• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

תופעה רבנים מחזירי בתשובה בימינו.

גואל

Active member
לאחרונה ראיתי שהעלו נושא שהיה מאוד נחמד לדון בו אילולא היו מכניסים שמות פרטיים וכך נכנסים ללשון הרע והוצאת שם רע.

הנושא המדובר הינו 'תופעת רבנים חוזרים בתשובה בימינו'

ישנם המון רבנים חוזרים בתשובה בעצמם שכיום הם ברוך ה' מחזירים בתשובה עשרות אם לא מאות אנשים.

(רובם שייכים לארגון הידברות שכידוע יו"ר ארגון הידברות הוא הגאון רבי זמיר כהן שליט"א. הרב זמיר כהן לא נוקט אצבע בשום נושא הלכתי, השקפתי וכיו"ב ללא הנחייה מרבו המובהק נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה הגאון רבי שלום כהן שליט"א. ולכאורה כל הרבנים הנמצאים בארגון הנ"ל פועלים על פיו הקדוש של חכם שלום כהן.)

חלק נרחב מהרבנים הנ"ל עברו כברת דרך ארוכה כדי להגיע לאן שהגיעו, מסירות נפש שאין כדוגמתה כדי לקבל על עצמם עול מלכות שמיים!

הם לא גדלו כמוך וכמוני בישיבות!!

הם לא למדו בגיל 6 אלף ביית אצל הרב'ה!!

הם לא שמרו שבת עד גיל ההתבגרות!!

בשבילך שבת זה שניים מקרא, קידוש וטשולנט, בשבילם זה היה ים, טלוויזיה וכדורגל!!

הם קרעו את עצמם מאורח חייהם הפשרני, הכופר, התאוותני והלינו את עצמם באוהלה של תורה, הגיעו את מוחם ונפשם כדי לשמור שבת, להנח תפילין!!

דברים שבשבילנו נראים פשוטים ו'מעשים שבכל יום' להם לקח חודשים ואפי' יותר רק כדי להבין דף גמרא!!

לא לחינם הגמ' כותבת 'במקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד'!!

צדיק גמור אינו יכול לעמוד ק"ו שאנחנו הפשוטים!!

ובכל אופן הם הגיעו לאן שהגיעו! הם מחזירים אנשים בתשובה!!

כל אחד בדרכו שלו וברוך ה' רואים תוצאות בשטח!! וידוע כל המלמד בן חבירו תורה כאילו ילדו!! כמה ילדים שלהם שחייבים להם את חייהם הרוחניים!!

אז לפני שמישהו חושב לדבר עליהם לחשוב שאולי הוא יותר טוב מהם או שאולי הדרך שלהם לא טובה או לא 'בהשקפה' שיחשוב שוב! ועוד נקודה למחשבה: אנחנו הספרדים בני הפריפרייה רובנו ככולנו ההיורים שלנו או ההורים שלהם חזרו בתשובה בזכות אותם מחזירי בתשובה שהם עצמם חזרו בתשובה!!

(הרה"ג אורי זוהר זצוק"ל, הרה"ג ניסים יגן זצוק"ל, ולהבהל"ח, הרה"ג שלום ארוש, הרה"ג יצחק פנגר, הרה"ג יגאל כהן, הרה"ג ליאור גלזר, הרה"ג יהודה יוספי, הרה"ג זמיר כהן ועוד ועוד...)

ללא ספק מי שנולד כבן תורה גדל כבן תורה ועדיין בן תורה אשריו ואשרי חלקו כולם מקנאים בו אבל במקום 'שמאל דוחה' אפשר צריך וחייב 'ימין מקרבת'!!

לאחרונה ראיתי שהעלו נושא שהיה מאוד נחמד לדון בו אילולא היו מכניסים שמות פרטיים וכך נכנסים ללשון הרע והוצאת שם רע.

ישנם המון רבנים חוזרים בתשובה בעצמם שכיום הם ברוך ה' מחזירים בתשובה עשרות אם לא מאות אנשים.

(רובם שייכים לארגון הידברות שכידוע יו"ר ארגון הידברות הוא הגאון רבי זמיר כהן שליט"א. הרב זמיר כהן לא נוקט אצבע בשום נושא הלכתי, השקפתי וכיו"ב ללא הנחייה מרבו המובהק נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה הגאון רבי שלום כהן שליט"א. ולכאורה כל הרבנים הנמצאים בארגון הנ"ל פועלים על פיו הקדוש של חכם שלום כהן.)

חלק נרחב מהרבנים הנ"ל עברו כברת דרך ארוכה כדי להגיע לאן שהגיעו, מסירות נפש שאין כדוגמתה כדי לקבל על עצמם עול מלכות שמיים!

הם קרעו את עצמם מאורח חייהם הפשרני, הכופר, התאוותני והלינו את עצמם באוהלה של תורה, הגיעו את מוחם ונפשם כדי לשמור שבת, להנח תפילין!!

דברים שבשבילנו נראים פשוטים ו'מעשים שבכל יום' להם לקח חודשים ואפי' יותר רק כדי להבין דף גמרא!!

כל אחד בדרכו שלו וברוך ה' רואים תוצאות בשטח!! וידוע כל המלמד בן חבירו תורה כאילו ילדו!! כמה ילדים שלהם שחייבים להם את חייהם הרוחניים!!

אז לפני שמישהו חושב לדבר עליהם לחשוב שאולי הוא יותר טוב מהם או שאולי הדרך שלהם לא טובה או לא 'בהשקפה' שיחשוב שוב! ועוד נקודה למחשבה: אנחנו הספרדים בני הפריפרייה רובנו ככולנו ההיורים שלנו או ההורים שלהם חזרו בתשובה בזכות אותם מחזירי בתשובה שהם עצמם חזרו בתשובה!!

(הרה"ג אורי זוהר זצוק"ל, הרה"ג ניסים יגן זצוק"ל, ולהבהל"ח, הרה"ג שלום ארוש, הרה"ג יצחק פנגר, הרה"ג יגאל כהן, הרה"ג ליאור גלזר, הרה"ג יהודה יוספי, הרה"ג זמיר כהן ועוד ועוד...)

ללא ספק מי שנולד כבן תורה גדל כבן תורה ועדיין בן תורה אשריו ואשרי חלקו כולם מקנאים בו אבל במקום 'שמאל דוחה' אפשר צריך וחייב 'ימין מקרבת'!!
יישר כח גדול

לא הבנתי מה יש נגד רבנים מחזירים בתשובה. מישהו יכול לתת לי תשובה כללית?

אני אומר זאת בתור בעל תשובה בעצמי. מעולם לא נתקלתי במישהו שלא היה מוכן לשמוע אותי.

הקדמת אותי, כשראיתי שהאשכול האחרון ננעל, רציתי לפתוח אשכול על התופעה בלי שמות.
בעיקרון אני מוכן לחתום על כל מילה שלך, אבל יש לי סיומת חשובה.
כל זה נכון, ואנחנו מעריכים ומוקירים אותם והלואי היינו במדרגתם, והלואי וגם היינו שבים בתשובה ממעשינו הרעים (ולב יודע מרת נפשו).
אבל, וכאן האבל הגדול מגיע.
כל זה לא אומר שאנחנו צריכים לשמוע את השיעורים שלהם, וכל זה לא אומר שמתאים לבני תורה לשמוע את דרשותיהם, כי ע"פ רוב (ואיני מכליל, ואני כותב רק לתועלת, אולי הדבר ישפיע שישתנה לטובה) קשה להם להתנתק לגמרי מכל המושגים שספגו עד חזרתם בתשובה, ולכן הבדיחות שלהם הרבה פעמים מתובלות ממושגים שרחוקים ת"ק פרסה על ת"ק פרסה ממושגינו, (גם בלי להכיר את המושגים מהצחוק של הקהל אפשר להבין שזה משהו לא משלנו).
וכבר שמעתי מכמה גדולי תורה שהתאוננו על זה.
הבעיה היא שבאמת אין לנו מאומה נגדם, ואנחנו מחבבים ומוקירים אותם, ומצד שני יש איתם בעיה. ולכן אם הרבנים ידברו נגדם זה יכול להחליש אותם, ומאידך אם נשתוק אז התופעה הזו הולכת ומתרחבת, וגם רבנים שבעבר לא היו מספרים בדיחות כ"כ הרבה, אומרים בפה מלא ששינו גישה כי זה מה שמביא קהל...

גם אני לא ;)
כל זה לא אומר שאנחנו צריכים לשמוע את השיעורים שלהם, וכל זה לא אומר שמתאים לבני תורה לשמוע את דרשותיהם, כי ע"פ רוב (ואיני מכליל, ואני כותב רק לתועלת, אולי הדבר ישפיע שישתנה לטובה) קשה להם להתנתק לגמרי מכל המושגים שספגו עד חזרתם בתשובה, ולכן הבדיחות שלהם הרבה פעמים מתובלות ממושגים שרחוקים ת"ק פרסה על ת"ק פרסה ממושגינו, (גם בלי להכיר את המושגים מהצחוק של הקהל אפשר להבין שזה משהו לא משלנו).
וכבר שמעתי מכמה גדולי תורה שהתאוננו על זה.
הבעיה היא שבאמת אין לנו מאומה נגדם, ואנחנו מחבבים ומוקירים אותם, ומצד שני יש איתם בעיה. ולכן אם הרבנים ידברו נגדם זה יכול להחליש אותם, ומאידך אם נשתוק אז התופעה הזו הולכת ומתרחבת, וגם רבנים שבעבר לא היו מספרים בדיחות כ"כ הרבה, אומרים בפה מלא ששינו גישה כי זה מה שמביא קהל...
מי שמודרך מפי חכם ורב גדול וסומך ידו עליו, פשוט שאין לחוש לשמוע את שיחותיו ושיעוריו ואם לא מתאים לו אישית שישאל את רבותיו ולא יציג את הדברים כאילו הם דברים חמורים מנשוא, הם מדברים כך מתוך בחירה ולא מתוך פליטת פה, ואם הם נסמכים על רבותיהם, א"כ לך ליוצר שעשאו ולא עליו תלונתך אלא על ה'שם'.

גם אני לא ;)

מי שמודרך מפי חכם ורב גדול וסומך ידו עליו, פשוט שאין לחוש לשמוע את שיחותיו ושיעוריו ואם לא מתאים לו אישית שישאל את רבותיו ולא יציג את הדברים כאילו הם דברים חמורים מנשוא, הם מדברים כך מתוך בחירה ולא מתוך פליטת פה, ואם הם נסמכים על רבותיהם, א"כ לך ליוצר שעשאו ולא עליו תלונתך אלא על ה'שם'.
לחזור על ציטוטים שנשמעו מפיהם, שתוכל להגיד לי האם יש רב שיסכים עליהם?

@ע״ה ס״ט , אני לא מסכים איתך עקרונית.
הייתי מאריך ומרחיב לך. אבל לא נראה לי שיכנסו דבריי באוזניך.
אם אתה באמת מוכן לשמוע ולקבל, בכיף אגיב לך מכל הלב.

לא צריך להגיע עד לשם. במכלול כתוב מפורש שהוא גדל בשכונת בית ישראל.
לא מכיר מכלול וברור שעדיף לחפש קודם בספר תורני מאתר
לא צריך להגיע לא לזה ולא לזה, כל ירושלמי מהבוכרים מכיר את אביו. ממתפללי ביהכנ"ס מוסאיוף, ומתלמידי מרן זיע"א.

@ע״ה ס״ט , אני לא מסכים איתך עקרונית.
הייתי מאריך ומרחיב לך. אבל לא נראה לי שיכנסו דבריי באוזניך.
אם אתה באמת מוכן לשמוע ולקבל, בכיף אגיב לך מכל הלב.
אשמח מאוד שתכתוב את דעתך.
[ואגב, גם אם אני לא הייתי פתוח לשמוע, בפורום תיד מומלץ לכתוב את דעתך, כי יש עוד קוראים, שוודאי שלא סגורים מלשמוע דעות אחרות].

לא מכיר מכלול וברור שעדיף לחפש קודם בספר תורני מאתר
לא צריך את המכלול
הוא בעצמו סיפר על כך בכתבה שעשו איתו בהידברות, על כך שהתחיל בכלל עם הארגון הזה, שהיה בחור ביישבת פורת יוסף חזר באוטובוס וראה חילוני ברחוב ואמר אני עוד אחזיר אותוב תשובה... וכך התחיל כל המהפך...

אלף מחילות
אותם בדיחות תפלות לדעתך ורחוקות כמטחווי קשת
בלב נשבר אני אומר את זה
אבל מי שצוחק מהם הם בחורי הישיבות הקדושות ואברכי הכוללים
ולא חוזרים בתשובה עם עגיל וקוצים.
זו לא סיבה מספיק מספקת ע"מ שנבין שהרבנים הנ"ל מתאימים בדיוק
לנו!!!

אלף מחילות
אותם בדיחות תפלות לדעתך ורחוקות כמטחווי קשת
בלב נשבר אני אומר את זה
אבל מי שצוחק מהם הם בחורי הישיבות הקדושות ואברכי הכוללים
ולא חוזרים בתשובה עם עגיל וקוצים.