• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

כיצד לנהוג באמנון יצחק

הרב אמנון יצחק הי''ו בעבר היה מגדולי מזכי הרבים והיום ישנם הרבה אנשים שמסתובבים בינינו שהם מתולדותיו, ישנם הרבה ילדים שלומדים היום בת''ת ובישיבות ואף בכוללים, שהם דור שני ואולי שלישי לתוצאות זיכוי הרבים הגדול שעשה בעבר. כל מי שהיה באותה תקופה ראה עין בעין שכל אשר הוא עושה ה' מצליח בידו. אני אומר את הדברים מתוך ידיעה אישית, היינו שאני בעצמי מכיר משפחות שלמות שילדיהם לומדים בת''ת וישיבות שהם מתולדותיו. גם מרן זצ''ל מאד אהב אותו. ראיתי פעם סרטון איך הוא יושב בביתו של מרן ומראה לרב על מסך את הפעילות הגדולה, ומרן מאד נהנה מזה.
לצערינו הרב בשנים האחרונות מעשה שטן הצליח וקרה מה שקרה וחבל מאד.
אני חושב שלא כדאי לעסוק בענין זה מי אשם ומי לא ומה היה ומה לא היה, כי בקלות אפשר להגרר ללשון הרע רכילות שנאת חינם וכו' ובפרט שאין בכל זה שום נפק''מ, ובפרט לא בחודש אלול.

אדרבה אני חושב שכל אחד מאיתנו צריך שיהיה לו הכרת הטוב אליו אע''פ שהוא לא חזר בתשובה ממנו ישירות, שהרי בעקיפין רובם ככולם נהנו ממנו, הרבה מאד ממצביעי ש''ס [לענ''ד מדובר באלפים רבים] באו מכוחו, אין ספק שהציבור החרדי כאן בארץ גדל באופן משמעותי בזכותו. ולכן ראוי מאד במקום לדבר עליו, להתפלל עליו שהקב''ה ירחם עליו ויעורר בו את הרצון לחזור בו.

יכולתי להסכים עם הלוי בכל מילה לולא היה (האדם הנזכר) מדבר מה שדיבר.
וכבר שמעתי מפיו ממש של הרב שלום כהן שאין לנהוג בו כבוד.
(הוא אמר דברים חריפים יותר כמובן, וד״ל)

נערך לאחרונה:
כתבתי אודותיו כאן
ובאמת שהאדם הזה הוא טרגדיה מהלכת, בהיות שכל עוד היה רבו חי מר ניהו ר' יודל שפירא, היה סר למשמעתו ועושה דברים טובים ומועילים, אך אחר פטירת רבו החל משתגע מעט מעט, ובכל חצי שנה לערך היה יוצא בהתקפות נגד אחרים בחרמות ונידויים, היה זמן שיצא נגד הזמרים, ולאחר מכן נגד שטראוס כמדומה, וכן על זה הדרך, ומעת שהחל נוהג בדרך שגעון זו הורה מרן חכם עובדיה לבני ביתו שלא יתנו לו מדרך כף רגל בביתו, מאחר ובהיותו בטוח בצדקת דרכו היה מנסה לשכנע את גדולי הדור וזקניו לשמוע בקולו, ולא היה רוצה להבין שאינו צודק ולא זו הדרך הנכונה לילך בה, ומאז גדל שגעונו וכסילותו בהיותו בטוח שהוא צודק וכולם טועים, עד שבשנה האחרונה לחיי חכם עובדיה יצא זה האמנון בריש גלי נגד מרן וגרם לו צער מרובה, ואף הקים מפלגה על דעת עצמו שנחלה כישלון מובהק, ובכל זאת לא הבין את המסר, והמשיך בדרכו הנלוזה, וכבר בימים הראשונים לפטירת מרן טינף את פיו ללא בושה, ומאז לא היה יום שאינו מוסיף ופוחת, ויוצא נגד גדולי הדור בבזיונות בריש גלי, וקוראם בשמם הפרטי ובכינויי גנאי, למו"ר חכם יצחק קורא איציק, ולאחיו דודי, וכן על זה הדרך מדבר אפיקורסות ברבים, עפרא לפומיה, ולכן בודאי אין ספק שהוא כיום "אפיקורס משוגע" שגם כשרואה את כל החללים שהפילה הקורונה ממשיך לטעון בשיגעון שזה המצאה של ביבי וביל גייטס והחיסונים עם שבבים וגורם להפיל חללים [בהנחה שמישהו מתייחס אליו ברצינות], ולכן כדי שהאנשים יבינו במי מדובר לדעתי העניה צריך להדגיש שכיום הוא לא רב אלא אפיקורס משוגע וחולה נפש, שצריך להתפלל עליו שיחזור בתשובה או שילך כפרה ובא לציון גואל

שצריך להתפלל עליו שיחזור בתשובה
הוא אשר אמרתי צריך להתפלל עליו, וכל הדיבורים עליו אין בהם תועלת כי היום אין לו השפעה על הציבור, וחבל להעלות את הדברים האלו כאן. אני חושב שרואים בחוש שרוח רעה התלבשה עליו, ולכן כמו שהוא בזמנו היה מכתת רגליו להחזיר אנשים בתשובה, כך היום יש להחזיר לו טובה ע''י שיתפללו עליו שהקב''ה יסיר מעליו את הרוח הזו.

הוא אשר אמרתי צריך להתפלל עליו, וכל הדיבורים עליו אין בהם תועלת כי היום אין לו השפעה על הציבור, וחבל להעלות את הדברים האלו כאן. אני חושב שרואים בחוש שרוח רעה התלבשה עליו, ולכן כמו שהוא בזמנו היה מכתת רגליו להחזיר אנשים בתשובה, כך היום יש להחזיר לו טובה ע''י שיתפללו עליו שהקב''ה יסיר מעליו את הרוח הזו.
בהשגחה פרטית מעם ה' אלקי ישראל פתחתי היום שו"ת אור לציון חלק ד, ובפתע נזדקרו לעיני דבריו בעמ' כד אודות המבזה תלמידי חכמים, וראיתי שהביא שהמבזה ת"ח מותר לקללו, ולכן מצינו בכמה מקומות בש"ס שקיללו, וציין לחזון איש (סנהדרין כ, י), ובהציץ עיני בחזו"א כולי גופי אירתע מתוקף דבריו הנוראים שכתב שם.
ועל כן בודאי שיש תועלת להודיע ולהיוודע ממעלליו של איש זה, ושכמותו, כולל אלה הנקראים רבנים ומעוטפים בשיראין.
ועוד חזון למועד.

כי היום אין לו השפעה על הציבור
ב"ה על הציבור הרחב אין לו השפעה אלא על מעטים. ומעטים הכוונה לכשלוש מאות (לפי ידעתי לפני כמה חודשים) שמחוברים בקבוצה בפלאפונים המשוקצים שהוא מתיר בריש גלי, ויש עוד.
כל מה שכתב ר' יצחק משען הוא אמת ויציב. אין שום רב ספרדי וגם תמני שהוא לא ביזה אותו כאחד הבדרנים הגויים והוא התחיל גם עם העדה החרדית ועוד ועוד. והכל בחרופים וגידופים התואמים לעברייני רחוב ה' יצילנו
יש לי קרובי משפחה שהיו מחוברים אליו בלב ובנפש, וכיום הם פשוט השתגעו ללא שום גוזמא. לא אוכלים שום דבר תעשייתי, כלומר לא מוצרי חלב, לא פסטות, לא קופסאות שימורים וכן על זה הדרך. רק אורז וקיטניות הם בוררים קיטנית קיטנית ממש, מגדלים תרנגולים בבית לביצים. ובקיצור חיים בחרפת רעב. האישה רוצה לילד בבית ולא לרשום את הילדים במשרד הפנים וכמובן האיסור החמור ביותר, אפילו יותר ממה שכתב הש"ע, הוא לא להתחסן בשום חיסון
והכל!! בהשפעתו והדרכתו. לכן ללא צל של ספק אם מכירים יהודי ששומע את שיעורי המיסיון שלו חייבים לעזור לו להיגמל מהרוע הזה, כי עד ששמעתי עד היכן הדברים מגיעים לא האמנתי
ישמע חכם ויוסף לקח

בהשגחה פרטית מעם ה' אלקי ישראל פתחתי היום שו"ת אור לציון חלק ד, ובפתע נזדקרו לעיני דבריו בעמ' כד אודות המבזה תלמידי חכמים, וראיתי שהביא שהמבזה ת"ח מותר לקללו, ולכן מצינו בכמה מקומות בש"ס שקיללו, וציין לחזון איש (סנהדרין כ, י), ובהציץ עיני בחזו"א כולי גופי אירתע מתוקף דבריו הנוראים שכתב שם.
ועל כן בודאי שיש תועלת להודיע ולהיוודע ממעלליו של איש זה, ושכמותו, כולל אלה הנקראים רבנים ומעוטפים בשיראין.
ועוד חזון למועד.
כבר אמר החכם שלום כהן דברים חריפים יותר, אך מחובתי לציין כי אינני ראוי לומר מה שהוא אמר כי אינני במעלתו להוציא דברים כאלו מפי. וד״ל ומי שיודע.

ודאי שהיום יש להתרחק מדרכו ולהרחיק אנשים אחרים, אולם אני רק רציתי לחדד שמדובר במקרה שונה. איך יתכן שאדם שהיה מזכה הרבים גדול שרבים שינו את אורח חייהם עקב הרצאותיו ומסר נפשו על עמ''י וכיתת רגליו כדי לקרבם תחת כנפי השכינה, והנה לפתע פתאום חל אצלו מפנה חד בדעותיו. לכן כתבתי שנראה שנכנסה בו רוח רעה [כדוגמת שאול המלך] ויתכן שאין הדבר בשליטתו, ויש מקום גדול לכאוב את אשר הפסדנו. הצעירים שבינינו לא יודעים כלל על מה אני מדבר, אך המבוגרים בינינו ודאי זוכרים את אותה תקופה נפלאה כיצד היה עושה נפשות לעם ישראל [אפשר לשמוע הקלטות והסרטות מאותה תקופה ולהבין שמדובר אז באדם אחר לגמרי].
זה ממש כמו מצב שבו היו אלפי אנשים במצב של סכנת נפשות ולפתע בא אדם אחד וחילץ את כולם והצילם, הלא ודאי שהם ובניהם וכל יוצאי חלציהם וכל קרובי משפחותיהם חייבים לו הכרת הטוב, ואם קרה מקרה ואחר תקופה אדם זה נכנס למשבר נפשי ושלח יד בנפשו ונמצא כעת במצב כריתי, הרי שכולם יתאגדו להתפלל עליו ולא יגידו שהוא אשם במצבו. והשם הטוב יכפר בעדו ויחזירו בתשובה שלמה אכי''ר.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון