• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

שיעורי מרן הראשל"צ שליט"א ברחבי הארץ

איזה שרשור מצוין מי פתח זאת ה' איתו
(ואז אני מסתכל לראות מי פתח, ואת מי אני רואה?
ידיד בית ה' ידידנו ר' בנימין לוריא.

זה עוד אחד מתוך מיני רבות שהרב זליט"א עושה למערכת המערכת.

על זה נאמר

"ימים על ימי מלך תוסיף שנותיו כמו דור ודור".

בס"ד

• הודעה משמחת
  • הננו שמחים לבשר לציבור בני התורה
  • כי בעז"ה מחר יום רביעי כג' תמוז
  • יתקיים שיעור הלכה
  • מפי מורינו ורבינו הגאון הראשל"צ
  • הרב יצחק יוסף שליט"א
  • בכולל "אור המזרח ותפארת שלמה"
  • בבית הכנסת 'אהבת כל ישראל'
  • מעלות דפנה
  • בשעה 12:15
  • בברכת התורה

בס"ד

• הודעה משמחת
  • הננו שמחים לבשר לציבור בני התורה
  • כי בעז"ה מחר יום רביעי כג' תמוז
  • יתקיים שיעור הלכה
  • מפי מורינו ורבינו הגאון הראשל"צ
  • הרב יצחק יוסף שליט"א
  • בכולל "אור המזרח ותפארת שלמה"
  • בבית הכנסת 'אהבת כל ישראל'
  • מעלות דפנה
  • בשעה 12:15
  • בברכת התורה
מה הכתובת?

איה מקומו?

יש תמונות או רשמים מאותה שבת?
שבת נפלאה ומרוממת במיוחד.
אין לתאר שבת מיוחדת כזו במלים
זכינו להתלוות עם מרן שליט"א.

כל שיעור יותר מיוחד מהשני.
זכינו גם שבשבת בבוקר הרב היה סנדק (כמובן שגם זכינו לקבל את ברכתו המיוחדת)

ועלית על כולנה, השיעור המרכזי ביישוב מתתיהו, שיעור עיוני עמוק בהלכה המתובל בסיפוריו המרתקים של מרן שליט"א
מדובר בביה"כ האשכנזי שם המונה למעלה מ500 איש (כך אחד הגבאים). ואין מושג איזה קידוש ה' וכבוד התורה היה שם, כל המקומות, כולל ה-כ-ל, היו מלאים, ובשלב מסויים, לא היה מצב לראות את צבע הרצפה, פשוט אולם מלא מפה לפה, במבוגרים, ילדים, לצד בחורי ישיבות, כמובן מכל החוגים, ספרדים, חסידים, וציבור גדול מאוד של אחינו האשכנזים, בהם עשרות מבוגרים בעלי פראק וכו'. (כמה שננסה לתאר את העומס, לא נצליח, אנשים גילו יצירתיות במקומות ישיבה מעניינים וכו' וכו').
הגר"ז לף רבה של היישוב אף הוא השתתף בשיעור, שכל כולו מלא בהכנעה אמיתית למרן שליט"א. בין קהל הנוכחים ישב והקשיב לשיעור רבה של אור יהודה הגר"צ כהן שליט"א.
הגר"ז לף נעמד לדבר טרם כניסתו של מרן שליט"א, וכה אמר (בערך בזו הלשון): אני רוצה לומר לכם משהו אישי, ברוך ה' כולם כאן מחכים לבואו של הרב הראשי הספרדי, המקום מלא עד אפס מקום כמו שמעולם לא היה כדוגמתו, אני מנסה לדמיין אם היה מגיע לכאן כל רב או איזה ראש ישיבה אשכנזי, אם היה מצליח למלאות כאן את בית הכנסת עד אפס מקום. בשבילי השיעור העיקרי כבר נעשה, אני פשוט מקנא בכבוד התורה שיש לכם הספרדים, איך כולם מגיעים וצמאים לשמוע את דברי הראשון לציון שליט"א. ע"כ. וישב על מקומו בשלום...

המיוחד בשבתות מעין אלו, שגם מי שזכה להתקרב למרן שליט"א, עם כל זאת יש משהו מיוחד במיוחד בשבת עם מרן.

היה שם עוד הרבה דברים מעניינים, (בעיקר בהנהגה של מרן שליט"א)... ועוד חז"ל למועד בלו"ן.

נערך לאחרונה:
אי"ה מרן פוסק הדור הגר"י יוסף שליט"א יגיע למסור שיחת חיזוק ביום חמישי כא אלול תשפ"ג בשעה 19:00 בפתח תקווה בית כנסת בית ישראל רחוב רבי יהודה הנשיא 45 (במעמד ישתתף ג"כ חבר המועצת הגר"ש מחפוד וכן החזן העולמי יחיאל נהרי בסליחות).

חזור
חלק עליון