• ל"מרכז למורשת מרן" דרוש מפעיל לתכנית על מרן בתלמודי תורה, וכן מפעילה בבתי ספר לבנות. דרישות התפקיד: א. גישה לילדים חובה. ב. כושר רטורי. ג. פנוי/ה בשעות הבוקר לפחות בחלק מימות השבוע. יצירת קשר במייל: office@moreshet-maran.com

עדות מפורשת: התבטאות חמורה של הר' דוב ליאור על מרן חכם עובדיה

ראובן יוסף מיארה

Active member
פעילות

3%

אֲרִיכוּת יָמִים

15%

א. זה שהתלמידים עולים זה לא אומר על דעת רבם, שהרי הוא הוציא מכתב כנגד
ב. בציבור הדתי לאומי יש כמה פלגים מפלגים שונים, ומי אמר שהעולים הם תלמידיו
ג. הרי הוא הוציא מכתב, ומה הדיון בכלל

אריאל יוסף

Active member
פעילות

8%

אֲרִיכוּת יָמִים

10%

ברור לכולם שתלמידיו עולים
אז למההההה ר' שמואל אליהו לא מוחה ורק מוציא מכתב??

אלא אם כן אני טועה ואני חייב לחזור בי???

ואם כך, אז כך אני יעשה

נ ליסואר

Member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

30%

הודעה משמחת היום נפגש עם מורנו הראשון לציון שליט"א הרב ליסואר האדמור מנאנאש מארה"ב שבעבר היו לו התבטויות קשות כנגד מרן זצ"ל וכעת הגיע לבקש סליחה ולפתוח דף חדש
הרבי מנאנש עמל בימים אלו לפתוח ישיבה קטנה בחולון ולשם כך ביקש את עזרת מרן הראשון לציון שיתן לו את תמיכתו אם מישהו ידוע לו מהנעשה בפגישה שיעדכן ויעלה תמונות

איש תם

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

13%

הודעה משמחת היום נפגש עם מורנו הראשון לציון שליט"א הרב ליסואר האדמור מנאנאש מארה"ב שבעבר היו לו התבטויות קשות כנגד מרן זצ"ל וכעת הגיע לבקש סליחה ולפתוח דף חדש
הרבי מנאנש עמל בימים אלו לפתוח ישיבה קטנה בחולון ולשם כך ביקש את עזרת מרן הראשון לציון שיתן לו את תמיכתו אם מישהו ידוע לו מהנעשה בפגישה שיעדכן ויעלה תמונות
לא אמרת שאתה עוזב את הפורום?

אם יש לך קשר עימו איך לא מחית בו על התבטאויותיו, כפי שאתה מוחה כאן בכל מי שיצאה ממקלדתו איזו נימת זלזול?!

כפי שהבנתי לא היה תמונות.
מי שתיאם את הפגישה הוא חתנו הצעיר של מרן הראש"ל שליט"א שלמד בישיבת ביה"ז של האדמו"ר מנאנאש, והוא היחיד שהיה בפגישה. (אם יש תמונות אז כנראה הוא צילם, אבל כפי שהבנתי לא היו תמונות).

מנין לך שביקש סליחה?!
אולי שקודם יקבל ברכת הדרך מאחיו של מרן הראש"ל שליט"א רבה של חולון הגאון רבי אברהם?

את הסליחה לא צריך לבקש בחדרו של מרן הראש"ל שליט"א, אלא בפני כל אותם רבים שבפניהם אמר את אותם התבטאויות מטופשות.

בנימין לוריא

Well-known member
פעילות

6%

אֲרִיכוּת יָמִים

15%

שמעתי שהחכם נשוא האשכול התיר לנטוע עצים בשנת השמיטה בשביל מצוות ישוב ארץ ישראל, לא ראיתי את הפסק שלו כתוב ומה טעמיו. אך מטעם של ישוב ארץ ישראל בלבד, אין היתר לעבור על שום איסור שהוא, ואפילו על איסור דרבנן.
עיין שו"ת יביע אומר חלק י"א סי' כ"ח אות ד', ובשו"ע סי' ש"ו סעיף י"א.

פותח הדיון
פותח הדיון
יצחק משען

יצחק משען

Well-known member
פעילות

3%

אֲרִיכוּת יָמִים

31%

לא אמרת שאתה עוזב את הפורום?

אם יש לך קשר עימו איך לא מחית בו על התבטאויותיו, כפי שאתה מוחה כאן בכל מי שיצאה ממקלדתו איזו נימת זלזול?!

כפי שהבנתי לא היה תמונות.
מי שתיאם את הפגישה הוא חתנו הצעיר של מרן הראש"ל שליט"א שלמד בישיבת ביה"ז של האדמו"ר מנאנאש, והוא היחיד שהיה בפגישה. (אם יש תמונות אז כנראה הוא צילם, אבל כפי שהבנתי לא היו תמונות).

מנין לך שביקש סליחה?!
אולי שקודם יקבל ברכת הדרך מאחיו של מרן הראש"ל שליט"א רבה של חולון הגאון רבי אברהם?

את הסליחה לא צריך לבקש בחדרו של מרן הראש"ל שליט"א, אלא בפני כל אותם רבים שבפניהם אמר את אותם התבטאויות מטופשות.
באיזה איזור בחולון הוא? ומה הוא אמר? אני אמור השבוע להיות גם בחולון אי''ה ואוכל לברר זאת.

AFG

New member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

11%

כולם יודעים שר' שמואל אליהו מתיר לעלות להר הבית הוא אמר זאת מפורשות!
איזו ראיה ניצחת !!!!
תויבתא דר' אריאל - תיובתא !
חבר'ה , אפשר לסגור ת'דיון ....

(מכיוון שאני שמעתי איפכא , משמע שיצאתי מכלל ''כולם'' ??)

AFG

New member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

11%

לא יודע, אבל כולם יודעים מה דעתו
ר' שמואל לא עולה אבל תלמידיו כן עולים!!.

למה הוא אומר להם לא לעלות
התחיל בזה שכולם יודעים שהרב בעד .
עבר לזה שהוא באמת לא עולה .
וגמר בזה ש''תלמידיו (כולם כולל כולם ??) כן עולים'' .
ומזה הוא מסיק שהוא לא אומר להם לא לעלות , וכנראה שהוא בעד .
אח , איזה לומדעס .
ממש פלפולא חריפתא ....

AFG

New member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

11%

לי בכלל לא ברור. אין לי ידיעה בזה כלל. איני מכיר כמעט מתלמידיו.
יש לך אסמכתאות לדבריך?
אם הוא אומר שכוווווווווווווולם יודעים שהרב בעד , וכוווווווווווווווול התלמידים שלו עולים בהסכמתו ועידודו -
קבל זאת כתורה מסיני , כי על טענות חזקות כאלו אפילו בי''ד של 72 היה נכנע ....

בנימין לוריא

Well-known member
פעילות

6%

אֲרִיכוּת יָמִים

15%

אלו לא דברי הרב שמואל אליהו (וכמדומני שדעת אביו ברורה ומפורשת להדיא ברבים),
במה שהבאתי הוא עצמו אומר איך יתכן שהוא מחזק את ידי העולים אע"פ שהוא בעצמו לא עולה ואבא שלו והרבנות הראשית אוסרים.

פותח הדיון
פותח הדיון
יצחק משען

יצחק משען

Well-known member
פעילות

3%

אֲרִיכוּת יָמִים

31%

אלו לא דברי הרב שמואל אליהו (וכמדומני שדעת אביו ברורה ומפורשת להדיא ברבים),
במה שהבאתי הוא עצמו אומר איך יתכן שהוא מחזק את ידי העולים אע"פ שהוא בעצמו לא עולה ואבא שלו והרבנות הראשית אוסרים.

מישהו הבין מה זו תשובה?
אבא שלו צועק בקול גדול לא לעלות, בשום אופן לא לעלות, לא מוכן לשמוע על שום היתר ממי שיהיה, והוא מתרץ תירוצים כאלה מוזרים?!!
אוי לדורנו שזה גדוליו
בושה וחרפה
{ובאופן כללי אני לא מבין למה הם קורים לאביהם "הרב אליהו", זה סגנון של כבוד או מה?}

חלק עליון