• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

שאלה 'מטופשת' אבל אשמח לעזרה

oriaz12

Member
שלום וברכה, חוזר בתשובה אני ואשמח לשאלה קטנה

ראיתי את הרב יצחק שליט''א ואמרו לי שעוד רבנים רבים מקבלים את קצה השרוול בקצה ידיהם, האם יש בכך מנהג/עניין כלשהו או שמא זה רק לצורך נוחות? תודה רבה.

שלום וברכה, חוזר בתשובה אני ואשמח לשאלה קטנה
אשריך!!
ראיתי את הרב יצחק שליט''א ואמרו לי שעוד רבנים רבים מקבלים את קצה השרוול בקצה ידיהם, האם יש בכך מנהג/עניין כלשהו או שמא זה רק לצורך נוחות? תודה רבה.
רק עניין של נוחות

לפי הקבלה זה ענין של נוחות והוא השפעת אורות עליונים על הידים שהם בחינת חסדים וגבורה ואז מגעים לדרגת נח שזה בעולם העשיה.
אשריך שאתה שחזרת בתשובה ולומד מדרכם של חכמים עד כדי כך.
ולדעתי אל תקרא לשאלות שלך שאלה אפילו הכי לא הגיונית "מטופשת"......

לפי הקבלה זה ענין של נוחות והוא השפעת אורות עליונים על הידים שהם בחינת חסדים וגבורה ואז מגעים לדרגת נח שזה בעולם העשיה.
אתה רציני במה שכתבת? הרב מוצפי עכשיו לא עונה לשאלות מפני "קדושת המועד". אחרי חול המועד, אני רוצה לכתוב לו את דבריך, ולראות את המקור של זה...

אתה רציני במה שכתבת? הרב מוצפי עכשיו לא עונה לשאלות מפני "קדושת המועד". אחרי חול המועד, אני רוצה לכתוב לו את דבריך, ולראות את המקור של זה...
הוא צחק. הוא התכוון לומר שזה נח לקפל בעולם העשיה.
שים לב שהרבנים שכותבים הרבה מקפלים את השרוול כי זה נוח לכתוב ככה
נכון מאוד.

אני צחקתי, סליחה שלא כתבתי שזה בצחוק, אבל מתוך הדברים מבינים את זה לבד. :giggle:

את הרב מוצפי פעם ראיתי עם שרוול ארוך לא מקופל אך לא סגור בכפתור כמדו'
אולי זה גם קשור
לא נראה שיש בזה כוונת מכוון.
אם כי בעבר שמעתי ממנו שאביו חכם סלמן מוצפי ע"ה בצעירותו היה יקה וקפדן מאוד בבגדיו ובכל עניניו. ואף את המטפחת שלו היה מקפל הדק היטב היטב הדק ומאוד היה מוציאו משלוותו כשלא היה הכל מדוקדק יפה.
וכשבגר ונכנס לתורת הקבלה הבין שאין אלו ואלו דרין בכפיפה אחת ולכן עקר ממנו את הסדר והנוחות הללו היוצאים מדרך הרגיל.

כמובן שציטטתי מזכרוני ואם טעיתי ונסחפתי בלשוני לא יתלה הסירחון באותו אילן קדוש אלא בי הקטן.

חזור
חלק עליון