• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

קול סיני - חדש!

אני מתגעגע לקול סיני המקורי שהיה בו גם הלכה [מרבינו עובדיה כמובן] וגם השקפה וגם אקטואליה "אורות וצללים במדינת ישראל" וגם פולמוס ועוד. היום לא נראה לי שיש ירחון כזה לספרדים.

יש סיבה שקובץ זה לא נכנס לאוצה"ח?
דיברתי איתו כמה פעמים, ואינו רוצה כ"כ. כמה קבצים בודדים כן הכניס, על מנת להראות שקיים קובץ כזה. אבל לפרסמו בתדירות כנראה חושש מהפסקת המנויים (כמו שקובץ בית יוסף לא נמצא מטעם זה כמדומני).

דיברתי איתו כמה פעמים, ואינו רוצה כ"כ. כמה קבצים בודדים כן הכניס, על מנת להראות שקיים קובץ כזה. אבל לפרסמו בתדירות כנראה חושש מהפסקת המנויים (כמו שקובץ בית יוסף לא נמצא מטעם זה כמדומני).
כמדומה שהוא טעות ושטות:
טעות, כי מי שיש לו אוצה"ח בלא"ה לא יקנה קבצים אלו, יש לו מספיק חומר לעיין בו. רוב האנשים שיש להם אוצה"ח לא קונים כמעט ספרים.
ושטות, כי מה ישווה כמה עשרות שקלים בשנה, לעומת השכר של זיכוי הרבים שיהיה בהכנסתו לאוצה"ח?!

כמדומה שהוא טעות ושטות:
טעות, כי מי שיש לו אוצה"ח בלא"ה לא יקנה קבצים אלו, יש לו מספיק חומר לעיין בו. רוב האנשים שיש להם אוצה"ח לא קונים כמעט ספרים.
ושטות, כי מה ישווה כמה עשרות שקלים בשנה, לעומת השכר של זיכוי הרבים שיהיה בהכנסתו לאוצה"ח?!
כבודו צודק בכל מילה.

כמדומה שהוא טעות ושטות:
ידידי ורעי, כבודו צריך להבין שבשביל שאנשים יוכלו להמשיך לזכות את הרבים, צריך לחשוב ולעשות "פעולות עסקיות", אתה יודע כמה זה קשה לגייס תרומות בשביל להוציא חומרים תורניים... זה לא פשוט בכלל. אם נכונה הגישה של לא להכניס לאוצר בגלל שלא יקנו, זה כבר ויכוח אחר, אבל "זיכוי הרבים" לא קשור כאן. כי העורך חושב איך לממן את המשך הוצאת הקובץ, ושלא יהיה כמו הרבה פרויקטים ספרדים שכל הזמן חושבים רק"זיכוי הרבים" ובסוף יוצא שמזכים את הרבים שנה ושנתיים, וזהו. מה שאין כן אם היו חושבים יותר בצורה עסקית, היו יכולים להמשיך לאורך עשרות שנים.

נערך לאחרונה:
ידידי ורעי, כבודו צריך להבין שבשביל שאנשים יוכלו להמשיך לזכות את הרבים, צריך לחשוב ולעשות "פעולות עסקיות", אתה יודע כמה זה קשה לגייס תרומות בשביל להוציא חומרים תורניים... זה לא פשוט בכלל. אם נכונה הגישה של לא להכניס לאוצר בגלל שלא יקנו, זה כבר ויכוח אחר, אבל "זיכוי הרבים" לא קשור כאן. כי העורך חושב איך לממן את המשך הוצאת הקובץ, ושלא יהיה כמו הרבה פרויקטים ספרדים שכל הזמן חושבים רק"זיכוי הרבים" ובסוף יוצא שמזכים את הרבים שנה ושנתיים, וזהו. מה שאין כן אם היו חושבים יותר בצורה עסקית, היו יכולים להמשיך לאורך עשרות שנים.
לכן ביארתי שזה כמעט לא גורם לאנשים לקנות יותר, כי מי שיש לו אוצה"ח אין לו תורך כמעט בחומרים נוספים, ואם חשוב לו להיות מעדכן מידי חודש אז גם אם יש לו אוצה"ח הוא יעשה מנוי, כי באוצה"ח מתעדכן אחת לשנה במקרה הטוב.
ומאידך יש פרוייקטים שלא חושבים על זיכוי הרבים אלא רק על זיכוי "המערכת"...
המציאות מוכיחה שיש קבצים רבים שיוצאים לאור שנים רבות למרות שמכניסים לאוצה"ח, אין כמעט קובץ תורני שלא נמצא באוצה"ח, לפי הידוע לי כל הקבצים האשכנזים המוכרים, כולל מוריה מבית מכון ירושלים שהכניסו אותו למאגר גם למי שאין את החבילה שלהם, ומהספרדים הקבצים הוותיקים "בית הלל" "יתד המאיר" ו"אור תורה" נמצאים.
צא למד מדרכו של מרן הראש"ל שליט"א שכל ספריו נמצאים באוצה"ח.
ויותר מזה יש לי ידיד שהוציא כמה ספרים, והגיעו אליו כמה וכמה קונים שראו את הספר באוצה"ח ונהנו ממנו ובאו לקנותו, ונמצא לא רק שלא הפסיד מכך כלכלית אלא להיפך!!!

המציאות מוכיחה שיש קבצים רבים שיוצאים לאור שנים רבות למרות שמכניסים לאוצה"ח, אין כמעט קובץ תורני שלא נמצא באוצה"ח, לפי הידוע לי כל הקבצים האשכנזים המוכרים, כולל מוריה מבית מכון ירושלים שהכניסו אותו למאגר גם למי שאין את החבילה שלהם, ומהספרדים הקבצים הוותיקים "בית הלל" "יתד המאיר" ו"אור תורה" נמצאים.
מישהו אולי יודע מדוע קובץ משנת יוסף כבר לא ממשיך?

קול סיני אינו קובץ בתורת מרן.
נכון כבודו צודק - אבל יש שם מאמרים רבים בתורת מרן ומיישבים פעמים רבות קושיות על מרן בטוב טעם ודעת והכי חשוב נאמנים למרן
ואני חוזר בשנית שמאד חבל שכבודו ועוד כמה ת"ח הפסיקו להוציא קבצים בתורת ולע"נ מרן
יהי"ר שתזכו לחזור לזה

חזור
חלק עליון