• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

כף החיים המהדורה החדשה

מעוניין למסור סט המהדורה הישנה. מי שמעוניין יכול לפנות אלי בפרטי (בשכ' רוממה ירושלים).
אולי לפני שאתה מוסר אותו למישהו, תתן אותו למישהו מחכמי הפורום שיעתיק את כל ציוני מרן זיע"א לטובת הקוראים:
אולי הרב @אושרי רביב או הרב @מורשת מרן ירימו את הכפפה.

מישהו יכול לעשות לי סדר בדברים?
מרן כתב הוספות על כף החיים בסופו, כמדומני בחלק יו"ד
וכי במהדורות החדשות אין את ההוספות הללו???
חוץ מזה שמרן זיע"א השלים את הכה"ח, מהיכן שנח נפשיה, במהדו' הישנות אחר פטירת הכה"ח, היה הע' בגליונות של שאר החלקים, בכת"י של מרן זיע"א.

יש ויש.
בשאר הכרכים היו מעט הערות בכתב חצי קולמוס, וכנראה שהם לא נכנסו למהדורה החדשה

חוץ מזה שמרן זיע"א השלים את הכה"ח, מהיכן שנח נפשיה, במהדו' הישנות אחר פטירת הכה"ח, היה הע' בגליונות של שאר החלקים, בכת"י של מרן זיע"א.
כמדומני ששמעתי שהספרים המקוריים היו מונחים בבית הכנסת שושנים לדוד, ואחר כך היו ביחוה דעת, ואבדו. וחע"ד.
ראיתי הערות בכתב-יד של מרן (צילום) בכף החיים במהדורה הישנה. צריך רק למצוא היכן. זה קיים בכל המהדורות הרגילות בדפוס הישן.

אכן, אתה צודק. את ההשלמה לחלק האחרון של כף החיים הדפיסו במהדורה החדשה.
אך בנוסף להנ"ל מרן כתב הערות קצרות בכתב ידו בגליונות כל ספרי כה"ח, שהודפסו כך במהדורת צילום.
ההערות הללו לא הודפסו במהדורה החדשה.

כמדומני ששמעתי שהספרים המקוריים היו מונחים בבית הכנסת שושנים לדוד, ואחר כך היו ביחוה דעת, ואבדו. וחע"ד.
ראיתי הערות בכתב-יד של מרן (צילום) בכף החיים במהדורה הישנה. צריך רק למצוא היכן. זה קיים בכל המהדורות הרגילות בדפוס הישן.
אני חושב שיש כאן בלבול בין ספרייתו הפרטית של הכף החיים.
וצריך לברר אצל בני רבי משה חי שרבאני ז"ל

לא מדוייק.
היו הערות שמרן זיע"א כתב על הכה"ח שהיה בביהכנ"ס אהל רחל, רוב החלקים אבדו (בלשון נקיה...) חלק אחד הצליח להשיג א' מתלמידי מרן זיע"א והעתיקם ופירסמם בקובץ רב ברכות.
חוץ מזה היו הערות שמרן זיע"א כתב על גליון הכה"ח והודפסו כך בחלק ממהדורות הכה"ח.

עדיין משהו לא ברור לי בכל זה
הרי כבר דובר על זה רבות ממרן שליט"א על שלא הוציאו בכף החיים את ההערות של מרן זיע"א. ואיך אתם אומרים שההערות הודפסו? האם באמת הודפסו ההערות מהדורות הישנות?

לא מדוייק.
היו הערות שמרן זיע"א כתב על הכה"ח שהיה בביהכנ"ס אהל רחל, רוב החלקים אבדו (בלשון נקיה...) חלק אחד הצליח להשיג א' מתלמידי מרן זיע"א והעתיקם ופירסמם בקובץ רב ברכות.
חוץ מזה היו הערות שמרן זיע"א כתב על גליון הכה"ח והודפסו כך בחלק ממהדורות הכה"ח.
וכבר לימדני רבי בת"ת, "לא תגנובו - אל תמצאו אבידות"...

חזור
חלק עליון