• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

ישיבת אבני נזר

לא מכיר אישית בחורים משם, אבל היינו לפני כמה שבועות באירוסין שהחתן היה אחד מבחורי הישיבה שם. הוא עשה סיום סדר נשים באירוסין. ויראתו ניכרת על פניו. ראשי הישיבות שם היו נראים ממש מיוחדים ומשקיעים. מדבריהם ניכר כמה הם אוהבים ומחוברים לבחורים.
את המשגיח הגאון הרב רחמים זיאת שליט"א, אני מכירו אישית מזה שנים הוא איש תלמיד חכם חשוב ואיש חינוך נפלא.

יש תופעה שמכאיבה לי את הלב הרבה זמן ואני מנוע מלדבר כיון שאני בתוך המערכת, ואני ישמח אם מישהו כאן יוכל להעלות אותה
מדובר ברשמים של הישיבות שמסננים בחורים כבר מתחילת השנה וגורמים הרבה עוולות לבחורים שהם לא נוצצים
מי שמכיר את המערכת הזו מבפנים יודע כמה מכשולות נגרמים לבחורים שלא יכולים לבחור ישיבה בעצמם אם לא שהראש ישיבה ישתף פעולה עם הרשמים. ודי בזה.

יש תופעה שמכאיבה לי את הלב הרבה זמן ואני מנוע מלדבר כיון שאני בתוך המערכת, ואני ישמח אם מישהו כאן יוכל להעלות אותה
מדובר ברשמים של הישיבות שמסננים בחורים כבר מתחילת השנה וגורמים הרבה עוולות לבחורים שהם לא נוצצים
מי שמכיר את המערכת הזו מבפנים יודע כמה מכשולות נגרמים לבחורים שלא יכולים לבחור ישיבה בעצמם אם לא שהראש ישיבה ישתף פעולה עם הרשמים. ודי בזה.
הסחר מכר שהולך בתחום הזה הוא ממש גועלי, ובעיני הדבר בבחינת גונב איש ומכרו וכו'

לא מכיר אישית בחורים משם, אבל היינו לפני כמה שבועות באירוסין שהחתן היה אחד מבחורי הישיבה שם. הוא עשה סיום סדר נשים באירוסין. ויראתו ניכרת על פניו. ראשי הישיבות שם היו נראים ממש מיוחדים ומשקיעים. מדבריהם ניכר כמה הם אוהבים ומחוברים לבחורים.
את המשגיח הגאון הרב רחמים זיאת שליט"א, אני מכירו אישית מזה שנים הוא איש תלמיד חכם חשוב ואיש חינוך נפלא.
היי אשמח לדעת מאיפה כבודו מכיר את המשגיח של הישיבה
תודה

יש למישהו מידע איך הישבה אבני נזר של הרב זמיר כהן?
מה הסגנון? מה הרמה? כמות בחורים?
אני מכיר את הישיבה מקרוב
הישיבה ברמה גבוהה מאוד, זה משהו חדש, הדגש הוא בעיקר על יראת שמיים מה שחסר כיום מאוד בישיבות,
צוות הישיבה הוא:
מרן ראש הישיבה הגרי"ז כהן שליט"א
רה"י הרב משה הראל שליט"א (מלפנים בישיבת באר התלמוד)
רה"י הרב אשר חמוי שליט"א (מלפנים בישיבות נזר התלמוד ושבות יהודה)
המשגיח הוא הרב רחמים זיאת קצין שליט"א (מלפנים בישיבת "אוהל יוסף")
המיישיב סדר ב' הרב יצחק מאיר סעדון שליט"א (מישיבת דרכי יוסף)
המישיב סדר ג' הרב אברהם פטאל שליט"א (מישיבת יקירי ירושלים)
המישיב סדר א' הרב משה כתב שליט"א
המשגיח קטן בבוקר הרב יעקב אגסי שליט"א
המשגיח קטן בערב הרב יוסף כהן שליט"א
אחד המעלות הבולטות שהישיבה מתאפיינת בה היא בבחורים שמורים ואכותיים ברמה שלא קיימת בשום מקום מידיעה (כל חברי הקיבוץ בישיבה מעידים על כך)!
עוד מעלה שלא קיימת בשום מקום שכל בחור אפי' משיעור א' יכול לדבר בלימוד ולהתייעץ עם ראשי הישיבה (גם בגלל שהישיבה חדשה ויחסית קטנה בכמות הבחורים וגם בגלל הצוות בעצמם),
הישיבה כיום מונה כ 50 בחורים:
36 שיעור א'
ו 14 בחורים איכותיים בקיבוץ,
הבחורים מהקיבוץ הגיעו מהישיבות החשובות: יסודות, פונוביז', בית שמעיה, דעת חיים, סלבודקא, באר התלמוד, אש התלמוד, (הבסיס מישיבת יסודות זיאת, הישיבה שם בשיתוף פעולה מלא איתנו).
השיעורים נמסרים ברמה גבוהה ע"י
רה"י הרב משה הראל שליט"א (מלפנים בישיבת באר התלמוד) לשיעור א'
ורה"י הרב אשר חמוי שליט"א לבני הקיבוץ
שיעורים כלליים נמסרים בתורנות כל יום רביעי ע"י ראשי הישיבה שליט"א:
רה"י הרב משה הראל שליט"א
רה"י הרב אשר חמוי שליט"א
השיחות והוועדים לבני ש"א והקיבוץ נמסרים ע"י:
המשגיח הוא הרב רחמים זיאת קצין שליט"א הידוע בשיחותיו המרתקות.
לגבי שנה הבאה והרישום:
ב"ה יש סיעתא דשמיא לא ברורה לישיבה, על אף שהיה ישיבה חדשה,
ועקב כך שיש ביקוש אדיר לישיבה וסחף בעולם הישיבות (ללא הגזמה בכלל! הדבר התבטא בכמויות אדירות של בחורים שמגיעים לראות את הישיבה כל יום) ולאחר ההחלטה לקבל אך ורק בחורים איכותיים ושמורים ברמה הכי גבוהה החליטו בהנהלת הישיבה בימים האחרונים לערוך סינון "דיבור בלימוד" עם הבחורים ומי שעובר את הדיבור בלימוד מתקבל למבחן,
אני מעורב קצת ברישום ובשבוע האחרון הגיעו לדיבור בלימוד כ 120 בחורים ומתוכם רק 8 בחורים התקבלו למבחן, מה שמעיד על הסינון הקפדני,
הצפי הוא לא לקבל יותר מ 40 בחורים, בכדי שנוכל לתת יחס לכל בחור ובחור,

בשנה הבאה ימסור שיעור לשיעור א' רה"י הרב משה הראל שליט"א
ולשיעור ב' רה"י הרב אשר חמוי שליט"א
ולבני הקיבוץ ככל הנראה יגיע מגיד שיעור חשוב מעולם הישיבות
כמו"כ בשנה הבאה הישיבה תמנה כ 100 בחורים כולל הגדלה של הקיבוץ לכ 25 בחורים מובחרים מהישיבות המובחרות,
מקווה שכתבתי הכל, כמובן יש עוד המון מעלות ופרטים, אך מקוצר הזמן וכמסאת הפנאי כתבתי כל אלה,
אם מישהו רוצה יותר פרטים יכול לכתוב פה או בהודעה אישית.

נערך לאחרונה:
כמה שזה נכון וכואב
מעניין לדעת מי כבודו
היינו שם באירוסין
ואגב זה השאיפה של ראשי הישיבה שבחור יסיים לפחות נשים נזיקין עד החתונה!

אני חושב שאצל הספרדים זה לא מצוי

חזור
חלק עליון