• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

השקפה עקומה! היתר מכירה וחשמל בשבת יותר גרועים מפאה נכרית

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
אין לי מושג ואין לי ידיעה ברורה בעניין בקשר אליו. אני כתבתי את הדבר מהצד של הרב בן שמעון
הבנתי שהוא כתב את זה ביחד איתו, ועכ"פ אמרתי שהם לא השמיטו, אלא להיפך, הם כתבו ואח"כ הדברים הושמטו...

הרב יעקב בן שמעון, בנו של הרב שלמה בן שמעון שהוא (הרב שלמה) בנו של הרב מנצור בן שמעון זצ"ל ואח של יבלחט"א הרב ניסים והרב מסעוד בן שמעון.
זהו גם פלא. כי הגר"ש בן שמעון אוחז ממרן זיע"א עולמות.
ואמר פעל לשאלת אברכים בכולל בת"א, שאין להם להיות שליחי ציבור בבתי כנסת שלא מוכנים להכניס את ספרי מרן זיע"א אפי' אם הם אברכים, ויצטרכו להתפלל בביהכנ"ס של בעלי בתים. כי אנשים אלו הם אפיקורסים שמבזים את א' מגדולי הדור!!!
ואיך יכשל בנו באותו דבר?!

אני לא כ"כ מבין מה התימה?
אדרבה! אמרתי שהוא כתב את כל מה שמרן סובר והתעקש שיכניסו את זה, אבל בהוצאה לאור השמיטו את זה נגד רצונו...

פאה נכרית, גם אליבא דמרן זיע"א, אינה אלא מדת יהודית.
זלזול בת"ח שחולקים, לכו"ע הוא מדאורייתא.

ה' ישמור!
יש כאן קישור לדברים מזעזעים!... אמרו לי שהכותרת שם היא "הם שאלו את ר' חיים קנייבסקי אם הרב עובדיה יוסף בגלל שהתיר 'היתר מכירה' בגהינום או בגן עדן ואמר כי הוא בגהינום". ה"י.
אם הבנתי נכון, זה לא בדיוק מה שאומרים שם אלא שאלו משהו שונה. אם מישהו יכול לומר מה בדיוק נאמר שם...

ה' ישמור!
יש כאן קישור לדברים מזעזעים!... אמרו לי שהכותרת שם היא "הם שאלו את ר' חיים קנייבסקי אם הרב עובדיה יוסף בגלל שהתיר 'היתר מכירה' בגהינום או בגן עדן ואמר כי הוא בגהינום". ה"י.
אם הבנתי נכון, זה לא בדיוק מה שאומרים שם אלא שאלו משהו שונה. אם מישהו יכול לומר מה בדיוק נאמר שם...
חסום לי הענין שם, אבל מסתמא זה הדברים של השוטה הטברייני שכתבתי אודותיו כאן

מעניין לעניין שלא באותו עניין, אם כבר הוזכר הדבר, במידה ואתה מדבר על המשנ"ב של חברת "אהבת שלום" שכתבו הרב זכותא והרב בן שמעון, נודע לי (מבנו של הרב בן שמעון) שכשהגישו את מה שכתבו הם הזכירו את כל המקומות שיש את דעת מרן זצ"ל, אך העורכים השמיטו הכל...
זה המשנ"ב שמרן הראש"ל דיבר עליה בשיעור השבועי (מוצ"ש במדבר תשפ"ב), נכון?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון