• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הגדלת החברים בפורום 'מורשת מרן' - כמות מול איכות!

כמות או איכות - הצביעו!

• סה"כ בוחרים
    21
רק יש בעיה שאם ניתן לכולם להצטרף אולי יתחברו לפה אינשי דלא מעלי דאינם הולכים בדרכם של מרן זצוק"ל ומרן הראש"ל שליט"א ויהיה פה בלאגן וירד הרמה של הפורום.
למי שיש רעיונות איך להגדיל את הפורום ליותר משתמשים בלי לפגוע ברמה הגבוהה שלו נשמח שיכתוב כאן לתועלת הציבור בפרט ובכלל.
זה הודעה ראשונה שלי בפורום אחרי שנחשפתי אליו רק עכשיו.
שאלה תמימה.
אשכול זה הוא האשכול הראשון שנקרה בדרכי, וקצת הפריע לי מה שכתבת.
למה מי שאינו הולך בדרכו של מרן זצוק"ל ומרן הראשל"צ שליט"א מכונה כ'אינשי דלא מעלי'.
אני באמת לא מבין.
לא כתבתי להתנגח אלא באמת אני מנסה להבין את הגישה.
פשוט וברור שמי שמזלזל בקצה קצתם של רבותינו אחת דינו לעוף מכאן, אבל מי שלא הולך בדרכם אי"ז בהכרח שהוא מזלזל בהם. יש אנשים שיש להם רבנים אחרים ונהרא נהרא ופשטיה.
אני חושב שיש מקום לפורום שנושא את דעתם של רבותינו בגאון, אבל אין מקום לזלזול באנשים שעדיין לא זכו לטעום מבאר החיים.

זה הודעה ראשונה שלי בפורום אחרי שנחשפתי אליו רק עכשיו.
שאלה תמימה.
אשכול זה הוא האשכול הראשון שנקרה בדרכי, וקצת הפריע לי מה שכתבת.
למה מי שאינו הולך בדרכו של מרן זצוק"ל ומרן הראשל"צ שליט"א מכונה כ'אינשי דלא מעלי'.
אני באמת לא מבין.
לא כתבתי להתנגח אלא באמת אני מנסה להבין את הגישה.
פשוט וברור שמי שמזלזל בקצה קצתם של רבותינו אחת דינו לעוף מכאן, אבל מי שלא הולך בדרכם אי"ז בהכרח שהוא מזלזל בהם. יש אנשים שיש להם רבנים אחרים ונהרא נהרא ופשטיה.
אני חושב שיש מקום לפורום שנושא את דעתם של רבותינו בגאון, אבל אין מקום לזלזול באנשים שעדיין לא זכו לטעום מבאר החיים.
לרב שליט"א
אם תדקדק טוב בדברינו תראה שלא לכך הכוונה,
לא כתבנו דלא הולכים ע"פ פסקי מרן דהם אינשי דלא מעלי, אלא אינשי דלא מעלי דלא הולכים בדרכו של מרן, ודו"ק, ואכמ"ל.
אולי יתחברו לפה אינשי דלא מעלי דאינם הולכים בדרכם של מרן זצוק"ל ומרן הראש"ל שליט"א ויהיה פה בלאגן וירד הרמה של הפורום.
יחי ההבדל העבה!!!!

אני חושב שמי שרוצה להתקרב למרנן ורבנן שליט"א ולמורשת מרן, בסוף יבוא לכאן וימצא את מקומו כאן למרות שהוא לא יודע שיש דבר כזה, הוא בסוף יגיע לכאן!!!, ושוב רק מי שהוא בבחינת "והוי מתדבק בעפר רגליהם"... שכל מילה שלהם בשבילו זה פנינה, ורוצה לדעת הלכה באמת, ולהתבטל למרנן ורבנן שליט"א, ולא בא לכאן לקנטר חלילה, בסוף יהנה כאן, ומי שבא להתנגח ולחפש פוליטיקה מהר מבין מאד שאין מקומו כאן!!!! זה פשוט וברור, ואדרבה בגלל שיש לנו כרגע בפורום פחות מאלף זה כבר סיבה טובה להתחיל להודות לה' שהפורום הזה לא הפך חלילה לוואצפ או קבוצה בטויטר, אלא לבאר מים של תורה הלכה והשקפה מרבותינו הגדולים אשרינו שזכינו!!!
גם בישיבות הקדושות אין יותר מאלף בחורים, רק ישיבות בודדות, הפורום כאן זה ישיבה, ומי שלא מתאים לו יכול ללכת בשמחה!!!

אגב, רק לסבר את האוזן היה כאן אחד שהתחבר לפורום רק ליום אחד בלבד בשביל לתקוף בן אדם מסויים, ומיד הסיר את שמו וברח ונעלם, הוא עצמו מחזיק מעצמו רב גדול שיודע ללמוד, אמרתי לו לא יפה, אתה מתחבר לפורום רק בשביל לתקוף ומיד אתה בורח, הוא אמר לי (תשמעו טוב): "אני אוחז שכל הפורום הזה זה חתיכת רשע גדול"!!! אמרתי לו חלילה למה אתה אומר ככה, הרי רובא דרובא של הפורום הזה הוא רק דברי תורה והלכה, אז מאיפה הבאת את זה???? הוא אמר לי "לא נכון, כל הזמן תוקפים שם אחד את השני"... אמרתי לו: "אתה נכנסת לפורום בשביל לתקוף ומיד ברחת, בנתיים כולנו פה עסוקים בריתחא דאורייתא!!! אתה מוצא רק הפח זבל, ולא את העיקר!!!", רואים מכאן שרק מי שמחובר באמת לתורה של רבותינו נשאר כאן, ומי שלא נפלט מאד מהר!!!

חבל שהעלו את זה שם ב'מידע'. זה לא מופיע למעלה באשכולות המרכזיים, וכמעט אף אחד לא רואה את זה.
מי שיכול להעלות את זה תחת כותרת 'בית המדרש' וכדומה שיראה למעלה - אז יהיה תועלת.
כרגע לא מופיע שם כלום. כתוב שם שהנושא המבוקש לא קיים.

??????????????????????
אני מחובר כבר כמעט חצי שנה לפורום פה ואני חושב שכמות המשתתפים בפורום היא מאוד קטנה, אין לנו אפי' אלף,
יש פה מון נושאים חשובים שחובה וצריך לפרסם אותם,
יש המון אברכים , בחורי ישיבות, ות"ח, שאני בטוח שהם יהנו מהפורום הזה, רק הבעיה היא שהם לא יודעים עליו,
השאלה היא איך מפרסמים את הפורום וגורמים למצטרפים חדשים?, כעת זו הזדמנות מכיוון שאנו בבין הזמנים שאז הציבור יותר פעיל באתרים,
רק יש בעיה שאם ניתן לכולם להצטרף אולי יתחברו לפה אינשי דלא מעלי דאינם הולכים בדרכם של מרן זצוק"ל ומרן הראש"ל שליט"א ויהיה פה בלאגן וירד הרמה של הפורום.
למי שיש רעיונות איך להגדיל את הפורום ליותר משתמשים בלי לפגוע ברמה הגבוהה שלו נשמח שיכתוב כאן לתועלת הציבור בפרט ובכלל.

