• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הרב גלזר - היתר מכירה - מצחיק

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
יש ספרים שסיפרו על הרבנית מרגלית יוסף
וגם לא יודע מי החליט שזה כזה קורע ומצחיק
וממתי רבנים אמורים להיות בדרנים ומוקיונים

יש ספרים שסיפרו על הרבנית מרגלית יוסף
וגם לא יודע מי החליט שזה כזה קורע ומצחיק
וממתי רבנים אמורים להיות בדרנים ומוקיונים
מחילה רבי יצחק, אבל נראה לי שקצת הגזמתם.
אין לי בעיה עם התחילה שכתבת מי החליט שזה קורע מצחוק, זה כבר מחלוקתם למי שמיישם שם ביוטיוב ומגדיר מה מצחיק מאוד או לא. אבל לעניות דעתי ההמשך שכתבת לא מתאים.

וגם פה הרב אושרי שליט"א, אני באמת רוצה להבין:
הראשון לציון שליט"א הולך בקרוב לצאת בשיעור השבועי נגד הרב גלזר או שרמז לך שזה לא יעבור בשתיקה החיקויים ורמז לו פעם אחת ולא הבין וכד'?, או שמהירהורי הלב כבוד הרב מבין שלא זו הדרך?.....
כי זה חשוב, אם הרב כותב מקום להאריך, המבין מבין, נשמח לדעת מה הכוונה.
כי הרב גלזר הוא סמל ודמות להמקרב קרובים. ואני מדגיש בדוקא. וחבל דוקא נגדו לדבר.

וגם פה הרב אושרי שליט"א, אני באמת רוצה להבין:
הראשון לציון שליט"א הולך בקרוב לצאת בשיעור השבועי נגד הרב גלזר או שרמז לך שזה לא יעבור בשתיקה החיקויים ורמז לו פעם אחת ולא הבין וכד'?, או שמהירהורי הלב כבוד הרב מבין שלא זו הדרך?.....
כי זה חשוב, אם הרב כותב מקום להאריך, המבין מבין, נשמח לדעת מה הכוונה.
כי הרב גלזר הוא סמל ודמות להמקרב קרובים. ואני מדגיש בדוקא. וחבל דוקא נגדו לדבר.
רק הרגע ראיתי את הדיון הנעול הנ"ל ואת תגובת @הרב אושרי אזולאי ואין לי ענין לכפול הדברים
רק אני מסביר כוונתי שב"ה הכרנו את כל גדולי הספרדים בדור הקודם ואף אחד לא היה צריך להגיע לזה כדי לחזק אנשים
אני מדבר גם על גדולי המחזירים בתשובה כמו הרב יגן, הרב אלבז, הרב יוספי, ועוד
לא ראינו כן אצל מרן חכם משה צדקא ולא אצל חכם שלום ולא אצל אף אחד
ובכל זאת אתה שומע שיחה קצרה מהרבנים הנ"ל ואתה מקבל זרם חשמל שמנער אותך
להצחיק זה טוב, ובאמת אני בטוח שיש לרב גלזר ירא"ש עצומה ועבודת ה' גדולה
אבל תענו לי בכנות, אחרי ששמעתם דרשה כזו שעה ושעתיים, יצאתם עם משהו ביד?! קיבלתם עליכם להתחזק במשהו?
אם לא - אז חבל על הזמן ששרפתם!
אם כן - אשריכם, תמשיכו לשמוע אותו.

ומה התועלת בניגוח הזה?
בסך הכל העלינו סירטון שתיים שלו לפורום למי שירצה ויחפוץ. וכבר לתקוף, לדון, לדקדק לבדוק. אני דוקא חושב שאין עניין להכניס גול עצמי המחזקים הצדיקים שבדורינו וללעוג להם.
מה התועלת בזה?

ומה התועלת בניגוח הזה?
בסך הכל העלינו סירטון שתיים שלו לפורום למי שירצה ויחפוץ. וכבר לתקוף, לדון, לדקדק לבדוק. אני דוקא חושב שאין עניין להכניס גול עצמי המחזקים הצדיקים שבדורינו וללעוג להם.
מה התועלת בזה?
אל תיקח את זה אישית
אני יגיד לך מה התועלת
לפעמים הרב גלזר מגיע לאזור שלנו והבחורים מהישיבה רוצים ללכת לשמוע אותו
המילים שכתבתי למעלה, זה מה שאני אומר להם, תחזרו לי בבקשה על רעיון אחד שלם ששמעתם ממנו, תגידו לי חיזוק אחד שיצא לכם

