• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

גלריה ממרן שליט"א - פורים

abc123

Well-known member

במחילה מכבודכם אני באמת לא מבין מדוע עלי לרעות בשדות זרים כדי לראות פני הקודש?
הקישור הזה חסום לי ב"ה
ולא ציפיתי שהאתר של מרן ישלח אותי לאתר אחר שמסתמא של אשכנזאים [כמשתמע משמו] כדי לראות את מרן....

איך זה שלמרן אין מגילה לפי חזו"ע (11 שורות וגיליון של ג' אצבעות למעלה, ד' למטה, וב' בצד)?
ועוד לרב יש 16 שורות. מה שידוע לי יש או 18 שורות או 21?

קבצים מצורפים

• WhatsApp-Image-2023-03-08-at-12.59.42-1.jpeg
    WhatsApp-Image-2023-03-08-at-12.59.42-1.jpeg
    135.6 KB · צפיות: 55
ובכלל מה זה המגילה העתיקה הזו שנראית עשויה מגויל
[וכמדומה שגם לאחיו רבי דוד יש מגילה מגויל]
איך זה שלמרן אין מגילה לפי חזו"ע (11 שורות וגיליון של ג' אצבעות למעלה, ד' למטה, וב' בצד)?
כ"כ הרבה שאלות???
עדיף שתשאל את מרן שליט"א בעצמו!!

לא הבנתי מה הקשר גזענות. אם אתה צריך את הבנקאי שלך, אתה מחפש אותו בבית מרקחת? למה לא? אתה גזען!
חבל שאתה אוחז שם :(
מה אכפת לי מי כותב/מדבר/מדווח על מרן שליט"א, הוא נכס רק לספרדים? לאשכנזים אסור להתעניין בו? (במקרה גם אתר החדשות הנ"ל שייך לחסידים שאין להם שום דבר נגד מרן שליט"א)

גם למרן זיע"א היה רק בסוף ימיו ממש מגילת מרן.
עד שנת תשס"ט היה לו מגילה רגילה ואח''כ כתבו לו מגילת מרן דהיינו 11 שורות עם ג' אצבעות למטה וד' למטה למרות שכבר כתב בחזו''ע בשנת תשס''ג שצריך 11 שורות כמ''ש השו''ע.
וכמדומה שלרבי @נתנאל קנתן יש הסרטה משנת תשע"ב שגם בה מרן קורא ממגילה 21 שורות.

על מרן הראש''ל שליט"א זה לא שאלה כיון שיוצא בשומע כעונה כמ''ש בתשובה לידידנו ר' יואל שבתאי, והיא ל'ו נדפס'ה בסוף ילקו"י מהדו' תש"פ.

חבל שאתה אוחז שם :(
מה אכפת לי מי כותב/מדבר/מדווח על מרן שליט"א, הוא נכס רק לספרדים? לאשכנזים אסור להתעניין בו? (במקרה גם אתר החדשות הנ"ל שייך לחסידים שאין להם שום דבר נגד מרן שליט"א)
כבודו לא מבין את כוונתי
כאן זה האתר שממנו הייתי הכי מצפה שיביא ויהיה המקור לתמונות של מרן וממנו ישקו העדרים, ולא הפוך

כבודו לא מבין את כוונתי
כאן זה האתר שממנו הייתי הכי מצפה שיביא ויהיה המקור לתמונות של מרן וממנו ישקו העדרים, ולא הפוך
הטענה לא היתה על מה שהתלוננת שהביאו ממקום אחר. בזה יתכן והוא מסכים איתך.
הטענה היתה על מה שנוסף ונכתב לבסוף:
"ולא ציפיתי שהאתר של מרן ישלח אותי לאתר אחר שמסתמא של אשכנזאים [כמשתמע משמו] כדי לראות את מרן....:"
שכן, גם אם זה היה אתר חדשות ספרדי, היה מקום לטעון למה ללכת למקומות אחרים, וכוונת הכותב שתוספת זו לא היתה נצרכת.
והאמת והשלום אהבו!

עי' בילקו"י בתשובות שמסביר שזה לא בדיעבד לקרא במגילה שאין ג"א וד"א
והאמת שיש לי תמונה שמרן קורא במגילה של 21 שורות וכן מוציא בזה י"ח אך כרגע אין לי את הזמן להעלות אותה...

והאמת שיש לי תמונה שמרן קורא במגילה של 21 שורות וכן מוציא בזה י"ח אך כרגע אין לי את הזמן להעלות אותה...
כבר גיליתי את זה לפניך...
וכמדומה שלרבי @נתנאל קנתן יש הסרטה משנת תשע"ב שגם בה מרן קורא ממגילה 21 שורות.

נכון שהרב הסביר שזה לא בדיעבד
אבל למה שמרן ימנע מלקרוא במגילה שמרן בחזו"ע פסק שהכי נכון לכתוב כך?

יועיל מאוד התמונה הזו

לכאורה פשט לשון מרן בשו"ע (סי' תר"צ סי"ז) הוא כהרמב"ם, והיינו שאין צריך לפשוט כל המגילה לפני קריאתה, אלא קורא כדרכו כשהמגילה גלולה, וכל מה שכבר קרא אינו גוללו אלא משאירו פתוח, ונמצא כשמסיים המגילה היא כולה פשוטה ואז גוללה. (ראה כה"ח שם ס"ק ק"ב) וצ"ת.

חזור
חלק עליון