הצג קובץ מצורף 3028
ב"ה מאז כבר נוספו כ-1,000 נושאים, כ-10,000 הודעות, ולמעלה מ-200 חברים.
אך... זה עדיין לא מספיק!
ב"ה כיום הפורום פועל בצורה נפלאה, והוא מלא וגדוש בנושאים תורניים 24 שעות ביממה. כמו כן הנושאים שעולים בפורום עולים (לפני או אחרי) על שולחנם של גדולי ישראל ואברכים חשובים. הפוטנציאל של הפורום הוא גדול מאוד ולמען הרבות זיכוי הרבים ולהגדיל תורה ולהאדירה יותר, יש צורך להביא את הבשורה על קיום הפורום למשתמשים נוספים.
כך נוכל גם לקדם פרוייקטים נוספים בעולם האמיתי מלבד רק בפורום באופן וירטואלי.
אנחנו צריכים את העזרה שלכם!
אפי' אם רק 20% מהפורום, כל אחד יביא עוד 5 חברים שהוא מכיר לפורום, נוכל להכפיל את מספר החברים בפורום ולהגדיל אותו למשהו הרבה יותר גדול ויעיל.
כל אחד שיכול לפרסם ולהעביר הלאה את הפורום ולפרסם את התועלת שבו, זה חשוב מאוד!
כמו כן, בכדי שמשתמשים נוספים ירצו להיכנס לפורום, יש לנו לגרום לכך שירצו להיכנס.
בשביל זה אנחנו צריכים להעלות תוכן שמעניין את המשתמשים.
ב"ה הפורום לא מיועד לפוליטיקה, או למוזיקה או לכל דבר אחר, אלא אך ורק תורה ושימוש תלמידי חכמים (והמסתעף), אך בוודאי שגם זה מעניין את עם ישראל יראי ה' לא פחות משאר הבלי העולם הזה, ואפי' יותר!
(אני ב"ה עזבתי את כל הפורומים וקבעתי את מושבי רק בפורום הזה! אנשים שואלים אותי לאן נעלמתי, ואני כמובן משיב "לפורום מורשת מרן. שם יותר מעניין!" זה הרבה יותר עדיף לי מטכנולוגיה, עדכונים, מוזיקה וכד'!)
רק צריך לדאוג להעלות תוכן תורני נרחב עם שאלות מעניינות, נושאים מעניינים ועדכונים חשובים. וכן לשמור על רמת הפורום בצורה נקייה ומכובדת, וע"י כך יהיה יותר קל למשוך משתמשים נוספים לפורום זה.
וכמו שכבר אמר הרב "מורשת מרן":
ולגופו של עניין, לנהל ולקדם פורום זאת מלאכה לא קלה בכלל. ב"ה הפורום קיים למעלה מארבע שנים, ובשנה האחרונה זכה לתנופה אדירה בס"ד, ובחודשים האחרונים אנחנו שומעים על הרבה דיונים כאן בפורום שמובילים סדר יום בהיכלי התורה ופלפולי התלמידים בס"ד.
לענ"ד הנקודות להצלחת הפורום היא:
א. כמה שיותר דיונים בפורום. זה גם מראה לגולש חדש על פורום תוסס ומעניין, מה שממריץ אותו לכתוב ולהגיב, ואף להעלות נושאים משלו. וגם בהמשך הדרך מציג את הדיונים בגוגל, במקרה של חיפושים.
ב. רמת השיח.
ג. חברים בפורום שיש להם ידע במגוון תחומים, בצורה חזקה ויסודית. כך ש"ישתלם" לאנשים להעלות דיונים לנושאים שהם מחפשים עליהם תשובות.
ד. העלאת "פולמוסים" לדיון, שיש בקהל היעד הכללי של הפורום, גם זה שאינו חבר בו לבינתיים, מגוון דעות, כך שכל צד ימליץ למכריו להסתכל במה שכתב, או להגיב למה שכתבו, כמובן בלשון יפה ומכובדת.
ה. לאחר כל הנ"ל מועיל פרסום באופן כללי על הפורום.
ואם כל אחד יפעל בעצמו ע"מ לזכות את הרבים ולהגדיל תורה ולהאדירה, הרי שזכות הרבים תלוי בו, ובזכות זה שהוא מביא עוד 5 חברים, מלבד שחברים אלו יזכו להתחבר לכאן, ומלבד זה שגם אנחנו נזכה ליהנות ממה שהם יחכימו אותנו, גם אז נוכל לפתוח אפיקים חדשים ולהתרחב למקומות נוספים!

כמובן, אם מתחילים להביא משתמשים חדשים, יש גם קושי לשמור על רמת הפורום ואיכות ההודעות, ולכן כדאי לחבר רק חברים שבאמת יוכלו להחכים ולהחכים, מבלי לזלוג ממטרת הפורום ומהתקנון, ולכן נזקקנו לרעיונות כגון אלו, אך אני מקווה שגם בלי זה, נוכל להמשיך לתפקד בצורה נכונה, אם כל אחד יקח אחריות ויחשוב בעצמו על מה שהוא כותב ועל מה שהוא מגיב. [ב"ה לאחרונה, לא ראינו בעיות הלכתיות והשקפתיות מצד אינשי דלא מעלי שמטרתם לחבל בפורום ולהמעיט בלימוד תורתו של מרן זיע"א].
אולי אפי' להוסיף קטגוריה מלבד "חברי צוות" גם של "תלמיד חבר" שיוכל לפקח על הפורום, וגם דבריו יתקבלו יותר (בדומה למה שנכתב כאן).

----
כאן (?) המקום גם לומר לכל חברי הפורום, שמותר לכם לחזק את ידיו של מנהל המערכת בתוצאות הפורום.
ב"ה אני שומע כל הזמן על תוצאות בשטח שיוצאות מהפורום.
אם זה שיעורי תורה וחבורות שנמסרים בכל מיני מקומות בעקבות פרסומים בפורום, או כל מיני נושאים שעולים בכוללים. גם מכתבים וכד' שמתפרסמים בפורום מופצים ומודפסים. וגם כל מיני עדכונים שמתפרסמים בפורום ובזכותם הרבה מתעדכנים בדברים חשובים.
אך... מנהלי הפורום אינם מקבלים את הפידבק הנדרש.
הם אמנם צריכים לסמוך על זה שמעשיהם עושים פירות, אך כל פעם שעדכנתי בתוצאות ותועלת שיצאה מהפורום הם שמחו מאוד.
משמע מכך שאלמלא הייתי מעדכן, הם לא היו יודעים, וחבל.
כדאי מדי פעם לעדכן את מנהל הפורום על התוצאות בשטח בכדי לשמח אותו ולתת לו כח להמשיך ולנהל את הפורום ביד רמה!

