חומרות, (אחת מהם ציינתיה בשולי סיכום שיעורו של הגר"ש מחפוד דלעיל), אם זה היה רבנות רגיל היו לו עוד הרבה הבדלים.

השאלה היא האם אתה אומר זאת מידיעה ובדיקה אישית, או רק בגדר הולך רכיל?

באמת לגבי העופות זה יוצא מן הכלל. אני התכוונתי בשאר המוצרים [כולל הבשר] שבד"כ זה גרוע, ואני יודע זאת בוודאות ע"פ מה ששמעתי הרבה עדויות וממומחי כשרות, ובד"כ אין שום הבדל בין מסעדה [לדוגמא] שיש לה רק רבנות לאם יש לה גם בד"ץ 'בית יוסף' [מלבד הצי'ק החודשי כמובן], וחבל שאנשים יר"ש סומכים עליהם בגלל ששמו של הרב עובדיה נמצא בחותמת. וה"ה לגבי הבדצי"ם 'חתם סופר' שאינם שווים מאומה.

בנימין לוריא

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

17%

בד"כ אין שום הבדל בין מסעדה [לדוגמא] שיש לה רק רבנות לאם יש לה גם בד"ץ 'בית יוסף' [מלבד הצי'ק החודשי כמובן], וחבל שאנשים יר"ש סומכים עליהם בגלל ששמו של הרב עובדיה נמצא בחותמת.
אני רק מבין שאתה משבח את הרבנות שהוא בדרגה של הבד"ץ. ב"ה, טוב לדעת. עכשיו מובן היטב מדוע מרן הראש"ל אומר שאפשר לסמוך על הרבנות, משום שכיום הם מחמירים כמו בבד"ץ [אפי' אתה מודה בכך שהם שווים]...
וה"ה לגבי הבדצי"ם 'חתם סופר' שאינם שווים מאומה.
לגבי חתם סופר כבר נידון כאן

נערך לאחרונה:
חלק עליון