• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

בעיתה אחישנה

אני אחרון שיכול להביע דעה ועוד על הרה"ג ר' יעקב יוסף זצוק"ל (שמרן גדול הדורות אמר עליו שבגילו ידע כפול ממנו בתורה מחמת ענווה אמר כן, אבל ידע את ערכו אע"פ שחלק עליו בהלכה, ואכמ"ל)
יש לי קרוב משפחה שהיה תלמיד שלו מעל ל35 שנה, קרוב אליו בבית ובשיעורים
הוא עצוב ומתבייש כולו מהספר הנ"ל

אין זה כתבים של הרב יעקב כלל, אלא הלכות של בנו מתוך שיעורי אביו עם טעמים וראיות משלו ערוך בתוספת מהקלטות (נכון, אביו נתן לו בירושה את כל הכתבים שבזכותו הוקלטו כל שיעורי עוד לפני רבות בשנים)
את עלית על כולנה (ומרן שליט"א הזכיר כן בכמה הזדמנויות) שכאשר יש מח' בין מרן זיע"א ובין ר' יעקב כותב "ונעלם מעיני מר זקני גמ' במס' וכו'" ראיתי כן בכמה מקומות בספר
זה פשוט זלזול במרן רבנו הגדול שכל חיינו בזכותו כל עולם ההלכה הרבנות וכל עולם הישיבות וכו' שלו הם, וכל רז לא אניס ליה, ופתאום - נעלם ממנו גמ'???? על דברים כאלו אומרים
מה עשה הדף שכאלו דברים נכתבים עליו!!!!

וד"ל

איני מכיר הספר, אבל מכיר מעט את הגר"ע בן הגר"י והוא ת"ח בסדר גודל.

אם כתב נעלם וכו', ניתי ספר ונחזה, אם נעלם נעלם, אם לא אפשר לשלוח לו.
יש לך הו"א כי נעלם?
וכי נראה לך שלא נבדק אם נעלם? (גמ' זו הוזכרה בכמה מקומות בהם כתב מרן, ובעיקר באותו הנושא בראשית דבריו)

כמובן גם אני מכיר את הגר"ע בן הגר"י, ובכ"ז כתבתי כן!!!

יש לך הו"א כי נעלם?
לא.
וכי נראה לך שלא נבדק אם נעלם? (גמ' זו הוזכרה בכמה מקומות בהם כתב מרן, ובעיקר באותו הנושא בראשית דבריו)
לכן כתבתי בא ונראה מה מדובר, ולהשיב לחכם.
כמובן גם אני מכיר את הגר"ע בן הגר"י, ובכ"ז כתבתי כן!!!

חזור
חלק עליון