עכ"ל לע"ע
בברכת התורה

נערך לאחרונה:
אנחנו צריכים את העזרה שלכם!
אפי' אם רק 20% מהפורום, כל אחד יביא עוד 5 חברים שהוא מכיר לפורום, נוכל להכפיל את מספר החברים בפורום ולהגדיל אותו למשהו הרבה יותר גדול ויעיל.
כל אחד שיכול לפרסם ולהעביר הלאה את הפורום ולפרסם את התועלת שבו, זה חשוב מאוד!
כמו כן, בכדי שמשתמשים נוספים ירצו להיכנס לפורום, יש לנו לגרום לכך שירצו להיכנס.
בשביל זה אנחנו צריכים להעלות תוכן שמעניין את המשתמשים.
ואם כל אחד יפעל בעצמו ע"מ לזכות את הרבים ולהגדיל תורה ולהאדירה, הרי שזכות הרבים תלוי בו, ובזכות זה שהוא מביא עוד 5 חברים, מלבד שחברים אלו יזכו להתחבר לכאן, ומלבד זה שגם אנחנו נזכה ליהנות ממה שהם יחכימו אותנו, גם אז נוכל לפתוח אפיקים חדשים ולהתרחב למקומות נוספים!
ברוך ה' פירסמנו כעת בהמון מקומות את הפורום, מקווה שנראה את התוצאות בשטח כבר בימים הקרובים......
רק צריך לדאוג להעלות תוכן תורני נרחב עם שאלות מעניינות, נושאים מעניינים ועדכונים חשובים. וכן לשמור על רמת הפורום בצורה נקייה ומכובדת, וע"י כך יהיה יותר קל למשוך משתמשים נוספים לפורום זה.
וכמו שכבר אמר הרב "מורשת מרן":
השתדלנו גם......
ב"ה אני שומע כל הזמן על תוצאות בשטח שיוצאות מהפורום.
אם זה שיעורי תורה וחבורות שנמסרים בכל מיני מקומות בעקבות פרסומים בפורום, או כל מיני נושאים שעולים בכוללים. גם מכתבים וכד' שמתפרסמים בפורום מופצים ומודפסים. וגם כל מיני עדכונים שמתפרסמים בפורום ובזכותם הרבה מתעדכנים בדברים חשובים.
בימים האחרונים ראיתי את זה גם........

על כל מי שמורשתו של מרן חשובה לו חובה להירתם למען מלאכת קודש זו!
חזקו ואמצו!

ישנם רבים וטובים שנרשמו לפורום מיוחד זה. אבל לא די בכך.
וכדי לעודד אותם להמשיך לכתוב בפורום, מומלץ לחברים בפרט הוותיקים יותר, להרעיף עליהם מתודתם.
בנתיים, אני עובר כאן על אשכולות שלמים, ומגלה שאין ולו תודה אחת. או כמה תודות בודדות.
וחבל, כי זה דבר שללא ספק מונע מאנשים לכתוב כאן בתדירות גבוהה, בעוד שאם היו מקבלים פידבק או לייק וכיו"ב, מטבע הדברים שהיו מוצאים עניין בפורום וכותבים כאן לעיתים קרובות...
זו הארה לטובת הפורום החדש.
הערה נוספת, על מה שקישרו כאן המון סרטונים של הרב עובדיה, דא עקא שחלק גדול מהם חסום בנטפרי. ומומלץ לעלות ולקשר סרטונים שפתוחים בסינון הנ"ל, שעל פי רוב חברי הפורום מנויים אליו.

הקטן לעיתים רחוקות.

וכדי לעודד אותם להמשיך לכתוב בפורום, מומלץ לחברים בפרט הוותיקים יותר, להרעיף עליהם מתודתם.
בנתיים, אני עובר כאן על אשכולות שלמים, ומגלה שאין ולו תודה אחת. או כמה תודות בודדות.
אני הייתי רוצה שיהיה כפתור שנותן תודה למי שנתן לי תודה :)

אני הייתי רוצה שיהיה כפתור שנותן תודה למי שנתן לי תודה :)
בשלב הזה בו הפורום עומד, מומלץ פחות להשתמש בפנקסנות של תודות, ויותר לסמן תודה לכל מי שכתב הודעה שיש בה ולו במקצת דברי טעם, כדי לעודד אותו כמו את שאר הכותבים, וממילא התנועה בפורום תגדל ב"ה.

בשלב הזה בו הפורום עומד, כדאי פחות להשתמש בפנקסנות ולייחס חשיבות רק למי שנתן לי או לך תודה, אלא לסמן תודה לכל מי שכתב הודעה שיש בה ולו במקצת דברי טעם, כדי לעודד אותו כמו את שאר הכותבים, וממילא התנועה בפורום תגדל ב"ה.
כמובן, דברי היו אמנם כבדיחה, אך אני מסכים עם דבריך ולא חולק.

חזור
חלק עליון