• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מאחורי הקלעים של השיעור השבועי - וכל מה שקשור לשיעור של מרן שליט"א זה המקום.

אני פשוט נפעם מגדולותו הפלאית של הרב אייל עמרמי שליט"א.
אני לא מכירו באפן אישי כלל ועיקר, רק שמעתי עליו ועל השיעורים שלו במקומות רבים ושהציבור צמא לדבריו.
אבל לראות היום את העוצמה שלו, של רב קהילה גדולה, שיודע לבוא ולחזור בו בפני כל העולם ולקבל את ההלכה מפוסק הדור, ממנחיל ההלכה מרן שליט"א זו תפארת וגדולה לתלמיד חכם אמיתי, זה צידקות וענווה אמיתית.
עכשיו מובן למה יש לו כ"כ הרבה מעריצים הצמאים לדבריו.
כמה עלינו יש ללמוד ממנו, הפלא ופלא.

דברים נפלאים כתבת הרב "איש חיל"!!
כל מילה בסלע!
האמת רב ת"ח כמו הרב עמרמי שכל חייו מדבר אמונה ובטחון בה' בשיעוריו, לא פלא כלל שפרסם בריש גלי שחוזר בו מהנהגתו וכפי שאמר "חוזרים בתשובה", כי אדם שמאמין כ"כ בהקב"ה, וחי את בורא עולם בכל רגע נתון, הוא בעצם לא חי בשביל הכבוד שלו אלא בשביל כבוד ה', וברור שאחר שנודע לו שיש בזה משום חיקוי למנהג הרפורמים שר"י, הרי זה לא כבוד ה' כלל ועיקר, ולא פלא כלל שיחזור בו מהנהגתו
ירבו כמותו בישראל!
ואל לנו לשכוח שאלו תלמידיו של מרן הראשון לציון שליט"א, רבנים שהאמת נר לרגלם

אני פשוט נפעם מגדולותו הפלאית של הרב אייל עמרמי שליט"א.
אני לא מכירו באפן אישי כלל ועיקר, רק שמעתי עליו ועל השיעורים שלו במקומות רבים ושהציבור צמא לדבריו.
אבל לראות היום את העוצמה שלו, של רב קהילה גדולה, שיודע לבוא ולחזור בו בפני כל העולם ולקבל את ההלכה מפוסק הדור, ממנחיל ההלכה מרן שליט"א זו תפארת וגדולה לתלמיד חכם אמיתי, זה צידקות וענווה אמיתית.
עכשיו מובן למה יש לו כ"כ הרבה מעריצים הצמאים לדבריו.
כמה עלינו יש ללמוד ממנו, הפלא ופלא.
אשריו ואשרי חלקו! הלוואי וילמדו ממנו רבים!
ואל לנו לשכוח שאלו תלמידיו של מרן הראשון לציון שליט"א, רבנים שהאמת נר לרגלם
הוא למד אצל מרן בחזו"ע?

הבעיה יותר זה אוירת הקלות ראש שיש בהכנסת ניגונים כל ניגון/שיר שעולה במוחו של החזן התורן כשר לבא בקהל וחבל שלא עושים את זה בשום שכל ובטוב טעם לדעת איזה לקרב ואיזה לרחק ואיך לשלב מנגינות כך שהורדת הכלי נגינה לא בדיוק תפתור את הבעיה

מה שאני יודע שהרבה תלמידים של הרב עמרמי לא אהבו שלא יהיה יותר כלים בהלל ואחרי התפילה
אבל הרב עמרמי מחדיר להם בזה את ההלכה הצרופה
ומשריש להם הנהגה רבנית
שמה שהרבנים אומרים עושים.
אני התפאלתי מזה שהוא יגיע ואומר חוזרים בתשובה
וזה נגמר
ויהי לפלא.

חוזרים בתשובה
וזה נגמר
למה שלא יעשה אחר התפילה שירי הלל עם כלי זמר הרי כל הבעיה של חיקוי של רפורמים זה שמתפללים ותוך כדי התפילה עושים עם כלי שיר אך מה הבעיה לעשות זאת אחר התפילה ???

למה שלא יעשה אחר התפילה שירי הלל עם כלי זמר הרי כל הבעיה של חיקוי של רפורמים זה שמתפללים ותוך כדי התפילה עושים עם כלי שיר אך מה הבעיה לעשות זאת אחר התפילה ???
א. אף אחד לא ישאר אחרי התפילה
ב. הרחק מן הכיעור, מקום של תפילה ראוי שישאר אוטנטי ולא יהפוך לאולם שמחות.

מה שיותר מעניין הוא שציין שעשו זאת לפניו הרב קוק והרב ארוש, והם על מי סומכים?

אכן, הבושה והכלימה שתשובה שמתירה ע"פ חסידות בהפך מדרכו של מרן זיע ובדרכו מרן שליטא שאין לעשות מה שמתנגד להלכה מהחסידות, וזה מה שקרה לרב הנ"ל שנמשך לספרי חסידות והפסיק ללמוד וללמד הלכה.
לך ולעוד כותבים כאן, שימו לב איך מהתפך הסגנון בשניה אחת, אמש היה שנ.. ומתעו... וכעת אהוב וחביב וכו'....

אין זו הדרך ואין זו העיר לפסול רבנים בשניה אחת בגלל איזה דבר שיש בעיה לכאו'.

הראתם לדעת שאכן מדובר בת"ח צדיק ויר"ש, והרי זה הוא היה תמיד, ובחינם לגלגלתם עליו באיזה אופנים.

נקודה למחשבה להבא, ביחס להערות שלכם על תלמידי חכמים.

הוא למד אצל מרן בחזו"ע?

הראתם לדעת שאכן מדובר בת"ח צדיק ויר"ש, והרי זה הוא היה תמיד, ובחינם לגלגלתם עליו באיזה אופנים.
וע"ז אמרה הגמ' בברכות (יט.) "אם ראית תלמיד חכם שעבר עבירה בלילה אל תהרהר אחריו ביום שמא עשה תשובה שמא סלקא דעתך? אלא ודאי עשה תשובה"

שמועות תמיד יהיו,
בפועל - תפילת ראש חודש ארוכה מהרגיל, רוב המתפללים שם שתומכים בהלל - מסתמא לא בני תורה וגם עובדים בפועל.
להשאר עוד רבע שעה כשיש עבודה בפתח, ממש לא נראה לי.

שימו לב איך מהתפך הסגנון בשניה אחת, אמש היה שנ.. ומתעו... וכעת אהוב וחביב וכו'....

גם אני רציתי לכתוב כזאת ולהעיר ולהאיר על אותם כותבים שבחרו לתקוף את הרב עמרמי. אך שחכתי מזה. ויפה שכתבת. יש בזה גם ענין של מחאה על כבוד התורה. וגם מסר לעתיד, ש..

חזור
חלק עליון