• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

היחס הנכון כלפי איתמר בן גביר

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

יצחק משען

Well-known member
הנה נושא זה של איתמר בן גביר נמצא על שולחני כבר כמעט שנתיים, וזאת מכיון שהבחורים הצעירים מתלהבים מה"גבורה" שלו [ושנה שעברה פגשתיהו במירון שעה קלה לפני האסון הנורא וליבי התכווץ מצער בראותי איך הבחורים מתלהבים ממנו], ואני צריך להסביר להם את ההשקפה הנכונה
אך כיום החלטתי להעלות את הנושא לרשות הרבים מכיון שלצערי שמעתי דרשן ממוסאיוף [מחבר ספרי המרכבות] שדיבר דברים חמורים בענין הזה שיש בהם אחריות גדולה, ועוד מחאו לו כפים, וחוששני לעצמי אם אשתוק, וה' ישים בפי את המילים הנכונות
אותו דרשן אמר אנא בכח גדולת ימינך ר"ת אב"ג - איתמר בן גביר... שה' יברך אותו שיצליח, אולי יהיה כפרה לאלה שבחרו בממשלה הזאת אם בבחירות יבחרו בבן גביר אז יהיה להם אנטי תזה על מה שעשו ...
והנה בראש ובראשונה אני מדגיש כי אם נרצה להגדיר את הענין נוכל לסכם במשפט אחד "איתמר בן גביר צודק ביחס ובדיבורים שלו לערבים, אך טועה במעשים שלו כלפיהם"
ואפרש
הנה אין ספק שהערבים הארורים קיבלו כוח מסוכן ביותר שלא מגיע להם כלל, והאשם נתון בראשו של ראש המדינה הראשון שלא השכיל לגרשם לגמרי מהארץ וברחמיו האכזריים השאירם בכמה ערים בארצנו, ולאורך השני המשיכה מגמה זו על ידי השמאלנים הרשעים, ולמרבה הבושה דוקא כעת היא קיבלה משנה תוקף על ידי אחד קירח שכולם חשבו אותו ימני חובש "כיפה", וביחד איתו גם הרשע הרוסי הדוב הארור שתמיד הצהיר שהוא יחסל את ראשי הערבים וכיום הוא יושב איתם ביחד בשנאתו העיוורת לתורה ולדת
ולכן בודאי ובודאי שהערבים אין מקומם כאן בכלל ומן הראוי לכופף את ראשם לאדמה הרבה יותר מכפי שהיו עד היום בד"כ ולנהוג בהם ביד קשה על כל התנכלות הכי קטנה ליהודי, שמי שמכיר ומתעסק עם ערבים יודע שזו הדרך היחידה שהם מבינים
אבל!!!
באמירה האומללה של הדרשן הנ"ל טמונים כמה מכשולים חמורים ביותר:
א. איתמר בן גביר עולה להר הבית, נגד דעתם של רוב גדולי ישראל במשך כל הדורות, והאומר לבחור בו מזדהה עם אדם שעושה במוצהר מעשים נגד דעתם של כל גדולי הדור
יודגש כי כפי שהסביר נכונה כמה פעמים מרן מאור עינינו חכם יצחק יוסף שליט"א העולה להר הבית גם אם נניח נזהר במה שצריך להיזהר הוא מכשיל את האחרים שלא יודעים להיזהר ובגללו יבואו לאיסורי כרת
ב. יש לנו אזהרה מפורשת בגמ' (כתובות קיא.), שלשה שבועות השביע הקב"ה את ישראל, שלא יעלו בחומה, שלא ימרדו באומות, ואת אומות העולם שלא ישתעבדו בישראל.
ונכון שיש פולמוס גדול אם שבועות אלו שייכות היום, ועובדה שאנחנו עלינו מחו"ל לכאן ואיננו חוששים להם, אבל ההתגרות באומות לחינם לא הותרה ואפילו מסוכנת
[ובדרך אגב אני מספר כאן עובדא מכלי ראשון ששמעתי מאלופי ומיודעי הרב א. סולי שיחיה שלפני כעשרים שנה ביקש ממנו מרן רבינו עובדיה להתאמץ ולהשתדל להעלות את יהודי ארגנטינה לארץ. ושאלה ידידנו הנ"ל את רבינו מה עם השבועה שלא יעלו בחומה, ואמר לו שדבריו אינם נכונים ואין לחוש לשבועה זו]
והנה המציאות מוכיחה שהדיבורים המיותרים השכם והערב של איתמר בן גביר מרתיחים את הערבים וגורמים להם להתפרע בלי שום תוצאות ארוכות טווח, מה שהמפלגות החרדיות תמיד היו עושים ודוגלים בלי דיבורים מיותרים
ג. עוד כמה מערכות בחירות נצטרך לעבור עד שנבין להפסיק לזרוק קולות על מפלגות קטנות שלא עוברות את אחוז החסימה? לא מספיק לנו כל הצער שעברנו בשנים האחרונות בגלל אנשים בלי אחריות שפעם אחרי פעם שרפו קולות לחינם שעכשיו יבוא זה הדרשן ויעשה עוד הפעם תעמולה למפלגה שאינה תחת הנהגת גדולי ישראל, אין לה שום ניסיון מוכח בהקמת תלמודי תורה מקואות וישיבות וכו', וכל הפרופגנדה שלו זה רק לצעוק נגד הערבים
מתי מתי מתי נקבל שכל להפסיק עם הפילוגים המטופשים האלה, נחזק באמת את הכוח של התורה ונפסיק להתלהב מסיסמאות חיצוניות שאין בהם שום מעשים
איך אדם שהוא מחבר ספרים ודורש בכל הארץ [וזוכה לגילוי אליהו] מעיז אפילו בצחוק להגיד בריש גלי תבחרו באחד כזה שאין לו גב של גדולי ישראל? איך?

אני כתבתי בכאב ליבי ובקיצור גדול
אם טעיתי בלשוני נא להעיר לי ואתקן בעזרת ה'
כה דברי הצעיר משען יצחק- מגדל העמק

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
גם הבחורי ישבות שנהנים עד מאוד מהמצחיק הלז כולם יודעים מי הוא ומה הוא
האומנם צריך להיזהר ממנו בנוגע לזליגת קולות

למען הדיוק.
כמדומה שהחכם הנ"ל אמר זאת למצביעי המתחזה לראש הממשלה נפלתי בנט ולא לציבור החרדי הנאמן לדברי רבותינו ומאורנו שליט"א.
סבא שלי ז"ל אמר לי פעם "עם ערבים צריך לדבר בערבית, תדרוך עליו הוא ינשק את רגליך, תרומם אותו הוא ידרוך עליך", וזה אמר מנסיונו שגדל בעיר העתיקה בירושלים קודם שהיתה "מדינת ישראל", תחת השלטון הבריטי.
ואין צריך לומר שחלילה לעלות להר הבית, כפי שפסקו כל גדולי הדור זצ"ל ושליט"א

הנה נושא זה של איתמר בן גביר נמצא על שולחני כבר כמעט שנתיים, וזאת מכיון שהבחורים הצעירים מתלהבים מה"גבורה" שלו [ושנה שעברה פגשתיהו במירון שעה קלה לפני האסון הנורא וליבי התכווץ מצער בראותי איך הבחורים מתלהבים ממנו], ואני צריך להסביר להם את ההשקפה הנכונה
אך כיום החלטתי להעלות את הנושא לרשות הרבים מכיון שלצערי שמעתי דרשן אחד ממוסאיוף שחושב את עצמו לגדול הדור [מחבר ספרי המרכבות] שדיבר דברי טיפשות וחסרי אחריות בענין הזה, ועוד מחאו לו כפים, וחוששני לעצמי אם אשתוק, וה' ישים בפי את המילים הנכונות
אותו דרשן אמר אנא בכח גדולת ימינך ר"ת אב"ג - איתמר בן גביר... שה' יברך אותו שיצליח, אולי יהיה כפרה לאלה שבחרו בממשלה הזאת אם בבחירות יבחרו בבן גביר אז יהיה להם אנטי תזה על מה שעשו ...
והנה בראש ובראשונה אני מדגיש כי אם נרצה להגדיר את הענין נוכל לסכם במשפט אחד "איתמר בן גביר צודק ביחס ובדיבורים שלו לערבים, אך טועה במעשים שלו כלפיהם"
ואפרש
הנה אין ספק שהערבים הארורים קיבלו כוח מסוכן ביותר שלא מגיע להם כלל, והאשם נתון בראשו של ראש המדינה הראשון שלא השכיל לגרשם לגמרי מהארץ וברחמיו האכזריים השאירם בכמה ערים בארצנו, ולאורך השני המשיכה מגמה זו על ידי השמאלנים הרשעים, ולמרבה הבושה דוקא כעת היא קיבלה משנה תוקף על ידי אחד קירח שכולם חשבו אותו ימני חובש "כיפה", וביחד איתו גם הרשע הרוסי הדוב הארור שתמיד הצהיר שהוא יחסל את ראשי הערבים וכיום הוא יושב איתם ביחד בשנאתו העיוורת לתורה ולדת
ולכן בודאי ובודאי שהערבים אין מקומם כאן בכלל ומן הראוי לכופף את ראשם לאדמה הרבה יותר מכפי שהיו עד היום בד"כ ולנהוג בהם ביד קשה על כל התנכלות הכי קטנה ליהודי, שמי שמכיר ומתעסק עם ערבים יודע שזו הדרך היחידה שהם מבינים
אבל!!!
באמירה האומללה של הדרשן הנ"ל טמונים כמה מכשולים חמורים ביותר:
א. איתמר בן גביר עולה להר הבית, נגד דעתם של רוב גדולי ישראל במשך כל הדורות, והאומר לבחור בו מזדהה עם אדם שעושה במוצהר מעשים נגד דעתם של כל גדולי הדור
יודגש כי כפי שהסביר נכונה כמה פעמים מרן מאור עינינו חכם יצחק יוסף שליט"א העולה להר הבית גם אם נניח נזהר במה שצריך להיזהר הוא מכשיל את האחרים שלא יודעים להיזהר ובגללו יבואו לאיסורי כרת
ב. יש לנו אזהרה מפורשת בגמ' (כתובות קיא.), שלשה שבועות השביע הקב"ה את ישראל, שלא יעלו בחומה, שלא ימרדו באומות, ואת אומות העולם שלא ישתעבדו בישראל.
ונכון שיש פולמוס גדול אם שבועות אלו שייכות היום, ועובדה שאנחנו עלינו מחו"ל לכאן ואיננו חוששים להם, אבל ההתגרות באומות לחינם לא הותרה ואפילו מסוכנת
[ובדרך אגב אני מספר כאן עובדא מכלי ראשון ששמעתי מאלופי ומיודעי הרב א. סולי שיחיה שלפני כעשרים שנה ביקש ממנו מרן רבינו עובדיה להתאמץ ולהשתדל להעלות את יהודי ארגנטינה לארץ. ושאלה ידידנו הנ"ל את רבינו מה עם השבועה שלא יעלו בחומה, ואמר לו שדבריו אינם נכונים ואין לחוש לשבועה זו]
והנה המציאות מוכיחה שהדיבורים המיותרים השכם והערב של איתמר בן גביר מרתיחים את הערבים וגורמים להם להתפרע בלי שום תוצאות ארוכות טווח, מה שהמפלגות החרדיות תמיד היו עושים ודוגלים בלי דיבורים מיותרים
ג. עוד כמה מערכות בחירות נצטרך לעבור עד שנבין להפסיק לזרוק קולות על מפלגות קטנות שלא עוברות את אחוז החסימה? לא מספיק לנו כל הצער שעברנו בשנים האחרונות בגלל אנשים בלי אחריות שפעם אחרי פעם שרפו קולות לחינם שעכשיו יבוא זה הדרשן ויעשה עוד הפעם תעמולה למפלגה שאינה תחת הנהגת גדולי ישראל, אין לה שום ניסיון מוכח בהקמת תלמודי תורה מקואות וישיבות וכו', וכל הפרופגנדה שלו זה רק לצעוק נגד הערבים
מתי מתי מתי נקבל שכל להפסיק עם הפילוגים המטופשים האלה, נחזק באמת את הכוח של התורה ונפסיק להתלהב מסיסמאות חיצוניות שאין בהם שום מעשים
איך אדם שהוא מחבר ספרים ודורש בכל הארץ [וזוכה לגילוי אליהו] מעיז אפילו בצחוק להגיד בריש גלי תבחרו באחד כזה שאין לו גב של גדולי ישראל? איך?

אני כתבתי בכאב ליבי ובקיצור גדול
אם טעיתי בלשוני נא להעיר לי ואתקן בעזרת ה'
כה דברי הצעיר משען יצחק- מגדל העמק
היכן אמר זאת הרב מאיר אליהו, אם תוכל להפנות

למען הדיוק.
כמדומה שהחכם הנ"ל אמר זאת למצביעי המתחזה לראש הממשלה נפלתי בנט ולא לציבור החרדי הנאמן לדברי רבותינו ומאורנו שליט"א.
סבא שלי ז"ל אמר לי פעם "עם ערבים צריך לדבר בערבית, תדרוך עליו הוא ינשק את רגליך, תרומם אותו הוא ידרוך עליך", וזה אמר מנסיונו שגדל בעיר העתיקה בירושלים קודם שהיתה "מדינת ישראל", תחת השלטון הבריטי.
ואין צריך לומר שחלילה לעלות להר הבית, כפי שפסקו כל גדולי הדור זצ"ל ושליט"א
אכן.
סתם מחפשים לתקוף ת"ח. כנראה מקנאה.
אין נביא בעירו!!!