כך מתנהל הרבה מהדרשות של המחזירים בתשובה בדור הזה, צורת שיחה מאוד נמוכה (ואני אומר כך כי שמעתי את אחד הרבנים הכי מוכרים בעולם שאמר שזאת דרכם וככה הם מצליחים למשוך אחריהם אנשים לבוא לשמוע). וכמובן הדברים אמורים לציבור החילוני/מתחזק
אמנם זה נכנס גם לציבור שלנו אולי יש בזה איזה 'שחרור' כמו יציאה מהשגרה
ומנסיון ממה ששמעתי נשארים עם כמה בדיחות ואולי איזה חיזוק אחד, לעומת שיחות מוסר אחרות שיכולות לרומם

כך מתנהל הרבה מהדרשות של המחזירים בתשובה בדור הזה, צורת שיחה מאוד נמוכה (ואני אומר כך כי שמעתי את אחד הרבנים הכי מוכרים בעולם שאמר שזאת דרכם וככה הם מצליחים למשוך אחריהם אנשים לבוא לשמוע). וכמובן הדברים אמורים לציבור החילוני/מתחזק
ומנסיון ממה ששמעתי נשארים עם כמה בדיחות ואולי איזה חיזוק אחד, לעומת שיחות מוסר אחרות שיכולות לרומם
יש מגוון של רבנים, דרשות, מרצים, וספרים. והבוחר יכול לבחור לא?
לא צריך את הסוג רבנים הללו בעולם?

נלענ"ד שעדיף להפסיק לדון בעניינים אלו על רבנים, כדי שלא יגיעו למקומות שאינם ראויים, לא לחינם הרב @מורשת מרן נעל את האשכול האחר שמדבר על מעי"ז.
נכון. אני מסכים. זה לא הגיוני. אני שפתחתי את האשכולות על הרב גלזר לא באתי לעורר שום מדנים. פשוט הבאתי שתי סירטונים, האחד עם סיפור שהיה לרב גלזר והרב יצחק, והשני קשור להיתר מכירה.
זהו.
אבל הציבור במפורשות וברמזים מנסה להריד מכבודו, להמעיט בכבודו וכו'.
לא כל אשכול שנפתח צריך לתקוף, לפגוע, להעליב את מושא האשכול, ששוב - הרב גלזר לא היה המושא אלא סירטון של הרב גלזר.
אבל הציבור מחיט בנשימה אחת ובאותה דקה בדיוק להסביר איך להועיל בנהגו כבוד ולדבר על לא להכפיש אחרים, ובו זמנים לדבר על רמתו הנמוכה של דרשותיו של הרב פלוני....
לעניות דעתי אין שינוי במאומה בפורום ולא נראה שיש כל עוד כל מה שרץ לאדם בראש הוא זורק למקלדת ברגע שרגע מישהו שלא בראש שלו גם אם זה יהיה רב "משלנו" ובדרכנו בכלליות.
תתקפו את בן גביר, תתקפו מזרחים שפוגעים בכבוד מרן ובזים לפסיקותיו והלכותיו רק משום 'אוסלו'. אבל לא צריך לצייץ ולהעיר באופן פוגעני על כל רב, מחבר ספר, או כל מי שרק שמו מוזכר.
זה מרחיק מאוד. וגורם אוירה עכורה.
מה הכוונה לא נרחיב עכשיו עוד חזון למועד והמבין מבין. מה? מתכוונים לכתוב עוד מעט קונטרס על הרב גלזר ועל סגנון דרשות ה"ירוד"? באמת ימחלו לי חברי הפורום, אבל לא מבין למה על כל דבר חייב להעיר.

נערך לאחרונה:
סליחה, אבל באמת חתכתי מה. ולא כי פגעו בי אישית או משהו... באמת שלא. הרב גלזר הוא לא רבי ולא מורי.
זו רק דוגמא להתקפות השונות על רבנים וכו'.
אשרכם ישראל, אשרי מנהלי הפורום שימשיכו להגדיל תורה ולהאדירה בכל מה שאפשר ולהפיץ את תורתם של מרן זיע"א ויבדל לחיים ארוכים מרן שליט"א אשר הם אור עינינו.

אני חושב שלא נכון לומר על דרשותיו של הרב גלזר שיוצאים עם כמה בדיחות וחיזוק אחד
הוא מכניס המון המון מסר בדרשותיו מי שיראה שיעור שלם ולא רק איזה בדיחה שחתכו יבין שלא מדובר בסתם "בדרן" אלא באדם גדול מאד שיש הרבה מה להתחזק מדבריו.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון