• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הסרת עין הרע

סיפר לי לפני כמה שנים, ידידי הג"ר בנימין אטיאס שליט"א - מרא דאתרא וראב"ד פתח תקווה, שהיה ממקורביו של מרן זיע"א (המחותן עם הרב משה יוסף שליט"א), כי מרן ביקש שיהיה אקווריום עם דגים בבית, וכל פעם שהיו חוזרים משמחה משפחתית או חתונה מפורסמת וכדו', היו מוצאים כמה דגים מתים. (ועל אף שמרן לא נהג במנהגי קבלה, בנושא עין הרע היה מאמין).

סיפר לי לפני כמה שנים, ידידי הג"ר בנימין אטיאס שליט"א - מרא דאתרא וראב"ד פתח תקווה, שהיה ממקורביו של מרן זיע"א (המחותן עם הרב משה יוסף שליט"א), כי מרן ביקש שיהיה אקווריום עם דגים בבית, וכל פעם שהיו חוזרים משמחה משפחתית או חתונה מפורסמת וכדו', היו מוצאים כמה דגים מתים. (ועל אף שמרן לא נהג במנהגי קבלה, בנושא עין הרע היה מאמין).
פעם אחת מרן חזר לביתו אחרי ארוע המוני והרגיש לא בטוב וביקש שיקחו אותו לאקווריום הסתכל על הדגים ואחד מהם מת ומרן אמר ראיתם נתנו בי עין הרע
כך סיפר לי ידידנו היקר פה מפיק מרגליות הרב יעקב סיני.

כעת נזכרתי ששמעתי מרבינו ז"ל באחד השיעורים שבזה"ז מותר לבן לעלות אחר אביו לספר תורה, מפני שאין חוששין לעין הרע, והיה חידוש גדול בעיניי. ואולי רבי @אושרי רביב שליט"א ימצא לנו שיעור זה.

כעת נזכרתי ששמעתי מרבינו ז"ל באחד השיעורים שבזה"ז מותר לבן לעלות אחר אביו לספר תורה, מפני שאין חוששין לעין הרע, והיה חידוש גדול בעיניי. ואולי רבי @אושרי רביב שליט"א ימצא לנו שיעור זה.
בטוח?....

חזור
חלק עליון