• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ההשקה הגדולה! ובמחיר בלעדי לחברי פורום מורשת מרן

תקנה כזה משקל ייחודי?

• אקנה כזה משקל בכל מחיר וככה אדע סופית מי רב גדול ממי

• לא מעוניין לתת ידי לבזיון התורה ולא אקנה את המשקל

תוצאות ניתנות לצפייה רק לאחר ההצבעה.
סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

שלמה כהן

Active member
אני שוקל להשיק מאזניים מיוחדות לשקילת רבנים, במקום כל המחלוקות והדיבורים שיש עכשיו בפורום, מי יותר גדול ולמי מותר לחלוק על מי, מרן זצ"ל / מרן הראשל שליט"א / הגר"ד יוסף / הגר"מ מאזוז / הגר"י דרעי / הגרש"מ עמאר / הג"ר מאיר אליהו / וככה כל יום שם חדש שנוסף וכל אחד שופך את התרשמותו מהרב ומה תחזיותיו לגביו ומי מתאים לאיזה תפקיד, נשים את הרבנים שליט"א בכף המאזנים וככה יבא שלום על ישראל.
מה דעתכם?

[וקצת ברצינות, לא נראה לכם שקצת הגזמנו עם זה בתקופה האחרונה?? לדעתי כדאי לעשות איזה כלל בפורום שלא מדברים על כל אשר בשם רב יכונה. זכורני מהגאון הרב יצחק ברכה שליט"א שאמר בישיבה: כל אשר קורה לעצמו רב - עטרה לראשי. אולי נאמץ לעצמינו קצת ממידה זו? ולשיקול הרב @מורשת מרן - אולי אפילו לעשות סוג של קמפיין קטן ופנימי לפחות לתקופת המלחמה להיזהר בכבוד התורה וחכמיה למען עם ישראל]

אני שוקל להשיק מאזניים מיוחדות לשקילת רבנים, במקום כל המחלוקות והדיבורים שיש עכשיו בפורום, מי יותר גדול ולמי מותר לחלוק על מי, מרן זצ"ל / מרן הראשל שליט"א / הגר"ד יוסף / הגר"מ מאזוז / הגר"י דרעי / הגרש"מ עמאר / הג"ר מאיר אליהו / וככה כל יום שם חדש שנוסף וכל אחד שופך את התרשמותו מהרב ומה תחזיותיו לגביו ומי מתאים לאיזה תפקיד, נשים את הרבנים שליט"א בכף המאזנים וככה יבא שלום על ישראל.
מה דעתכם?

[וקצת ברצינות, לא נראה לכם שקצת הגזמנו עם זה בתקופה האחרונה?? לדעתי כדאי לעשות איזה כלל בפורום שלא מדברים על כל אשר בשם רב יכונה. זכורני מהגאון הרב יצחק ברכה שליט"א שאמר בישיבה: כל אשר קורה לעצמו רב - עטרה לראשי. אולי נאמץ לעצמינו קצת ממידה זו? ולשיקול הרב @מורשת מרן - אולי אפילו לעשות סוג של קמפיין קטן ופנימי לפחות לתקופת המלחמה להיזהר בכבוד התורה וחכמיה למען עם ישראל]
זה כתוב במפורש בתקנון...
שאין לדבר על שום רב, אלא א"כ הורו לנו גדו"י

דיבור שעלול להתפרש כחוסר כבוד לת"ח יהיה מי שיהיה ה"ז מבזה ת"ח ועליו אמרו ז"ל שהוא אפיקורוס ואין לו חלק... (סנה' צט:)

ואיך מי שלא סיים בבלי ירושלמי רמב"ם וטו"שע יוכל לדעת מי גדול ממי מאחר שאינו בפרשה?
זוהי קטנות הדור וחלק ממגרעותיו הרבות (וזה אינו קטרוג אלא כף זכות לפי שהדור הזה כולנו שיכורים (לשון החלבן בטללי חיים)

נראה לי שלרוב חברי הפורום כבר יש את המאזניים האלו, קונים אותם בישיבות, בוועדים ובשיחות ההשקפה.
כך שאני לא מאמין שיהיו לך קונים...

זה כתוב במפורש בתקנון...
שאין לדבר על שום רב, אלא א"כ הורו לנו גדו"י
מתקיים? המממ..

יכול להיות שכן, יש מצב שרק לי מפריע דיון על מי ראוי יותר להיות רב ראשי וכותבים בו על הרב דוד "לא סתם הקב"ה סיבב שהוא לא ייבחר לרב ראשי לישראל (ושכך ימשיך אכי"ר)". כאילו.. איך לומר.. לא יודע, אין לי מילים.

אין לי בעיה עם מחלוקות בהלכה וכדו' - אבל עם קצת כבוד.

ויש עוד כאלה ביטויים כאלה ובסגנון זה עוד רבים. משום מה בתקופה האחרונה אני מרגיש כאילו יש אשכולות בפורום שהם סניף מבי"ד של מעלה לענייני רבנים.

מה דעתכם?

אם אתה כבר שם את השם האחרון יחד עם כל מי שהזכרת, כנראה שבאמת המצב קשה...

אם אתה כבר שם את השם האחרון יחד עם כל מי שהזכרת, כנראה שבאמת המצב קשה...
כבוד הדיין שליט"א, עדיין לא ראיתי אותך ברשימת קוני המאזנים המיוחדות ככה שכעדיין אין לך הרשאה להצטרף לדיונים המכריעים אודות גדלות רבני ישראל. מחילה.

לא באתי לעשות את הדור אומלל או משהו, רק הארה קטנה לתשומת הלב של כולנו. בגדול אני חושב שאנחנו נמצאים בדור מיוחד עם צדדים לטוב ולפחות טוב

מעריך אותך על עדינותך וטוב ליבך אבל,
אני לא חושב שבזיון ת"ח נקרא צד פחות טוב זה גרוע מאוד
ממליץ ללמוד סימן רמג ביו"ד

בקשר לדור מסכים איתך מיוחד מאוד עי' שער ההקדמות למהרח"ו הקדמה לח
והאריכו רבים במעלתו ח"ח ועוד אבל היא הסיבה כי נשארנו ללא השגה כלל

כבר אמר @ע"ה ס"ט
נראה לי שלרוב חברי הפורום כבר יש את המאזניים האלו, קונים אותם בישיבות, בוועדים ובשיחות ההשקפה.
כך שאני לא מאמין שיהיו לך קונים...
ומי שכתב את הרשימה הנ"ל, בחדא מחתא,
מוזמן בדחיפות לקנות את המאזניים המדוברות !
אבל שיתייעץ אצל מי קונים,
אבל לקנות צריך.
[יש חזו"א באיזה מקום שמדבר על הצורך במאזניים מעין אלו]

כבר אמר @ע"ה ס"ט

ומי שכתב את הרשימה הנ"ל, בחדא מחתא,
מוזמן בדחיפות לקנות את המאזניים המדוברות !
אבל שיתייעץ אצל מי קונים,
אבל לקנות צריך.
[יש חזו"א באיזה מקום שמדבר על הצורך במאזניים מעין אלו]
כוונתך לחזו"א בקובץ אגרות ח"ב (קלג) שכ' בזה"ל: "ראוי להמחזיקים בתורת ד' לדעת את גדוליה באופיים האמתי, ואם הותר לדבר לה"ר על אומן באומנותו להאיש הדורש עליו לצורך, על מי שתורתו אומנותו לא כ"ש שמותר להודיע להמחזיקים בתורה וצריכים לדעת. כי הידיעה של חכמי הדור לבם ומדתם, הן הן גופי תורה....."?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון