• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

עיתונים

שימו לב: הנושא הזה רגיש מאוד, ועלול לגרור את הפורום למקומות שיעברו על התקנון.
על כן יש לשנות את הדיון על "עיתונים" באופן כללי, בלי להיגרר לשמות. אנחנו בספק האם הציבור יעמוד בזה, ונותנים את זה לשיקול החברים אם רוצים שהדיון יישאר ענייני ולא ימחק לאלתר.

בדיוק השבת מצאתי אצל אחד הצעירים שלנו ספר שלקח מאחותו, ספר שחובר על ידי סופרת חרדית ופורסם בקבע באחד העיתונים שהזכרת
שם הספר "...." וכולו תיאור נלעג על אשה או כמה נשים שנכנסו לכת של נשות השאלים, אני כמובן לא הספקתי לקרוא את כל הספר רק לדפדף מלמעלה ובמעט שראיתי הספקתי לראות כמה לכלוך ובוז מכיל ספר כזה בדברים שבכלל לא אמורים לעניין צעירים
לכן אני אומר הכי כדאי לא להכניס שום עיתון לבית, בפרט לא את אלו המודרנים שמכילים תוכן מסוכן מאוד שמחלחל בלי שתרגישו

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
כל העיתונים שאינם מפלגתיים, רמת הסינון שלהם נמוכה מרמת הסינון של העיתונים המפלגתיים, וכמובן שאין בזה בכדי לפוסלם (דבר שנידון בין גדול"י שהוציאו מכתבים בעד ונגד עיתונים מסויימים), אולם מי שרוצה ללכת על בטוח ורוצה להכניס עיתון לביתו עדיף שיקנה עיתון מפלגתי.
כל זה מבלי להכנס לעניין המפלגתי עצמו, שבעיתונים המפלגתיים מציגים את כל הפוליטיקה רק מכיוון אחד, כאילו אין צד שני...
ועומת זאת בעיתונים הבלתי מפלגתיים נותנים תמונה יותר מלאה, אבל גם נכנסים הרבה פעמים לענייני התככים, הגובלים בלה"ר. מה גם שבעיון מפלגתי לא יתקפו את חברי מפלגתו, וגם לא חברי מפלגה אחרת בלי אישור רבני. משא"כ בעיתונים הבלתי מפלגתיים.
וכבר אמר מי שאמר שסתם עיתונאי הוא בחזקת ד' כתות שאינם מקבלי שכינה, מצד כל כת וכת. דוק ותשכח. ואתה דע לך.

בדיוק השבת מצאתי אצל אחד הצעירים שלנו ספר שלקח מאחותו, ספר שחובר על ידי סופרת חרדית ופורסם בקבע באחד העיתונים שהזכרת
שם הספר "..." וכולו תיאור נלעג על אשה או כמה נשים שנכנסו לכת של נשות השאלים, אני כמובן לא הספקתי לקרוא את כל הספר רק לדפדף מלמעלה ובמעט שראיתי הספקתי לראות כמה לכלוך ובוז מכיל ספר כזה בדברים שבכלל לא אמורים לעניין צעירים
לכן אני אומר הכי כדאי לא להכניס שום עיתון לבית, בפרט לא את אלו המודרנים שמכילים תוכן מסוכן מאוד שמחלחל בלי שתרגישו
יש לדעת שאביה של הסופרת הוא אדם גדול, ויתכן ואף מסתבר שנועצת בו, ואם יש לה הסכמה ממנו מי אנחנו שנערער.
ואולי הלעג נראה רק ברפרוף, ולא בקריאה רצופה.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
יש לדעת שאביה של הסופרת הוא אדם גדול, ויתכן ואף מסתבר שנועצת בו, ואם יש לה הסכמה ממנו מי אנחנו שנערער.
ואולי הלעג נראה רק ברפרוף, ולא בקריאה רצופה.
איני יודע מי זה אביה, אבל מתוך הדפדוף המהיר ראיתי שהיא מפקפקת או מזלזלת בסיפור של סוליקה שמתה על קידוש ה' במרוקו, ומאת ה' כעת תוך כדי שאני מחפש משהו מצאתי את הקטע הבא
1673137833187.png

אגב, בא לידי (משכני הטוב שיודע שהדבר יעניין אותי) מוסף קהילות של עיתון המבשר, ומוסף לקראת שבת של עיתון הפלס, ובשניהם ישנו מאמר על המקובל הגה"ק רבי יהושע שרבאני זצ"ל במלאת יובל לפטירתו, והנה הפלא ופלא, שתי המאמרים זהים להפליא, כמעט מילה במילה כולל הטעויות...20230108_212903.jpg20230108_213011.jpg20230108_213052.jpg20230108_213144.jpg

אגב, בא לידי (משכני הטוב שיודע שהדבר יעניין אותי) מוסף קהילות של עיתון המבשר, ומוסף לקראת שבת של עיתון הפלס, ובשניהם ישנו מאמר על המקובל הגה"ק רבי יהושע שרבאני זצ"ל במלאת יובל לפטירתו, והנה הפלא ופלא, שתי המאמרים זהים להפליא, כמעט מילה במילה כולל הטעויות...הצג קובץ מצורף 6798הצג קובץ מצורף 6799הצג קובץ מצורף 6800הצג קובץ מצורף 6801
כידוע שכיום העיתונאי מקבלים פעמים רבות את הכתבות מוכנות מבעלי ענין, ורק עורכים אותם.
היה גם כתבה בהדרך?

שימו לב, לא לדון לגופם של אנשים!
אנחנו לא באים לדון האם מישהו (או מישהי) ספציפית כותבים כראוי, והאם האם טובים ומתאימים.
במחילה רבי בנימין אבל הכותב כתב כאן הערה חשובה מאוד בשבילי שאני צריך לדעת אותה בעוסקי בחינוך ומאוד חבל שהערתו נמחקה, אני אין לי אפשרות להתחיל לקרוא כל ספר שהם מביאים מהספריה, וברגע שאני ידע שיש סופר או סופרת שיש עליו סימני שאלה יהיה לי יותר קל להזהר ולהזהיר ממנו ולכל הפחות לפתוח עינים על ספריו, ובשורה התחתונה אני מאמין שיצא מכך תועלת גם לסופר עצמו שיראה איך מתייחסים לעמדות שלו ויבין שזה לא מתקבל בתשואות חן

שם הספר "...." וכולו תיאור נלעג על אשה או כמה נשים שנכנסו לכת של נשות השאלים, אני כמובן לא הספקתי לקרוא את כל הספר רק לדפדף מלמעלה ובמעט שראיתי הספקתי לראות כמה לכלוך ובוז מכיל ספר כזה בדברים שבכלל לא אמורים לעניין צעירים
וכי 'אינטרנט' יותר טוב? אין לך 'מודרני' גדול ממנו, וכל חסימה באשר תיהיה אינה מספקת דיו [ואכמ''ל]. והיאך תשיג בדעתך נגד עיתונים ללא יוצא מן הכלל בעוד אתה בעצמך מחזיק איטרנט. וכי תאמר 'אני רק מציע את ההשקפה הטהורה', הרי תושבתך, שההשקפה אינה תתקבל בעוד אין דוגמה מוחשית מינמלית.

אגב, בא לידי (משכני הטוב שיודע שהדבר יעניין אותי) מוסף קהילות של עיתון המבשר, ומוסף לקראת שבת של עיתון הפלס, ובשניהם ישנו מאמר על המקובל הגה"ק רבי יהושע שרבאני זצ"ל במלאת יובל לפטירתו, והנה הפלא ופלא, שתי המאמרים זהים להפליא, כמעט מילה במילה כולל הטעויות...הצג קובץ מצורף 6798הצג קובץ מצורף 6799הצג קובץ מצורף 6800הצג קובץ מצורף 6801
כידוע שכיום העיתונאי מקבלים פעמים רבות את הכתבות מוכנות מבעלי ענין, ורק עורכים אותם.
היה גם כתבה בהדרך?
עוד נקודה
עיתונים לפעמים מעסיקים את אותו כותב
ובמיוחד עם זה מוסף תורני
אביאל חיים חורי לא כותב רק בהדרך

ולא כולם גם נקראים באותו שם בכל העיתונים
שווה בדיקה ( בשבילכם -- אני כותב מידיעה -)

עוד נקודה
עיתונים לפעמים מעסיקים את אותו כותב
ובמיוחד עם זה מוסף תורני
אביאל חיים חורי לא כותב רק בהדרך

ולא כולם גם נקראים באותו שם בכל העיתונים
שווה בדיקה ( בשבילכם -- אני כותב מידיעה -)
כתבתי יותר מכתבה אחת בחיים, וכמובן התפרסמה בכל מקום בשם אחר...

אגב, בא לידי (משכני הטוב שיודע שהדבר יעניין אותי) מוסף קהילות של עיתון המבשר, ומוסף לקראת שבת של עיתון הפלס, ובשניהם ישנו מאמר על המקובל הגה"ק רבי יהושע שרבאני זצ"ל במלאת יובל לפטירתו, והנה הפלא ופלא, שתי המאמרים זהים להפליא, כמעט מילה במילה כולל הטעויות...הצג קובץ מצורף 6798
אגב, בא לידי (משכני הטוב שיודע שהדבר יעניין אותי) מוסף קהילות של עיתון המבשר, ומוסף לקראת שבת של עיתון הפלס, ובשניהם ישנו מאמר על המקובל הגה"ק רבי יהושע שרבאני זצ"ל במלאת יובל לפטירתו, והנה הפלא ופלא, שתי המאמרים זהים להפליא, כמעט מילה במילה כולל הטעויות...
אגב, בא לידי (משכני הטוב שיודע שהדבר יעניין אותי) מוסף קהילות של עיתון המבשר, ומוסף לקראת שבת של עיתון הפלס, ובשניהם ישנו מאמר על המקובל הגה"ק רבי יהושע שרבאני זצ"ל במלאת יובל לפטירתו, והנה הפלא ופלא, שתי המאמרים זהים להפליא, כמעט מילה במילה כולל הטעויות...הצג קובץ מצורף 6798הצג קובץ מצורף 6799
איזה טעויות?

חזור
חלק עליון