• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

במה ללא תשלום לזכות את הרבים בעלון שבועי יביע אומר - הרב יגאל כהן שליט"א

תשובה:
זו היתה פינת השבוע בחוקת
הצג קובץ מצורף 4061
והיות ואני לא עורך או הגרפיקאי של העלון
אלא רק שולח את הד''ת
שמלקט או כותב בעצמי לפעמים שמאפשר הזמן
לא שונתה הכותרת של הפינה ל''מתורתו של מרן''
או כיו''ב
לכן בבקשה שלי באשכול היא לא דוקא הנהגות כמו ארחות מרן
אלא העיקר קטע קצר שאנשים יבינו ולא יצטרכו לחקות לשבוע הבא.
לא הבנתי כלום.
בסך הכל אני אומר פינת הנהגות מרן בלי איזכור למרן....

הבנתי. עלה והצלח. אשריך על זיכוי הרבים.
אמן. תודה.

אם יש לך שם שמתאים אולי אני אציע לאח של הרב שהוא העורך ואחראי על הד''ת
ר' מרדכי.

צריך שם שיתאים גם להנהגות על מרן וגם לקטעים מתורתו וסיפורים עליו.

שמעיינים בזה.
אולי צורבא מרבנן וכאלה שמרפרפים בזה, אך בטח לא מעיינים.
אתה רואה את מרן הרב עובדיה/חכם בן ציון/חכם שלום
ויבדלח"ט רבנו הראש"ל/הגה"צ הרב מוצפי/ועוד כאלה גדולי הדור קוראים עלונים??

אני הקטן אמנם לא ראיתי אך קשה לי להאמין שיש להם זמן לקרוא הם עסוקים עד למעלה מראשם בסוגיות גדולות ובשאלות הרות גורל ובטח לא ימצא להם זמן להביט בכל מיני עלונים שיש כאלה שהרבה משועממים כותבים אותם..

ובטח כבודו מכיר את הסיפור עם הגאון האדיר מטשיבין [כמדומני] שהגיע אליו בשבת ילד לשאול שאלה, וכה''ר ישן את מנוחת הצהרים שלו. וכששאלו הגאון ז''ל איך הוא מגיע בשעות כאלה של מנוחה ומפריע את מנוחת הרב ענהו הילד: לא חשבתי מעולם שרב גדול ישן.. והרב הנ''ל סבר וקיבל את תמימות הילד. [ושמא אף שינה את מנהגו.. איני זוכר] ומרן זיע''א הרבה לספר זאת

ודון מינה ואוקי באתרין.

עלון "השיעור השבועי" נראה לי שכן.
וחוץ מזה כמו"כ יש הרבה עלונים תורניים מכובדים מאוד.

כי...
לא הבנתי. על מה הדיון?
אסור לגדול בישראל קצת בשבת לקרוא פנינים והגיגים, סיפורים ומשלים?
מותר. רק שבד"כ אין לגדול"י אין זמן לדברים נצרכים כ"ש למה שלא.
וגדול"י נמדדים לפי שקיעותם בלימוד.

אני הקטן אמנם לא ראיתי אך קשה לי להאמין שיש להם זמן לקרוא הם עסוקים עד למעלה מראשם בסוגיות גדולות ובשאלות הרות גורל ובטח לא ימצא להם זמן להביט בכל מיני עלונים שיש כאלה שהרבה משועממים כותבים אותם..

ובטח כבודו מכיר את הסיפור עם הגאון האדיר מטשיבין [כמדומני] שהגיע אליו בשבת ילד לשאול שאלה, וכה''ר ישן את מנוחת הצהרים שלו. וכששאלו הגאון ז''ל איך הוא מגיע בשעות כאלה של מנוחה ומפריע את מנוחת הרב ענהו הילד: לא חשבתי מעולם שרב גדול ישן.. והרב הנ''ל סבר וקיבל את תמימות הילד. [ושמא אף שינה את מנהגו.. איני זוכר] ומרן זיע''א הרבה לספר זאת

ודון מינה ואוקי באתרין.
מה אתה חושב שעלונים זה פוליטיקה, לא הבנתי אותך... כן גדולי ישראל קוראים. אני מכיר כמה וכמה, ביניהם הרב הגאון אשר וויס שראיתי אותו עם כל העלונים. הרב הגאון מאיר שמואלי, ואחיו הגאון רבי בניהו שמואלי ועוד ועוד ולא נפרט, ואם הזכרת את מרן פאר הדור, אז אני בעצמי ראיתי אותו קורא עלון "עקבתא דמשיחא" בשבת, שהייתי בבית כנסת שלו. ואם מרן פאר הדור החזיק המודיע בבית, כ"ש כל העלונים שכולו תורה ודברי חיזוק בטחון בה'. וגם הרבה גדולי ישראל קוראים "מרוה לצמא" ביניהם הגאון הרב מאזוז.

מה אתה חושב שעלונים זה פוליטיקה, לא הבנתי אותך... כן גדולי ישראל קוראים. אני מכיר כמה וכמה, ביניהם הרב הגאון אשר וויס שראיתי אותו עם כל העלונים. הרב הגאון מאיר שמואלי, ואחיו הגאון רבי בניהו שמואלי ועוד ועוד ולא נפרט, ואם הזכרת את מרן פאר הדור, אז אני בעצמי ראיתי אותו קורא עלון "עקבתא דמשיחא" בשבת, שהייתי בבית כנסת שלו. ואם מרן פאר הדור החזיק המודיע בבית, כ"ש כל העלונים שכולו תורה ודברי חיזוק בטחון בה'. וגם הרבה גדולי ישראל קוראים "מרוה לצמא" ביניהם הגאון הרב מאזוז.
מה קשור פוליטיקה??
ראשית, לא כל עלון ראוי להיקרא.
עקבתא דמשיחא אינו עלון הוא ספר מוסר. וכן מרוה לצמא אינו בתורת עלון יש בו מאמרים וכתבות נעלות ולא חידושי סרק של המו"ל או ליקוטי הלכות מכל מיני מקומות מפוקפקים.. עד כדי שיש הרבה שפוסקים ומביאים ראיה מעלון!!!! הנשמע כדבר הזה?

נערך לאחרונה:
שלום רב
מי שישלח לי חידושים על פרשיות
אלו
שופטים
כי תצא
כי תבא
נצבים וילך (שבת לפני ראש השנה)
ראש השנה

ב''ה אוכל לפרסמם
רצוי קצר עד 500 מלים

כמו כן מי שמכיר מח''ס על פרשיות שבוע שירצו לשלוח אלי בוורד את ספרם כדי שאפרסם כמובן דבר בשם אמרו בעלון של הרב יגאל
תבא עליו ברכה

זכות הרבים תלוי בו

שלום רב
מי שישלח לי חידושים על פרשיות
אלו
שופטים
כי תצא
כי תבא
נצבים וילך (שבת לפני ראש השנה)
ראש השנה

ב''ה אוכל לפרסמם
רצוי קצר עד 500 מלים

כמו כן מי שמכיר מח''ס על פרשיות שבוע שירצו לשלוח אלי בוורד את ספרם כדי שאפרסם כמובן דבר בשם אמרו בעלון של הרב יגאל
תבא עליו ברכה

זכות הרבים תלוי בו
@יוסף דהן אני יכול להביא מהרב עמאר זה בסדר?

חזור
חלק עליון