• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

כיצד כותבים ומוצאים ספר לאור

סטנדרטי זה B5,
לא מדויק, B5 הוא גודל דומה מאוד לגודל הסטנדרטי ולכן אנשים מתבלבלים.
הגודל של רוב ספרי הקודש הוא 17.5/25 B5 הוא 18.2/25.7 הבדל קטן.
מה אני אומר לבית הדפוס
מומלץ לפנות למפיק דפוס מקצועי, עולה בדרך כלל 20% פחות ממה שיעלה לך אם תלך לבית דפוס לבד, וגם תקבל הדרכה ייעוץ והכוונה לאורך כל הדרך.
תוכל לפנות אלינו מכון באר שלמה - הוצאה לאור 072-3975749 או במייל bs@moreshet-maran.com

לדעתי כאשר בעלי המקצוע ידעו שיש מקום כזה שאפשר להמליץ עליהם לטוב או למוטב הם ישנו גישה וינסו לעשות את המקסימום כדי שהלקוח יהיה מרוצה...
לכן כאן המקום להביעה הערכה או להיפך...כדי לעזור לשני...

סיכמתי עם הרב @מורשת מרן שליט"א על תנאים מיוחדים ללקוחות מהפורום, ועל כן חכמי ורבני הפורום מתבקשים לפנות בפלא' או במייל המצוין כאן כך שנדע שאתם מהפורום ונתן לכם את התנאים לחו"ר הפורום, ולא דרך הפלא' והמייל הרגילים שלנו שפרסמתי כאן בעבר.
אולי תכתוב את זה בחתימה שלך, כדי שיזכרו ולא יצטרכו לחפש את המספר. (וגם שיראו כל הזמן...)

יש מדריך לגבי הכריכה איך לעשות שבקיפול הכל באמת יהיה במקום. ולפי מספר העמודים לדעת איפה למקם את הכותרת וכו' של הכריכה?

פוטושופ או וורד
פוטושופ לא נראה לי קשור,
וורד יש חוברת מאוד יפה שמסבירה את זה 'וורד לאברך' של ר' יואל שילה (אחד ממפתחי התוספים התורניים לוורד).
יש לי את החוברת במשרד אך אני לא במשרד כרגע כך שלא אוכל לבדוק כעת אולי מאוחר יותר.

מה המספר ומאיזה כמויות

יש לי למעלה מ10 ספרים, וזה משתנה מאחד לשני, אבל המכנה המשותף של כולם כריכה רכה גודל A5 בדרך כלל, וכמות בין 50-100

פעם אחרונה שבדקתי יצא דפוס מונוגרף: 052-7641115
או טמבור דוד: 03-5743610 / 052-4472912
האם גם האיכות טובה או רק המחיר ?
איכות פירושו:
ספר שנפתח בקלות ולא צריך להחזיק אותו חזק כדי לקרא.
שהכריכה לא מתנפחת או מתקפלת לבד..
דפוס חד ונקי.
וכו'

האם גם האיכות טובה או רק המחיר ?
איכות פירושו:
ספר שנפתח בקלות ולא צריך להחזיק אותו חזק כדי לקרא.
שהכריכה לא מתנפחת או מתקפלת לבד..
דפוס חד ונקי.
וכו'
עדיף לבדוק את זה מולם. יתכן וזה משתנה.
אפשר לשאול ומן הסתם גם לבקש דוגמאות.

חזור
חלק עליון