לא אמר זאת לקהל שומעיו, אלא שאולי לאותם אלו שהצביעו למשוחתים הנ"ל, אם יצביעו לבן גביר אולי יכפר להם - תשובת המשקל...
למה לנסות בכח להוציא ש"ר על אדם כזה?

למען הדיוק.
לא הבנתי כלל דבריך,
אם כך מדוע לא 'תשובת המשקל' כעת להצביע ש"ס או ג' ע"פ הוראת כל גדולי הדור זצ"ל ושליט"א?

ולגבי הגביר וחברו (שאין לי דבר נגדם) כבר אמר החכם מכל אדם: ׳אל תהי צדיק הרבה’.
ראו איך חסידותם היתרה מנעה הקמת ממשלה אשר בה מסורת ישראל וחרדים בפנים, וערבים תומכים מבחוץ. והביאה עלינו ממשלת זדון עם ערבים בפנים->והיהדות בחוץ... . ודו"ק.

כמה חשובה דעת תורה, כמה חשוב להיצמד לגדולי הדור אשר רואים למרחקים...ואכמ"ל.

לא הבנתי כלל דבריך,
אם כך מדוע לא 'תשובת המשקל' כעת להצביע ש"ס או ג' ע"פ הוראת כל גדולי הדור זצ"ל ושליט"א?
מצדי אדרבא ואדרבא שיצביעו ש"ס לכתחילה, אבל כנראה הם "ימניים" וירצו להצביע למפלגת ימין לכן אמר להם שיצביעו לאב"ג,
ועל זה תמהתי, האם ישנם בבית הכנסת מוסאיוף מצביעי בנט שר"י????

עד כמה שאני מזדהה עם האמירה הזו, בעוונותינו אין מה לעשות עם זה.
כל פעם ופעם שיצא אתב״ג בקול רעש גדול ״אני עולה להר הבית!״ אתה תראה את העיתונים הליטאיים יוצאים בקול רעש יותר גדול ״חילול הקודש!״.
לצערי הדבר לא מיטיב פה לא עם החרדים ולא עם אתב״ג, כי הוא מצדו תמיד יטען שהוא הולך עם רבותיו. ומאן יימר שלא כדבעי עושה במה:
א. במה שעושה כרבותיו
או
ב. במה שעולה להר הבית
ולכן לענ״ד צריך להנמיך את הרעש על העניין הנ״ל. אין שום הצדקה לאתב״ג לעלות להר הבית, אבל כשהוא כל פעם משמיע את טענותיו ה״צודקות״ לכאורה, זה מפנה סימן שאלה כלפי הקול רעש גדול שמוציאים העיתונאים החרדיים.

אומר את האמת,
אין עניין להזדהות עם האיש, ולא רק מחמת סיבת העלייה לבית. ההשקפה שלו לא כהשקפותינו. אין שום הלכה ומצווה ביהדות לעורר פרובוקציות. וזאת מלבד הדרך הדתית שלו שאינה הדרך שלנו. אע״פ שהוא כן שם כיפה וכן שומר שבת. כל עוד הוא מזדהה עם התנועות הציוניות, אין לנו עניין להזדהות עם מה שהוא מייצג.
ואעפ״כ לא אמנע מלומר, כי מעשיו לפעמים מעוררים לי שמחה בלב. לא אשכח שביום בו קם ממשלת הערבים הנוכחית, הוא הניף דגל שחור במליאה. הדבר שיעשע אותי עד למאד. והרבה ממה שאומר ועושה מעורר לבי לאהבת ישראל.
במילים אחרות, אני לא מזדהה עם האדם שבו והקבוצה שאליו הוא משתייך. אך הוא בהחלט מהיהודים שגורם לכל אחד לחייך ולשמוח, ולהיות גאה בהיותו יהודי.

ואם כבר יש כאן מעט ״פוליטיקה״, אולי זה הזמן לציין דבר שחשוב לומר.
והוא, שבעזה״י ממשלת עבאס ובניו תיפול בביאכי״ר, כל אלו שהתמרמרו על המפלגות החרדיות בתקופת הקורונה ולכן לא הצביעו מסיבות נקמה, ידעו כעת מה ההבדל בין כשהמפלגות החרדיות נמצאות בממשלה כשהן לא. לענ״ד אין להוסיף, והמובן מובן.

שוב מדברים על רבנים?? שוב בזיון התורה? כבר שכחתם מה אמרו חז"ל בשבת קיט ע"ב? כך ראוי לדבר על תלמידי חכמים? (שלא נראה לי שיש מישהו בפורום שמגיע לידיעת התורה שיש לרב הנ"ל שליט"א)
ומה עם שמירת כבוד האדם לא לבזות אף אחד? אתם הייתם רוצים שיכתבו עליכם ברשות הרבים כאלו דברים, מליצות ובלשון חלקלקה מדברת גדולות??
גם אם רוצים לדון על השקפה מסויימת למה להשמיץ אנשים בפרט ת"ח
אני חושב שצריך למנוע מחברי הפורום לכתוב בסגנון כזה בכל דרך אפשרית ואפילו למחוק את הפורום מוסר והשקפה

לכל הצדיקים כאן הי"ו
עם כל הכבוד לכם!!! אבל אתם מתעסקים בזוטות!!!
קודם כל הרב מאיר אליהו אמר זאת בשם מרן הגר"מ מאזוז שליט"א שה' יאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים, שאמר את זה במפורש את הגימטריא הזאת... עכשיו לכל אלה שמדברים על הגר"מ מאזוז... אז במחילה לא הגעתם לקרסוליו, עם כל הכבוד, למרות שיש לכם שאלות, וקושיות, ותמיהות, והערות וכדו' אין לכם זכות לדבר על אדם ענק בתורה וביראה, אשר הגר"י אברג'ל זצוק"ל אמר עליו (שמעתי מפיו, ומי שרוצה ישאל את בניו שליט"א): שמיום שהלך מרן פאר הדורות זי"ע הכתירו בשמים את מרן הגר"מ לגדול הדור... והראש"ל הגר"מ עמאר שליט"א אמר שמימות הרמב"ם לא היה כמותו בקי בכל מכמני התורה ומרחבי הרקיע ישר והפוך... [אגב דיברתי גם עם אחד שיש לו כח ראיה על בני אדם, והוא אמר לי שלהגר"מ מאזוז יש מנת משכל של 3,000, ולרוב הרבנים בדורינו יש פחות ממנו בהרבה... ואני לא אפרט, הוא רק אמר לי שלצדיקים שזכו לנשמת משה זכו ל10,000 מנת משכל]
ובקשר לדעתו על בן גביר, למרות שבן גביר עושה שלא כהוגן במה שהוא עולה, אבל לא עושה כן בהתרסה נגד ההלכה, ככה הוא אמר לרב מאזוז, הוא אמר שהרב ליאור הרב שלו מתיר, והוא הולך לפי הדרך שלו, אז ככה שאם בן גביר היה נולד חרדי, לא בטוח שהוא היה עולה... פשוט הראש שלו מעוות כרגע, אבל אין ספק שיש לו נשמה יהודית טובה וטהורה, ומה שהוא שונא ערבים ומתחיל איתם כל זמן, זה בגלל שהוא גר בחברון והם תמיד מרימים שם את הראש, אז נכנס לו שנאה ותחרות כל הזמן איתם, אסור לדבר על אנשים סתם עד שתשמע ממנו מה הוא אומר, "שמוע בין אחיכם" ככה כתוב... אבל האמת שמי שמכיר אותו מקרוב יודע שהוא מחובר מאד לציבור החרדי, והוא ירא שמים, והוא תמיד יוצא להגנת החרדים, והוא לא כמו בנט וכל הרשעים האלה שהם סתם לייט...
והסיבה שהרב מאזוז שליט"א מחבב את עוצמה יהודית, זה בגלל שאביו הרב מצליח ע"ה נהרג מישמעאלי שדקר אותו בסכין והתבוסס בדמו על לא עוול בכפו, ומאז הוא שונא ערבים ממש ולא יכול לסבול אותם, (התורה הק' אומרת כמה פעמים שיש מושג של נקמה וזה דבר קשה מאד שלוקח את הבן אדם למקומות אחרים, עד כדי כך שהוא קרא לממשלה הזאת הנוכחית "ממשלה של נאצים" מרוב שנאתו לישמעאלים)...
אז בא נדון לכף זכות, אף אחד לא מתכוון להצביע לו, ומי שמצביע לו זה וודאי לא בן תורה שלמד בישיבות הק', אז ככה שאין לטעם לדבר, ולהיכשל בלשון הרע גם על ת"ח וגם על בן אדם שא"א לדעת מה הזכויות שלו...
בתקוה להבנה!!!!

נערך לאחרונה:
סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון