• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הראשל"ץ ונשיא ארגנטינה

בשפה שלהם קורים אותו סניור פלוקא, שזה אדון פאה, על שם השערות "היפות" שלו שמפוזרות כמו פאה, הוא אלטר כבד, ואני הייתי קורא לו גם פאלח על שם המכנסים עם הכיסים הענקיים שיש לו והמעיל עור

מיליי מתעניין ביהדות ואף שקל להתגייר, אבל נמנע מההחלטה עקב הקושי ששמירת שבת תציב כנשיא מדינה. הוא נוהג לקרוא בתורה כל יום ואף מבקר בקבר הרבי מלובביץ.

מיילי גם הגן בגלוי ובמשך שנים על זכותה של ישראל להגן על עצמה, וגינה באופן חד משמעי את הטרור האסלאמי, על פי ראיון לעיתון הספרדי "אל פאיס", מיליי לומד תורה מדי יום, ומשוחח באופן קבוע בוואטסאפ עם הרב שמעון אקסל וואניש, הרב הראשי של הקהילה היהודית הספרדית המרוקאית בארגנטינה - אותו הוא מייעד לשגריר בישראל

הוא נוהג לקרוא בתורה כל יום
?
מותר לגוי ללמוד תורה?
את מצוות בני נח בודאי שמותר לו ללמוד [ואף חובה...]
אבל גם שאר מצוות וכו', יש פוסקים שמתירים אם בכוונתו להתגייר
השאלה אם באמת יש לו כוונה אמיתית, או שזה סתם דיבורים ושיקולים...

בשפה שלהם קורים אותו סניור פלוקא, שזה אדון פאה, על שם השערות "היפות" שלו שמפוזרות כמו פאה, הוא אלטר כבד, ואני הייתי קורא לו גם פאלח על שם המכנסים עם הכיסים הענקיים שיש לו והמעיל עור
כידוע שהרב משען ארגנטינאי במקור.
כך שיש לניתוחו משקל רב...

רק צריך לציין שהוא יום לפני היה בכותל ואז הוא הגיע פתאום

כוכב גדול.
מזכיר שהיום זכינו להיות במירון בציון הקדוש של הרשבי ושם יש הרבה כוכבים.
בציון הרשב"י אפשר תמיד להתפלל ערבית, יש שם תמיד צאת הכוכבים....

חזור
חלק עליון