• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

שו"ת היכל שלמה

שו"ת היכל שלמה 'נידה' מספיק בשביל חזרות?
בשביל לעבור את מבחני הרבנות לא צריך ללמוד טור ב"י ושו"ע ונו"כ. מספיק ללמוד את היכל שלמה ואפשר לעבור.
זה למי שרוצה לעבור את מבחני הרבנות.
מי שרוצה לדעת באמת ילמד טור ב"י במתינות, ואח"כ שו"ע ונו"כ, וטה"ב על הסדר. ואז גם אם לא יעבור את מבחני הרבנות, הוא יודע יותר טוב מרוב הנבחנים שם.

בשבי לעבור את מבחני הרבנות לא צריך ללמוד טור ב"י ושו"ע ונו"כ. מספיק ללמוד את היכל שלמה ואפשר לעבור.
זה למי שרותה לעבור את מבחני הרבנות.
מי שרוצה לדעת באמת ילמד טור ב"י במתינות, ואח"כ שו"ע ונו"כ, וטה"ב על הסדר. ואז גם אם לא יעבור את מבחני הרבנות, הוא יודע יותר טוב מרוב הנבחנים שם.
מי דיבר על לא ללמוד טור ב"י?
שאלתי לגבי החזרות אם מספיק היכל שלמה, ולא חסר שם נקודות (כמו פתשי"ם)?

יש ספר שנקרא סיכום הלכות של הרב שמואל ברוכיאן הוא מסכם בצורה נפלאה וברורה את כל פרטי הדינים כולל פת"ש ועד פוסקי זמננו. מומלץ בחום לכל מי שחפץ להצליח.

מי דיבר על לא ללמוד טור ב"י?
שאלתי לגבי החזרות אם מספיק היכל שלמה, ולא חסר שם נקודות (כמו פתשי"ם)?
אינני יודע אבל אם חשוב לך פתש"ים יש את הספרים של הרב אליהו שני שכותב שמסכם את כל הפתשי"ם על הסדר[הספרים[נדה וטבילה] מצורפים-הורדתי מאתר http://www.smicha.co.il/].
נ.ב -הקובץ של הספר מעיין חיים גדול מידי הינה קישור להורדה:

קבצים מצורפים

• מים חיים - הרב אליהו שני הלכות נדה סימנים קפ''ג-קצ''ו.pdf
    16 MB · צפיות: 24
אינני יודע אבל אם חשוב לך פתש"ים יש את הספרים של הרב אליהו שני שכותב שמסכם את כל הפתשי"ם על הסדר[הספרים[נדה וטבילה] מצורפים-הורדתי מאתר http://www.smicha.co.il/].
נ.ב -הקובץ של הספר מעיין חיים גדול מידי הינה קישור להורדה:
וולא הרב תודה רבה אם אין לי חברותא ללמוד נידה לפחות יש מראה מקומות לגבי שוות היכל שלמה מי שיודע איפה ניתן להשיג שישלח לי ויעדכן ויגיב לי תודה רבה

שו"ת היכל שלמה הוא נפלא בשביל חזרות. מסכם ברור ונודע להדגיש את עיקרי הדברים, ובעצמו היה גברא רבא (כנראה מספריו תוספת אהל ואהלי שלמה).
אמנם, יש הבדל בין מה שכתב האב זצ"ל לבין מה שכתב בנו שליט"א.
הרב שמואל קדר זצ"ל כתב תשובות על השאלות שנשאלו במבחנים, ואם יש סעיף שלא לאלו עליו מעולם - לא יהיה עליו סיכום בספר.
כעת, בנו הרב עדאל קדר ממשיך לעדכן את הסדרה, ומלבד שהוא משיב שאלות מהמבחנים החדשים, הוא גם מסכם סעיפים שלא שאלו אליהם.
כך שלמעשה, זה תלוי באיזו מהדורה אתה לומד.

לגבי סיכום הלכות של הרב שמואל ברוכיאן. אלו ספרים נפלאים וגדושים. אמנם, לי אישית הוא הועילו ללימוד אבל לא לחזרות לקראת המבחן, כי הוא מביא המון חומר מעבר לנו"כ הרגילים - זה מאוד חשוב ללימוד אבל כשרוצים לזכור בשביל המבחן, בשבילי הקטן זה היה תפסת מרובה לא תפסת.

חזור
חלק עליון