• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

מעתיקי ספרים ללא ציון שם המחבר

שלום לרבנים החשובים
האם ידוע לכם מספר שדה צופים?
ראה ראיתי בספר זה על השס שחיבר מעל 40 ספרים. והרבה תשובות שם מילה במילה ממרן ביביע אומר.
אתן דוגמא מתשובה שראיתי. במס יבמות דף קד ע"א בתחילתו עד מתנ' שם לעיל ציינתי דברי החת"ס.
כמעט שני דפים הכל לקוח מדברי מרן מילה במילה. ביביע אומר חלק ב אהע"ז סימן כ אות ב.
וזה לא הדבר היחיד שראיתי. פשוט חוצפה כזאת שכותב הכל מלשונו הטהור של הרב. בשינויים קלים מאד
כזאת עזות עדיין לא ראינו פשוט לא יאומן. אולי אפשר לתבוע אותו על הענין הזה?

שלום לרבנים החשובים
ראה ראיתי בספר זה על השס שחיבר מעל 40 ספרים. והרבה תשובות שם מילה במילה ממרן ביביע אומר.
אתן דוגמא מתשובה שראיתי. במס יבמות דף קד ע"א בתחילתו עד מתנ' שם לעיל ציינתי דברי החת"ס.
כמעט שני דפים הכל לקוח מדברי מרן מילה במילה. ביביע אומר חלק ב אהע"ז סימן כ אות ב.
וזה לא הדבר היחיד שראיתי. פשוט חוצפה כזאת שכותב הכל מלשונו הטהור של הרב. בשינויים קלים מאד
כבר היה לעולמים, תראה בספר רבנו מה שכתב לגבי כיבוד אב ואם, שהרב שטרית התפעל מהלשון של הרב פנירי בספר שלו, ומרן אמר לו שזה הכל מיביע אומר ונתן לו להעתיק ממנו כי הוא ספר קטן ונוח. אבל הכל זה שלו. ולא ציין את המקור...

מה עם הלכות לשון הרע???? לפרסם בשער רבים כזה דבר??? למה לא דיברת קודם עם המחבר ביחידות???
אנו דנים לגופו של דבר, שצריך להביא את הדברים בשם אמרם, ולא לכתוב דברים בציטוטים מלאים ממרן זיע"א ולא לציין את ספריו...
וכבר סיפר הרב אלמוג לוי, שכתב את שו"ת אבני לוי, ראה מרן את הדברים שכתב, ובין לבין אמר לו שכתב על דברים המשכחים. אמר לו מרן הבאת מענף עץ אבות? אמר לו הרב הבאתי, פה כתבת על כך וכך, ראית יביע אומר? הבאת יביע אומר?... אמר לו הרב הנה כאן, הבאתי. ומרן שמח מאוד, ואמר לו אשריך שאתה יודע להביא דברים בשם אמרם. כ"כ בספר מרן הראשון לציון הלכות בתמונות שיצא לאור על ידי תלמיד מרן שליט"א שלמד בימים עברו בישיבת חזון עובדיה. אגב, עשה עבודה נפלאה...

שלום לרבנים החשובים
כבר קדמוך כאן

תגובתי היה על ''תלמיד מרן המתאבק בעפ"ר'' שפרס בשער בת רבים ''העוולה'' של מחבר ''שדה צופים'', שזה לשון הרע גמור, היה צריך לדבר איתו ישירות ביחידות​

זה מה שיש לך לומר לשון הרע לשון הרע?
מה הנך מזדעק לך תלמד את ההלכה שמילתא דמתאמרא באפי תלתא אין בה לשון הרע וכמו שפסק הרמב"ם וכן פסק הראשון לציון שליט"א.
במקום שתזדעק על אותו מחבר חצוף שמזכיר מאות מקומות מלשון מרן בספריו ולא מזכירו כלל וכלל ומתגאה בתורה שאינו שלו
תעיין במסכת נדה הכל לקוח מטהרת הבית של מרן זצל. פשוט לא יאומן לכאורה חצי מכל ספריו זה תורתו של מרן

שלום לרבנים החשובים
זכורני שראיתי להחכם השלם מרדכי חיים בעל הפנינים שכתב עליו כן. וכעת אמ"א. ואין בזה שום לשה"ר.

זה מה שיש לך לומר לשון הרע לשון הרע?
מה הנך מזדעק לך תלמד את ההלכה שמילתא דמתאמרא באפי תלתא אין בה לשון הרע וכמו שפסק הרמב"ם וכן פסק הראשון לציון שליט"א.
במקום שתזדעק על אותו מחבר חצוף שמזכיר מאות מקומות מלשון מרן בספריו ולא מזכירו כלל וכלל ומתגאה בתורה שאינו שלו
תעיין במסכת נדה הכל לקוח מטהרת הבית של מרן זצל. פשוט לא יאומן לכאורה חצי מכל ספריו זה תורתו
ההיתר של אפי תלתא זה רק בכמה תנאים כמבואר בשמירת הלשון, וא' מהם שלא יתכוין להעביר הקול ולגלותו יותר כמבואר בחפץ חיים כלל ב סוף אות ג, ופה זה מה שאתם מתכונים לגלותו יותר, כי כל זה הרבה לא ידעו מזה.
ואז מה אם כל הספר לקוח משמה?? מה זה עושה?? זה גורע מגדלות של הגר"ע יוסף? מה זה משנה לכם? שהוא מתגאה בתורה שאינו שלו? אז מה זה קשור אליכם? כדאי לעבור על איסור לשון הרע בשביל זה וכנ"ל שאתם מתכונים לגלותו יותר?!

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
כרגיל בפורום הזה בשביל להגן על הגר"ע יוסף או על הרב יצחק יוסף מותר לעבור על לשון הרע וכל מיני איסורים [זה מראה הרבה פעמים על הרגשת נחיתות, והמון דוגמאות יש לי בפורום שלכם שמוכיחים על זה], ההיתר של אפי תלתא זה רק בכמה תנאים כמבואר בשמירת הלשון, וא' מהם שלא יתכוין להעביר הקול ולגלותו יותר כמבואר בחפץ חיים כלל ב סוף אות ג, ופה זה מה שאתם מתכונים לגלותו יותר, כי כל זה הרבה לא ידעו מזה.
ואז מה אם כל הספר לקוח משמה?? מה זה עושה?? זה גורע מגדלות של הגר"ע יוסף? מה זה משנה לכם? שהוא מתגאה בתורה שאינו שלו? אז מה זה קשור אליכם? כדאי לעבור על איסור לשון הרע בשביל זה וכנ"ל שאתם מתכונים לגלותו יותר?!
אתה כבר יודע מה כוונתי?
מהיכן הנבואה שכוונתי לגלות יותר?
הנבואה ניתנה לשוטים ולקטנים
אתה כותב הרבה דוגמאות יש לי בפורום שלכם???????????? אתמההה האם אתה לא קשור לפורום הזה כיון שהוציא עצמו מן הכלל וכו

וכל כך מפריע לך בלשון הרע שלי? וזה מה קשור אליך???
לא מפריע לך שאדם גזלן ומתגאה בתורה שאינו שלו ועוד עושה כסף על חשבון מרן. ומילה אחת אין לך לומר על זה פשוט בושה שיש כאן במורשת מרן אנשים שמנסים למחוק את מורשתו של מרן
זה לא מפריע לך. מה כן מפריע לך הלשון הרע שלי??????????????

לא צריך להיות שוטה כדי להבין שכל מגמה של כל שרשור זה זה לגלות יותר ויותר עליו, כמו שכל אחד מוסיף והולך עם מודעה חדשה ועוד דוגמאות עליו....
ואם אתה רוצה לדעת הדוגמאות ואתה לא מוצא את זה לבד כנראה שאתה גם אתה נמצא עמוק עמוק בהרגשת נחיתות זה! חבל לכם, אפשר לספרדים להתגאות בהחלט מהרב עובדיה וכו', אבל לא כל הזמן להתרגש מכל מה שקורה מסביב, זה מראה על הנחיתות, אדרבה אם אתם מתגאים ומשוכנעים שהוא א' מגדולי הדור לא צריך להיפגע, כי רק האמת מעליב....

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
זה לא
וכל כך מפריע לך בלשון הרע שלי? וזה מה קשור אליך???
לא מפריע לך שאדם גזלן ומתגאה בתורה שאינו שלו ועוד עושה כסף על חשבון מרן. ומילה אחת אין לך לומר על זה פשוט בושה שיש כאן במורשת מרן אנשים שמנסים למחוק את מורשתו של מרן
זה לא מפריע לך. מה כן מפריע לך הלשון הרע שלי??????????????
זה לא מפריע לי כי זה לא ענינים שלי, ולא איכפת לי, זה בעיה של המחבר הזה! מה זה קשור אלינו ?? אבל לשון הרע זה כן קשור אלינו אנחנו חוטאים בזה, ולא הוא!

אני חושב שאין בעיה להעתיק. גם כל סדרת החוברות "בהלכה ובאגדה" מועתקים ממרן זצ"ל.
הבעיה מתחילה שמעתיקים מספר אחר וכלל לא מזכירים מהיכן העתיקו, והרואה חושב שהגאונות בדברים שהובאו הם של מחבר הספר הנוכחי ולא מייחסים את הדברים למחבר המקורי. ופעמים שהמחבר הנוכחי הוא "קטיל קני באגמא" ומכיר רק מושג של "העתק-הדבק" וזוהי חכמתו...
איני מדבר על מחבר ספר ספציפי, אלא באופן כללי!

שלחתי לכם כאן (מה שנחוץ לראות סימנתי בטוש זוהר) את הגאון הרב יעקב סופר שליט"א שמביא בספרו אור משה (סימן טז) את התורה תמימה ומלין עליו למה התורה תמימה לא מזכיר את המלבי"ם וכותב הרב סופר עיין בילקוט הגרשוני:
ושלחתי כאן את הגאון הילקוט הגרשוני על מסכת נזיר בדף כג שכותב וז"ל ואני הולך רכיל מגלה סוד (מי שרצה כאן לומר עלי למה לספר לשון הרע שילין גם על הגאון ילקוט הגרשוני אה"כ) דהקושיא וגם התירוץ הנ"ל כתוב הדר הוא במהרש"א וכו והמחבר הזה ברחיי' בעלמא קונה הכל לעצמו במחכ"ת וכן לא יעשה עכ"ל דיבור חריף מאד על הגאון הרב עפשטיין:
ושלחתי כאן גם את ההקדמה שכותב התורה תמימה וז"ל ובמשך השנים נלקטו במוחי המון ענינים שונים עד שכמה מהם שוב אי אפשר לי עתה בעת סדור החבור לזכור שם בעליהם וכו. אל נא יאשימני המעין הישר ונקי הדעת למתלבש חלילה בטלית שאינה שלי כי ת"ל לא ברוחי ולא בנפשי ולא במדותי מדה מגונה זו. וחס לי' מדה כזו לזרעא דאבא וכו' עכ"ל איזה ענוה וכמה מחברי זמנינו צריכים ללמוד מיזה:
הוכחתם לדעת שעם כל מה שכתב התורה תמימה בהקדמתו בכל זאת יצא עליו הקצף מהרבה גאוני זמנו הילקוט הגרשוני והגאון הרב יעקב סופר
ואם על התורה תמימה כך. כ"ש וק"ו אדם שמתגאה בתורה שאינה שלו, ולא בפוסק אחד שנים אלא בשיטתיות בכל ספריו בשדה צופים תשובה אחר תשובה שנלקח מכל ספרי מרן היביע אומר חזון עובדיה טהרת הבית ועוד. פשוט לא יאומן. הוא הוציא 47 כרכים עוד מעט יגיע לספריו של מרן שכמעט הכל לקוח מתורתו. בלא להזכיר את שם מרן. ולא נעלם מזכרונו כהתורה תמימה. ולא התנצל שום התנצלות בהקדמתו לספר.
ולא מבין את כל המצייצים כאן שהוא ת"ח והוא בקיא ברש"י בע"פ אז שיכתוב תורה משלו אם יש בו כל כך הרבה תורה, למה לקחת את כל תשובותיו של מרן במילה אחר מילה בלא שום בושה? אתמההה כמה עזות מצח יש בו. לפחות שיכתוב בהקדמה שהכל לקוח ממרן זצ"ל
נו וברור שתאמרו שאם יכתוב ממרן איך יכניס את ספרין לרב קניבסקי (שאגב היה אוהב לקרוא בספרים שלו. ואולי דא נחמא פורתא שהרב קניבסקי למד מתורתו של מרן ללא ידיעה. מי שרצה לראות היכן הרב קניבסקי למד את היביע אומר. אז הנה הראיה). ואיך יכניס את ספריו לעולם הישיבות. על דא קזעיקנא שאדם ללא עזות מצח מתגאה בתורה העצומה של מרן זצוק"ל כידוע לכולם שגדולי הדורות שיבחו את ספרי היביע אומר. והוא מתגאה במה שאינה שלו.

ברצוני כאן היה לכל מי שיכול להעביר את זה למרן הראשון לציון שליט"א לרבי משה יוסף שליט"א ולכל הגורמים אשר בארץ שידעו שהספר הזה. זה תשובותיו של מרן זצ"ל ושלא יעשה כזה עוד בישראל. ולא בשביל לגלות קלונו ח"ו באתי כאן, אלא לזעוק את העוול שחלק מהאשכנזים עושים בעזות מצח בלי שום יראת ה' לנגד עיניהם:

קבצים מצורפים

• בענין מעתיקי ספרים שלא מזכירים שם המחבר.pdf
    929.9 KB · צפיות: 52
נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון