• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

קהילת "מנין אברכים" רמה ד' 3 בית שמש

אני מברך אותם שיהיה לכם בנין קבוע כיאה וכראוי למעלת קהילת קודשכם. אל תוותרו, תילחמו, תגישו בקשות, אל תאמינו לאף אחד, תרדפו אחרי הנציגים של ש"ס בעיריה עד שתקבלו הקצאה. אם בשביל האשכנאזים יש גם בשבילכם יש.

אני מברך אותם שיהיה לכם בנין קבוע כיאה וכראוי למעלת קהילת קודשכם. אל תוותרו, תילחמו, תגישו בקשות, אל תאמינו לאף אחד, תרדפו אחרי הנציגים של ש"ס בעיריה עד שתקבלו הקצאה. אם בשביל האשכנאזים יש גם בשבילכם יש.
או שתעשו שינוי השם ל"קהילת חסידי מנין אברכים רמה ד' 3 בית שמש בנשיאות כ"ק אדמו"ר שליט"א", ואז וודאי שידאגו לכם...

או שתעשו שינוי השם ל"קהילת חסידי מנין אברכים רמה ד' 3 בית שמש בנשיאות כ"ק אדמו"ר שליט"א", ואז וודאי שידאגו לכם...
ב"ה המצב של הספרדים כאן מצויין.
קיבלנו יותר מהליטאים, יצא פרסום ראשון, הליטאים עתרו, וכעת מתנהל מולם מו"מ. ובעז"ה בשבוע הקרוב יגיע לסיומו.

די לנחיתות הזו שלספרדים אין ולספרדים יש
הקהילות הספרדיות ברמה ד 3 נפתחות כמו פטריות אחרי הגשם ללא כל צורך בכל כך הרבה קהילות שכל קהילה נלחמת על אברכים שיבואו אליה
אולי באמת בזה נלמד מאחינו האשכנזים להתאחד ולהרים 2 או 3 קהילות גדולות וחשובות ולא הרבה קטנות

די לנחיתות הזו שלספרדים אין ולספרדים יש
הקהילות הספרדיות ברמה ד 3 נפתחות כמו פטריות אחרי הגשם ללא כל צורך בכל כך הרבה קהילות שכל קהילה נלחמת על אברכים שיבואו אליה
אולי באמת בזה נלמד מאחינו האשכנזים להתאחד ולהרים 2 או 3 קהילות גדולות וחשובות ולא הרבה קטנות
מה זה כפטריות אחרי הגשם? יש סה"כ 6 קהילות ספרדיות בד' 3. מתוכם 3 מבוססות מאוד.
אני מסכים שיש יותר עוצמה בקהילות גדולות, וב"ה לשם אנחנו שואפים, וב"ה קצב גידול הקהילה הולך וגדל מיום ליום. ולמרות שאנחנו הקהילה שנפתחה אחרונה, אנחנו הקהילה הכי גדולה כיום.
אבל בל נשכח שלכל קהילה יש את הגוון שלה, וכל אחד מוצא את מקומו במקום אחר.
[לליטאים שהם כחצי מהכמות של הספרדים בשכונה יש 4 קהילות, כך שאנחנו יותר מאוחדים מהם...].

מה זה כפטריות אחרי הגשם? יש סה"כ 6 קהילות ספרדיות בד' 3. מתוכם 3 מבוססות מאוד.
אני מסכים שיש יותר עוצמה בקהילות גדולות, וב"ה לשם אנחנו שואפים, וב"ה קצב גידול הקהילה הולך וגדל מיום ליום. ולמרות שאנחנו הקהילה שנפתחה אחרונה, אנחנו הקהילה הכי גדולה כיום.
אבל בל נשכח שלכל קהילה יש את הגוון שלה, וכל אחד מוצא את מקומו במקום אחר.
[לליטאים שהם כחצי מהכמות של הספרדים בשכונה יש 4 קהילות, כך שאנחנו יותר מאוחדים מהם...].
כנראה כבודו לא מעודכן רק באזור של האמוראים פינת תלמוד ירושלמי יש כ5 קהילות ספרדיות זה נכון שלאשכנזים יש 4 קהילות אבל אחד מתוכם זה מודרנים שזה מחוץ לסיפור ואחד זה שערי תורה שבאמת נפתח כתוצאה מפתיחת המודרנים אבל שני הביכ"נ האחרים מכילים כ150 הוראות קבע כל אחת

כנראה כבודו לא מעודכן רק באזור של האמוראים פינת תלמוד ירושלמי יש כ5 קהילות ספרדיות זה נכון שלאשכנזים יש 4 קהילות אבל אחד מתוכם זה מודרנים שזה מחוץ לסיפור ואחד זה שערי תורה שבאמת נפתח כתוצאה מפתיחת המודרנים אבל שני הביכ"נ האחרים מכילים כ150 הוראות קבע כל אחת
אין לאף קהילה בד'3 150 הו"ק.
יש להם 60/70 מקומות ישיבה.
בד'1 יש להם 150 מקומות שגם אם נניח שכל מקום זה חבר קהילה (ואין שם ילדים) מן הסתם עדיין לא כולם חתמו על הו"ק.

ואם אתה מחלק לסגנונות אז גם אצל הספרדים אתה יכול להוריד 2 קהילות שאינם בני תורה, והמצב זהה למה שכתבתי.

חזור
חלק עליון