• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ישיבות שלא מכניסות ספרי מרן

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

ההר

New member
אשמח מאוד אם מישהו יוכל להפנות אותי למקום מדוייק בו מרן שליט"א מתבטא נגד ישיבות שאינם מכניסות ספרי מרן, או שמכריחים בחורים שלא לנהוג כפסקיו??

סיפר פעם על ישיבת גרדונא שקרעו ספרי מרן, ואמר מי שקרע ייקרע! ואכן נקרעה ונתפצלה לגזרים.

זכור לי שהיה בשנים האחרונות, שהתבטא נגד הראשי ישיבות שמוציאים, שיחליפו אותם או משהו כזה...

בביתי הנהגתי שישיבות שלא מכניסות ספרי מרן אין לתרום להם כלל!!! ובפרט בתק' חודש אדר שמתרימים לתתי"ם שלהם. והעברתי הדברים לכמה וכמה מחברי וידידי. וב"ה שהדברים עשו פירות.
תכתוב לנו באמת מי הם הישיבות הנ"ל שנדע לא לתרום להם

בביתי הנהגתי שישיבות שלא מכניסות ספרי מרן אין לתרום להם כלל!!! ובפרט בתק' חודש אדר שמתרימים לתתי"ם שלהם. והעברתי הדברים לכמה וכמה מחברי וידידי. וב"ה שהדברים עשו פירות.
אינני מתלמידיו של מרן (שייך לציבור הדתי לאומי, ונוהג הלכה למעשה כפסקי הרב דוב ליאוראני משתתף קבוע בשיעור משנ"ב של "דרשו"

תכתוב לנו באמת מי הם הישיבות הנ"ל שנדע לא לתרום להם
אתן לך דוגמא ישיבת 'פני יהושוע' בירושלים, שזו הישיבה הכי טובה או מספר 2 בישיבות קטנות הספרדיות, האם תחליט לא לתרום לשם לפני שאלת את הראש ישיבה מה הטעם שהוא לא מכניס את ספרי מרן, אולי הוא לא מכניס רק כי הוא לא רוצה שבחורים יתעסקו הרבה בהלכה, איזה מין רעיון מטופש זה לא לתרום להם בכלל, וביותר, גם אם הראש ישיבה לא מסכים להכניס ספרים, הרי הכסף בדרך כלל הולך להבחורים כמו ת''ת וכדו', והאם בגלל זה הבחורים צריכים לסבול, קצת דעת ומעט מחשבה.

• לייק
תגובות: nati
איזה מין רעיון מטופש זה לא לתרום להם בכלל, וביותר, גם אם הראש ישיבה לא מסכים להכניס ספרים, הרי הכסף בדרך כלל הולך להבחורים כמו ת''ת וכדו', והאם בגלל זה הבחורים צריכים לסבול, קצת דעת ומעט מחשבה.
תחשוב פעמיים לפני שאתה כותב דברים כאלו, אתה קל מידי על המקלדת, מר יוסי כריסי.

תחשוב פעמיים לפני שאתה כותב דברים כאלו, אתה קל מידי על המקלדת, מר יוסי כריסי.
תדהמה. לכתוב לא לתרום זהו יותר קל מלכתוב שעדיף לתרום?????
ידעתי שכוחא דהתירא עדיפא, ואני בקטנותי ידעתי שאין לי את הכח להתיר שאין צריך לתרום לשיבות הללו, ולזה אתה וקרא קל מידי על המקלדת.

אשמח מאוד אם מישהו יוכל להפנות אותי למקום מדוייק בו מרן שליט"א מתבטא נגד ישיבות שאינם מכניסות ספרי מרן, או שמכריחים בחורים שלא לנהוג כפסקיו??
צריך לחפש בתוך ספריו באוצה'ח מלים בערך כמו
כיצד לא מפחדים מקפידא של ת''ח

אתן לך דוגמא ישיבת 'פני יהושוע' בירושלים, שזו הישיבה הכי טובה או מספר 2 בישיבות קטנות הספרדיות, האם תחליט לא לתרום לשם לפני שאלת את הראש ישיבה מה הטעם שהוא לא מכניס את ספרי מרן, אולי הוא לא מכניס רק כי הוא לא רוצה שבחורים יתעסקו הרבה בהלכה, איזה מין רעיון מטופש זה לא לתרום להם בכלל, וביותר, גם אם הראש ישיבה לא מסכים להכניס ספרים, הרי הכסף בדרך כלל הולך להבחורים כמו ת''ת וכדו', והאם בגלל זה הבחורים צריכים לסבול, קצת דעת ומעט מחשבה.
לא הבנתי מה הנידון.
הוא חייב לתרום לכל ישיבה?
הוא מעדיף לתרום לישיבות שלא מחנכים אותם לביזוי ת"ח, גם אם זה בעקיפין.
וכבר אמר הגר"ש בן שמעון שביהכנ"ס שלא מסכימים להכניס את ספרי מרן זיע"א יש להם דין של אפיקורסים (מבזה ת"ח). ואתה שמענה ודע!!!

חשוב להדגיש שיש בתי כנסיות שמכניסים אך אין מי שיתרום...
אני מכיר ישיבה אשכנזית שהיה בה שו"ת יביע אומר וקבוצת בחורים החלה בשעות הסדרים לעבור על השו"ת במקום ללמוד כסדרי הישיבה.
משכך הורה שם ראש הישיבה להעלות את השו"ת באוצה"ס למדף הכי גבוה, מיני אז הכל שב אל מקומו בשלום.
זוהי דוגמא לדון לכף זכות ולברר כל מקום לפי העניין.

אני מכיר ישיבה אשכנזית שהיה בה שו"ת יביע אומר וקבוצת בחורים החלה בשעות הסדרים לעבור על השו"ת במקום ללמוד כסדרי הישיבה.
נדיר!!!
תירוצים!!!
כמו שמכניסים שו"ת רע"ק, אבי עזרי, הר צבי, חת"ם סופר, אחיעזר, ועוד ועוד - לכל ישיבה נורמלית,
אז אפשר להכניס 'יחוה דעת', יביע אומר, חזון עובדיה - שות"ים בהלכה!!
הלאלו לא יקרא שותי"ם - תמהני...

אם כך, דע שדודך רבי יצחק שליט"א הוא גברא רבה עד למאוד.
והכל בהצנע לכת.
זה נכון הן לגבי שיעוריו בשיבת ישמח משה, הן בפעולותיו בשבתות בהדסה עין כרם, והן בפעולותיו בהוצאת ספרי סבא הרב דוד פרץ זצוק''ל רב העיר טבריה.

כמו שמכניסים שו"ת רע"ק, אבי עזרי, הר צבי, חת"ם סופר, אחיעזר, ועוד ועוד - לכל ישיבה נורמלית,
אז אפשר להכניס 'יחוה דעת', יביע אומר, חזון עובדיה - שות"ים בהלכה!!
כמה בחורים כבר פותחים את השותי"ם האלה?! שבוע שעבר עברתי בישיבה קצת על שו"ת הרשב"א והוא ממש לא היה נראה משומש. אח"כ עברתי על שו"ת אבקת רוכל ש'הוחבא' במדף הכי גבוה, והיה נראה כמו חדש... אין חשש שבחורים יתחילו לעבור על שותי"ם כאלו במקום ללמוד גמ' בסדר, אבל על יבי"א וילקו"י כן.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון